آون جوشکاری چیست؟

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

آون به یک جعبه مستطیلی شکل گفته می شود که به منظور خشک کردن الکترودهای جوش از آن استفاده می شود. در واقع الکترودهای جوش به دلیل پوششی که دارند ممکن است رطوبت جذب کنند که همین باعث می شود در هنگام جوشکاری کیفیت کار پایین آید چون امکان ترک خوردن و حتی قوس الکتریکی نامنظم وجود دارد. ترک جوش یکی از عیوب جوش است که به دلایل مختلفی ایجاد می شود و یکی از آن دلایل استفاده از الکترود نامناسب است. الکترود جوش نقش مهمی در افزایش کیفیت خال جوش و اتصال فلزات و غیر فلزات دارد از این رو خیلی مهم است که قبل از شروع عملیات جوشکاری آنرا داخل آون جوشکاری بگذارید تا رطوبت آن گرفته شود و به اصطلاح خشک شود.

آون جوشکاری یا الکترود خشک کن

این دستگاه مستطیلی شکل ولتاژی تا ۲۲۰ ولت دارد که با گذاشتن الکترود مرطوب داخل آن به راحتی خشک می شود و شما می توانید از الکترود بازسازی شده مجددا در فرآیند جوشکاری استفاده کنید. در بازار به آون جوشکاری حتی الکترود خشک کن می گویند.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

آون جوشکاری چه کاربردی دارد؟

نحوه جوش زدن قطعات فلزات به این صورت است که با ایجاد گرما به دو فلز و ذوب کردن بخشی از آن به هم متصل می شوند. در واقع الکترود مرطوب با اینکه کار را پیش می برد اما باعث بروز انواع ترک جوش می شود که به منظور پیشگیری از آن باید حتما در این جعبه مستطیلی شکل خشک شوندو سپس از آنها استفاده کنید.

بکار گیری الکترود جوش مناسب در جوشکاری

الکترود جوش یکی از وسایل جوشکاری است که در روش جوشکاری قوس الکتریکی استفاده می شود. در واقع انواع الکترود جوشکاری در بازار موجود است که برخی از آنها روکش دار و برخی بدون روکش است.  الکترودهای روکش دار با جذب رطوبت در هنگام عملیات جوشکاری باعث بروز انواع عیوب جوش چون ترک جوش و قوس الکتریکی نامنظم می شوند از این رو خیلی مهم است که حتما قبل از استفاده از آنها حتما داخل آون جوشکاری یا همان اجاق نگهدارنده الکترود بذارید تا خشک شوند.

انواع آون های جوشکاری

در بازار انواع آون جوشکاری یا همان الکترود خشک کن داریم که در اینجا دو تا از بهترین های آنرا شرح می دهیم البته شما به راحتی می توانید این قوطی مستطیلی شکل را حمل کنید و به محل کار ببرید و حتی ساخت تولید ایران نیز در بازار موجود است.

۱- Portable Welding, Type 1, 300 Deg  که تنها ۳۰۰ گرم وزن دارد و ولتاژ آن بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت است. در واقع با استفاده از این مدل آون جوشکاری باعث کاهش مصرف برق و کاهش هزینه های جوشکاری خواهید شد. ایمنی این دستگاه با درب عایق با جفت و داشتن نور نشانگر بین ۵۰ تا ۶۰ هرتز جزو ویژگی های آن است.

۲- Portable Welding, Type 2, 100-300 Deg به راحتی قابل حمل است و وزنی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ گرم  دارد و دارای عناصر گرمایش است. ترموستات قابل تنظیم، چراغ نشانگر و همچنین سیم برق قبل جابجایی و البته ورودی قفل شونده از ویژگی های این مدل آون جوشکاری است.

قیمت آون جوشکاری

بسته به اندازه و وزن این دستگاه و همچنین مشخصات و ویژگی هایی که دارد قیمت آن متفاوت است و شما می توانید برای خرید آون جوشکاری به فروشگاه های مرتبط مراجعه کنید یا به صورت اینترنتی آنرا سفارش دهید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *