اورین الکتریک در یک نگاه

شرکت اورین الکتریک در سال ۱۳۷۰ با زمینه فعالیت تولید دستگاه هاى جوش و برش تاسیس گردید. این شرکت، تولیدکننده انواع دستگاهها در فرآیندهاى مختلف جوشکارى اعم ازجوشکارى الکترودى، SMAW جوشکارى نیمه اتوماتیک، GMAW جوشکارى، GTAW جوشکارى زیرپودرى SAW وهمچنین برشکارى پلاسما PAC بوده و تامین تجهیزات صنایع جوش و برش و لوازمات یدکى را نیزعهده دار است.

هدف این شرکت از بدو تاسیس، تامین و عرضه بهترین دستگاه هاى جوش و برش به بازار ایران بوده و به گواهى فعالیت نوزده ساله، این شرکت در عرضه بسیارى از تجهیزات جوش و برش ایران پیشگام و نوآور بوده است. از این رو صادرات خود را به کشورهاى همسایه و خاورمیانه آغاز و با موفقیت دنبال کرده است.

شرکت اورین الکتریک با داشتن کادر متخصص و بهره گیرى ازمشاوره و راهنمایى اهل فن و علم درزمینه تحقیق و توسعه ، تولید، ارزیابى کیفى، بازاریابی و فروش، خدمات پس از فروش و آموزش همواره در جهت شناسایى نیازها، تولید و عرضه تجهیزات جوش و برش پیشگام بوده تا بتواند هر روز بیش از پیش به هدف اصلى خود که جلب رضایت مشتریان است، نزدیک شود. به عبارتى جلب رضایت مشتریان از طریق شناخت و درک صحیح از نیازهاى آنها و برآوردن این نیازها با مناسبترین کیفیت و کمترین هزینه فراهم مى شود که این مهم در شرکت اورین الکتریک از طریق به کارگیرى آخرین دستاوردهاى قابل استفاده از فناورىهاى ارتباطى در کشور محقق شده است.

هدف اورین الکتریک  تنها عرضه کالاى جوش و برش نیست، بلکه برآن است تا در تمام بخشهاى تولید، فروش و پشتیانى و خدمات پس از فروش در کنار اهل فن و علم قرار گیرد. شرکت اورین الکتریک با تجهیز خود به سیستم هاى ادارى  و کامپیوترى پیشرفته و روز دنیا و در اختیار داشتن پرسنل مجرب و تحصیلکرده در دفتر مرکزى و دارا بودن دفاتر نمایندگى  و فروش در اکثریت شهرهاى ایران درجهت خدمت رسانى به مشتریان قدم برمى دارد. اعتقاد شرکت اورین الکتریک این است که مشترى اولین نفر از تیم اورین الکتریک است و به همین دلیل هم قبل  از خرید و هم بعد از خرید مورد حمایت قرار مى گیرد. تمام پیشنهادات و توصیه هاى مشتریان دریافت و براى تولید محصولات اورین الکتریک منظور مى گردد. هردستگاهى با مارک تجارى اورین الکتریک، چیزى بیش از دستگاههاى مشابه خواهد داشت.

تحقق اهدافى که مجموعه مدیران و پرسنل شرکت اورین الکتریک از ابتداى فعالیت خود مد نظر داشته اند، تسریع در روند مثبت کنونى و همگامى موثرتر با پیش اهنگ ان توسعه علمى و فنى امروز ایران و جهان، جز با تکیه بر دانش و تجربه مدیریت جامع ممکن نبوده و نیست. اصلى که اورین الکتریک به آن معتقد است و آن را با جدیت پى مى گیرد. به همین منظور و براساس دستاوردهاى روشن گذشته، زمینه تلاش و فعالیت گسترده امروز اورین الکتریک درعرصه هاى گسترده و متنوع فعلى، درقالب واحدهاى زیر سازماندهى شده است .

واحد تحقیق و توسعه  :

امروزه هیچ مجموعه تولیدى و خدماتى نمىتواند و نباید از فعالیت تحقیقى و توجه به دستاوردهاى علمى و فنى جهان دور و برکنار باشد. رقابت فشرده و پیش برنده کنونى بین مجموعه هاى تولیدى و خدماتى فعال در عرصه کار و اقتصاد جهانى به خودى خود امرى مثبت و کارساز تلقى مىشود و اورین الکتریک نیز با علم و اعتقاد به این اصل تلاش مى کند سهم شایسته خود را به گونه های موثر و پیگیر ایفا نماید.

تهیه عرضه کتب و نرم افزارهای آموزشی و اطلاع رساندن در زمینه جوش و برش، پشتیبانی و برنامه ریزی در جهت نگارش و ارائه مقالات پژوهشى در ارتباط با موضوعات مرتبط با این حرفه، جذب و استفاده از دانش پژوهان و کارشناسان و مجریان علاقه مند به این عرصه و ایجاد و تقویت فضاى تعامل بیشتر در جهت توسعه علمى و فنى صنعت جوش و برش کشور بخشى از برنامههاى گسترده تحقیقى اورین الکتریک براى نیل به شرایط مطلوبتر و توسعه پایدارتراین حرفهاست.

واحد تولید :

طبعاً بخشی از نتایج حاصل از تحقیق در امر تولید بهینه محصولات، و نمایش همگام اورین الکتریک با سایر تولید کنندگان برتر جهان در عرصه صنعت جوش و برش در مسیر توسعه، در خط تولید تولید مدرن و کم نظیر شرکت تحقق یافته است و این امر مایه مباهات و خوشحالى همه مدیران، مهندسان و کارشناسان شرکت و جلوه اى از سطح فعلى توانمندى هاى اورین الکتریک است.

کنترل کامپیوتری فعال در همه مراحل تولید برای دستیابی به بالاترین انعطاف پذیری تعریف و طراحی شده اند و بدین ترتیب اپراتور، در کلیه فرآیندهای تولید در محیطی کامله بهینه فعالیت می کند. تولید قطعات با ماشین آلات روز دنیا همراه با  بازرسی ویژه  کیفیت منحصر به فردی را در تولید قطعات ایجاد نموده است. در هر فاز از پروس تولید، پس از برسی کیفیت مواد در قطعات نیمه ساخته ، کیفیت محصول با دقت زیاد مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر این تمام تامین کنندگان و پیمانکاران ساخته قطعات با دقت ویژه گزینش می شوند و باید در سطح بالاتر از معول باشند تا بتوانند هماهنگ با سایر بخشها سهم مرتبط با خود را ایفا نمایند. سیستم مکانیزه خط تولید، ثبت اطلاعات تولید و مشخصات فنى قطعه و نتایج تست فرآیند تحت روش هاى مکانیزه کنترل وثبت مى گردد. به روز رسانى پیوسته خط تولید و بهبود مستمر منابع انسانى از سیاستهاى کاربردى اورین الکتریک مى باشد .

 

واحد بازاریابى و فروش :

تصور ایده آل اورین الکتریک، رعایت استانداردهای برتر در مشخصات اجزا، ارائه محصولات نوآورانه، تکنیکی پیشرفته با پشتیبانی تمام و کمال از مشتری است. توجه به جزئیات و پشتیبانی، نتیجه ارتباط و گفتگو با مشتری است به این اعتبار، واحد فروش و شبکه توزیع محصولات از ارکان اصلی فعالیت هر شرکت تولیدی محسوب می شود و اورین الکتریک نیز در مقام پیشرو در صنعت جوش و برش کشور از این قاعده کلی مستثناء نیست.

ارتباطات واحد فروش بازاریابی با مراکز صنعت و شرکتها و موسسات فعال به شیوه های مختلف اعم از تماس تلفنی، ارسال بروشورها و مدارک فنی و بازرگانی به آدرس مشتریان، سایت الکترونیک، نمایشگاه هاى تخصصى داخلى و خارجى و سمینارهاى دوره اى معرفى محصولات داخلی و خارجی از شکرت  صورتت می گیرد. به منظور سهولت دسترسی به جزئیات خواسته های مشتریان، برگزاری همایش و سمینارهای تخصصی  و بازدید الکترویکی محل کارخانه از محل دفتر مرکزی فراهم گردیده است. همچنین امکان ارتباط و بازدید دقیق از جزئیات تولید و نحوه کنترل کیفیت محصول و اداره شرکت با کلیه تسهیلات در اختیار مشتریان و بازدید کنندگان محترم قرار می گیرد. نتیجه این  ارتباط سازمان یافته، ایجاد رابطه مستمر و درک خواسته های مشتریان است. برای این منظور اطلاعات مشتریان در بانک اطلاعات الکترونیکی مناسبی گردآوری و ایجاد گردیده است و امکان به اشتراک گذاشتن اطلاعات برای هر واحد و یا هر شخص ویژه فراهم گردیده است تا در کوتاههترین زمان ممکن، نتیجه فعالیت های هر واحد در جهت رضایت مشتریان ارزیابی شده و به نحو مطلوبتر ارتقاء یابد. بانک اطلاعات جامع اورین الکتریک به مشتریان این اطمینان را می دهد تا در  هر کجا  و هرزمان خواسته هاى خود را به شرکت اعلام کنند و  اطمینان داشته باشند نظرات و پیشنهادات ایشان به شکل موثر و شایشته منعکس و از طریق واحدهای مرتبط پیگیری خواهد شد.

 

واحد کنترل کیفیت :

امروزه کنترل همه پروسههاى طراحى و تولید و حتى مراحل بعداز آن از جمله پشتیانى و خدمات پس از فروش جزء لاینفک شرکتها و مجموعه ها مدرن تولیدی است و مدیریت ارشد اورین الکتریک و جمعا کارشناسان و مهندسان این شرکت بر وجود و اعمال این چنین کنترلی  اعتقاد جدی دارند. به همین جهت علاوه بر استفاده از سیستمهای پیشرفت کنترلی  تعریفی شده در خط تولید قطعات و اجزاء محصول و در کنار نظارت بر تولید محصولات شرکتهایی که به عنوان همه کار با اورین الکتریک در ارتباط هستند، واحد کنترل کیفیت و استاندارد شرکت به گونه اى تعریف و ایجاد شده است که ناظر بر همه مراحل طراحى و تولید و عرضه محصولات شرکت باشد. این واحد با تکیه بر آخرین دستاوردهاى علمى و فنى در صنعت جوش و برش و رعایت استانداردهاى عالى متداول در این صنعت ضامن تولید محصولاتى برتر است و نام اورین الکتریک را در نظر مشتریان دیروز و امروز محصولات، بیش از پیش معتبر و قابل اعتماد کرده است. اورین الکتریک با اتکا به شعار تحقیق و نوآورى و کارایى و توجه جدى به کنترلهاى مرحلهاى و دورهاى در مسیر تولید و روند فعالیت کلى شرکت استاندارد  ISO 9001 را دریافت، و آن را سرلوحه امور جارى خود قرار داده است. کیفیت در اورین الکتریک به معنای بهترین در کیفیت محصول، سازماندهی و شکبه بازاریابی و فروش، ارتباطات مشتری، مدیریت و توسعه روابط انسانی است. هدف این واحد این است که خریدی به یاد ماندنی برای مشتریان خود خلق کند، برتری، استاندارد همیشگی اروین الکتریک است.

واحد پشتیبانى و خدمات پس از فروش :

خط تولید محصولات اورین الکتریک براى تحقق شعارهاى سازنده مدیران و کارشناسان شرکت در مقطع فروش محصول پایان یافته تلقى نشده و در حقیقت به گونهاى دیگر اما جدى تر و گسترده تر توسط واحد پشتیبانى و خدمات بعداز فروش شرکت دنبال مى شود. احترام به مشترى  وانعکاس نظرات و خواسته هاى مصرف کنندگان محصولات شرکت به منظور ارتباط متقابل و سازنده وجلب رضایت خریداران، در داخل یا خارج کشور، اهمیت ویژه خود را در مجموعه شرکت حفظ کرده و تبدیل به شعار محورى مدیران ارشد شرکت و کارشناسان واحد پشتیبانى وخدمات پس از فروش شده است. واحد پشتیبانى و خدمات با کارآمدترین سرویس پشتیبانى و خدمات منطبق بر پیشرفته ترین مؤلفه هاى موفق خصوصاً تامین قطعات یدکى، تامین تعمیرگاه و تعمیرکار مجاز همراه با مهارت فنى مورد تائید، ابزار مناسب، دقت و سرعت در تعمیرات، وقت شناسى و کوتاه بودنزمان تعمیرات، جلب رضایت مشتریان در قیمت گذارى خدمات، نصب و راه اندازى مناسب، تضمین حسن انجام خدمات، آموزش مصرف کننده و کاربران، ارتباط دائمى با مشتریان و واحد بررسى و شکایات مشتریان ارائه خدمت مى نماید. فراگیرى از اشتباهات و بهبود مداوم محصولات نکته کلیدى شرکت است. اعتقاد اورین الکتریک بر این است که که ناراضى ترین مشتریان بزرگترین منبع یادگیرى هستند .