کاربرد انواع قیچی مفتول بر

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

به منظور بریدن زنجیر، قفل، فنس های فلزی و حتی میلگردهای فلزی از قیچی مفتول بر استفاده می شود. با اینکه با دیدن این وسیله و ابزار بیشتر به فکر سارقان و بریدن قفل و زنجیر می افتید اما این وسیله کاربرد زیادی دارد. در واقع با توجه به مدل های مختلفی این وسیله کاربرد انواع قیچی مفتول بر متفاوت است و از برش سیم و کابل برق گرفته تا بریدن زنجیر، قفل، فنس و حتی فنس و میلگرد فلزی از آن استفاده می شود. قیچی مفتول بر نسبت به اره دقت پایین تری دارد اما سرعت و کارکرد آن بیشتر است و بیشتر به منظور بریدن موادی استفاده می شود که بعدا کارایی ندارند از این رو در تخریب ساختمان و فنس ها کاربرد زیادی دارد.

قیچی مفتول بر چیست؟

یک وسیله کاربردی است که با آن امکان برید انواع زنجیر، قفل، سیم و کابل برق وجود دارد. با اعمال نیرو به دو دسته قیچی مفتول بر کار می کند از این رو هر چقدر طول دسته آن بیشتر باشد قدرت تیغه بیشتر است و برای فلزات و زنجیرهای ضخیم و قوی استفاده می شود.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

انواع قیچی مفتول بر

این وسیله با توجه به شکل ظاهری دارای دو دسته  است که با اعمال نیروی زیاد به آن باعث می شود توسط تیغه بریدن زنجیر، قفل و… انجام شود. در واقع این وسیله شامل تیغه و دو دسته فلزی است که از لحاظ طول دسته به انواع مختلفی نیز تقسیم می شوند.

 • قیچی با طول دسته ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر که برای برش میله، زنجیرهای نازک با ضخامت ۳.۵ میلیمتر و سیم های ضخیم ۶ میلیمتر استفاده می شود.
 • قیچی با طول دسته ۴۵ الی ۶۰ سانتیمتر به منظور بریدن میله، زنجیر و کابل با ضخامت ۱۰ میلیمتر استفاده می شود.
 • قیچی هایی با طول بیش از ۷۵ سانتی متر به منظور برش میله ها و درعین حال زنجیرهای ضخیم فولادی و البته کابل مسی استفاده می شود.
 • با توجه اینکه کوچک بودن طول دسته باعث راحت حمل شدن آنها می شود از این رو قیچی با طول دسته ۲۰ سانتی متر قدرت پایین تری دارد.
 • از قیچی مفتول بر با دسته فایبرگلاس به منظور بریدن سیم و کابل برق استفاده می شود.

انواع قیچی مفتول بر براساس نوع تیغه

 1. تیغه وسط تیز: قدرت بالا و تیز بودن تیغه از مزیت های این نوع تیغه است.
 2. تیغه کف چین: دارای یک لبه تیغه تیز و یک لبه تخت است که به منظور بریدن انواع میخ و پیج از آن استفاده می شود.
 3. زاویه دار: دارای تیغه هایی خمیده است با دسته بالاتر که برای برش زوائد بیرون زده از سطح استفاده می شود.
 4. گاز انبری: تیغه این قیچی شبیه به گازانبر است برای برش های معمولی استفاده می شود.
 5. پلیکان: دارای تیغه ای عمود بر دسته که برای برش هایی در ارتفاع بالاتر از سر یا پایین تر از پا قرار دارد استفاده می شود.
 6. رو میزی: کاربرد این گونه قیچی مفتول بر ها برای کارگاهها می باشد.
 7. جغجغه‌ای: دارای سیستم چرخ جغجغه است که باعث می شود با نیروی کمتر برش انجام شود وهمین منجر به خستگی کمتر کاربر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *