بیمه جوشکاری چند سال است

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

در این مقاله قصد داریم پیرامون موضوع مهم بیمه جوشکاری صحبت نماییم و به انواع بیمه جوشکاری مانند بیمه جوشکاری سیار بپردازیم و تمام ابعاد این موضوع مهم را تحت بررسی قرار دهیم. با توجه به ان که امروزه بیمه مشاغل از مهم ترین موضوعات کشورمان می باشد، احتمالا شما نیز مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید. پس تا انتها مطلب ما را همراهی نمایید.

شرایط بیمه کارگران جوشکاری ساختمان چیست؟

تاکنون سوالات بسیاری در زمینه بیمه اجباری و یا اختیاری بیمه مشاغل مانند کارگران ساختمانی دریافت نموده ایم و با توجه به آنکه اطلاع رسانی دقیقی پیرامون خدمات و تعهدات ناشی از بیمه منتشر نشده است، وظیفه خود دانستیم تا خدمات و حمایت هایی که بیمه جوشکاری برای کارگران بیمه ارائه می کند به اطلاع شما برسانیم.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

طبق قانونی که در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹ام آبان ماه در سال ۸۶ به تصویب رسیده است، همه کارگران ساختمانی باید به اجبار در بیمه از حقوق و مزایای خود برخوردار شوند و تحت پوشش حمایت بیمه های اجتماعی قرار بگیرند. بعد از این خبر در حدود یک میلیون نفر تحت پوشش شرکت های بیمه اجتماعی قرار گرفتند و از طریق این قانون تحت حمایت کامل بیمه قرار گرفته اند. 

بیمه کارگران جوشکاری ساختمان

چه افرادی از خدمات این بیمه بهره مند نخواهند شد؟

بر این اساس افراد زیادی به شرکت های بیمه رجوع کردند تا از این مزایا برخوردار شوند. اما بسیاری از آنها نتوانستند مشمول این قانون شوند و به ناچار بیمه از پذیرفتن آنها سر باز زد. برای مثال مشاغلی مانند تعمیرات اساسی و تجدید بنا و توسعه ساختمان و تخریب ساختمان مشمول این قانون می شدند، در حالی که کارکنان سازمان ها و موسسات و شرکت های دولتی و موسسات غیر دولتی و عمومی و کارکنان عملیات های ساختمانی که با پیمانکار ها قراردادی منعقد کرده بودند و کارکنان کارخانجات که پروانه بهره برداری داشتند از این بیمه برخوردار نشدند.

شروط بیمه برای کارگران ساختمانی چیست؟

از جمله شروطی که اداره بیمه برای کارگران و کارکنان ساختمان گذاشته اند، اخذ و یا دارا بودن کارت شناسایی، جهت به اثبات رساندن پذیرش فرد در ساختمان ها می باشد. افراد و کارگران با داشتن این کارت می توانند تا هر زمان که از اعتبار کارت می توانند استفاده کنند، مشمول حقوق و مزایا شرکت بیمه شوند. افراد و کارکنان می توانند با مراجعه به شرکت های بیمه و ارائه مدارک و کارت نامبرده و کارت ملی و کارت های مهارت فنی که دارای اعتبار و مهلت زمان قانونی می باشند، در این شرکت ها ثبت نام خود را به انجام برسانند. 

شروط بیمه برای کارگران ساختمانی

حق بیمه کارگران جوشکار ساختمان چه میزان است؟

حق بیمه برای افراد کارفرما و با کارکنان تا حد زیادی متفاوت می باشد. حق بیمه کارفرمایان در حدود ۲۰ درصد از کل بیمه است و مجموع عوارض تامین و پروانه بیمه ساختمانی است که به تامین اجتماعی تعلق پیدا می کند. برای افرادی که در واحد های مناطق روستایی و در مناطقی که در حال توسعه هستند و هنوز به صورت توسعه یافته شناخته نشده اند، مطابق با رعایت جدول ضربی که در قوانین حق بیمه ذکر شده اند، محاسبه خواهد شد و به ازای هر واحد احداث شده این حق بیمه محاسبه خواهد شد. 

واحد های ساختمانی بیمه برای هر فردی که مشمول شرایط بیمه شده است، قوانین متفاوتی را اعمال می کند. برای مثال هر فرد، در صورتی که در منطقه ای در حال فعالیت و کار است که دچار سیل و زلزله شده است، نحوه محاسبه حق بیمه او نیز مطابق با موقعیت جغرافیایی و تاییدیه سازمان و وزارتخانه شهرسازی و مسکن انجام می شود. مطابق قانون ماده ۳۵ام قانون بیمه تامین اجتماعی، حق کارگر از بیمه در حدود ۷ درصد از کل دستمزدی می باشد که ماهیانه دریافت می کند. تمام کسری های حق بیمه افراد در سال ۱۳۵۴ تصویب شده است و توسط خود فرد که مشمول قوانین بیمه جوشکاری شده است، شخصا به صندوق تامین اجتماعی واریز و پرداخت خواهد شد. 

بیمه جوشکاری چند سال است

بیمه جوشکاری متناسب با سختی هر شغلی مدت زمان متفاوتی مشاغل را تحت پوشش خود قرار می دهد‌. برای مثال برای مشاغلی که سخت و زیان آور می باشد، حق بیمه جوشکاری هر یک و نیم سال محاسبه می شود و سابقه فردی که به کار مشغول است نیز در این زمان مشخص شده اعمال می شود. البته افرادی که مشمول مزایا بیمه می باشند، اگر در حدود ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه داشته باشند، بدون هیچ شرط سنی باز هم می توانند درخواست بازنشستگی خود را از سازمان بیمه جوشکاری در تامین اجتماعی داشته باشند. 

هزینه بیمه جوشکاری

هزینه بیمه جوشکاری برای سی روز با دیگر مدت های بیمه جوشکاری متفاوت می باشد. برای مثال در مدت ۳۰ روز بیمه جوشکاری در حدود ۱۱ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۴۸۵ ریال می باشد و سهم کارفرما نیز در حدود ۸ میلیون ریال است. از این حدود مبلغ سهم کارگر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال می باشد که اگر حقوق کارگر از حداقل حقوق مشخص شده کمتر باشد، باید از این مبلغ گفته شده ۲۳ درصد و ۷ درصد حساب کم شود. بعضی از شغل ها مانند شغل‌ های منشی یا منشی پزشکان را نمی‌توان از حداقل دستمزد بیمه کمتر پرداخت نمود.

بیمه جوشکاری ساختمان

بیمه جوشکاری آرگون نوعی از بیمه های موجود می باشد که هم اکنون افراد بیمه شده را تحت حمایت خود قرار داده است و به صورت حدودی برای نیروی کار، بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان حق بیمه در نظر می گیرد. ۲۳ درصد از این مبلغ به کارفرما تعلق پیدا می کند و ۷ درصد ان نیز متعلق به کارگر خواهد شد. ۴ درصد از آخرین مزد نیز متعلق به خود شرکت بیمه خواهد شد که توسط کارفرما پرداخت خواهد شد. 

خدمات بیمه برای کارگران ساختمان چیست؟

شرکت بیمه برای کارگران ساختمان و به خصوص کارگران جوشکار، مزایا و حقوق زیادی را در نظر گرفته است. همانطور که برای این افراد هنگام ثبت نام شرایط زیادی جهت ثبت نام می گذارد، خدمات زیادی را نیز ارائه می دهد. برای مثال در مواقع حوادث و یا بیماری ها حقوق و مزایایی مانند معالجه شخص بیمه شده و خدمات درمانی و پروتز و اروتز مانند اعضای مصنوعی و یا وسایل طبی به آنها تعلق پیدا خواهد کرد.

مورد بعد، تامین نمودن اعتبار تمام دفاتر درمانی، برای افراد بیمه شده تا پایان زمانی که حق بیمه جوشکاری خود را پرداخت کنند می باشد. غرامت دستمزد نیز مورد بعد است که بیمه به صورت حقوق و مزایا به افراد ارائه می دهد. یعنی اگر افراد به هر دلیل نتوانند در کار خود حاضر شوند و یا نیاز به استراحت داشته باشند، مشمول مزایای غرامت دستمزد خواهند شد. مورد بعد پرداخت هزینه و کفن و دفن افراد مشمول قانون شرکت بیمه جوشکاری می باشد. این افراد از مزایایی مانند هزینه سفر و اقامت او و همراهان او نیز برخوردار می شوند. 

برای افراد کارگر و کارکنانی که از کار افتاده اند، باید مطابق قانون میزان درصد از کار افتادگی فرد مشخص شود و بعد از آن مستمری از کار افتادگی کلی صورت بگیرد و این از کار افتادگی هم حتما باید ناشی از کار باشد. بازنشستگی نیز به این صورت است که اگر افرادی که مشمول قوانین بیمه می باشند با داشتن شرایطی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، توانایی اعلام بازنشستگی را دارند. 

شرط اول این است که حداقل ۲۰ سال در کار مربوطه سابقه فعالیت داشته باشند و بتوانند مدارک لازم را ارائه بدهند که نشان بدهند حداقل ده سال سابقه حضور در بیمه را دارند و شرط دوم به این صورت است که حداقل ۳۵ سال کامل در بیمه فعالیت داشته باشند و حتی بدون در نظر گرفتن شرط سنی برای این افراد، توانایی انجام بازنشستگی را خواهند داشت. 

در ادامه شرایط فوتی و مرگ نیز بازماندگان فرد فوت شده که تا زمانی که در قید حیات بوده است از شرایط و حقوق بیمه استفاده می کرده است، مشمول این حقوق خواهند شد. طبق قانون تامین اجتماعی برای این افراد سهم مستمری در نظر گرفته می شود و ماهیانه به آنان تعلق پیدا می کند. اگر کارگر جوشکار و یا هر عنوان شغل دیگر، در حین کار دچار مصدومیت و یا هر آسیبی شد، آنگاه می تواند مطابق قانون، اعلام از کار افتادگی و فوت و یا مصدومیت کند. 

متقاضی اعلام بازنشستگی و از کار افتادگی و فوت و مصدومیت نیاز است که برای شامل شدن از حقوق بیمه جوشکاری مدارک لازم خود را به بیمه ارسال نماید و پروانه لازم را برای اعلام از کار افتادگی دریافت نماید و بیمه ارائه دهند. اگر فرد به اخذ این پروانه اقدام نکند، آنگاه بیمه ۲۵ درصد از حق بیمه فرد را به عنوان حق بیمه اعلام خواهد نمود که از مالک بیمه کسر خواهد شد. به هر حال حقوق و مزایا کارگر آسیب دیده از بین نخواهد رفت و برای او در نظر گرفته می شود. 

بیمه کارگران ساختمان چه عناوینی را تحت حمایت دارد؟

بیمه جوشکاری کارگران عناوین مختلفی را در مشاغل تحت پوشش حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهد و ما در این قسمت چند نمونه از این موارد را نام خواهیم برد. برای مثال مشاغلی مانند آرماتور بند و جوشکار و گچ کار و قالب بند و کفراژبند ۱۱ و بنای سفت کار و کاشی کار و برق کار ساختمان و لوله کش و نقاش ساختمان و آسفالت کار ابنیه و عایق کار رطوبتی از دسته مشاغلی اند که تحت پوشش حمایت بیمه قرار دارند.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *