علت روشن نشدن شمعک پکیج و نحوه رفع مشکل | آی بک امداد

علت روشن نشدن شمعک پکیج
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

امروزه سیستم گرمایش پکیج که در دو نوع دیواری و زمینی وجود دارد علاوه بر اینکه بهترین جایگزین آبگرمکن است در عین حال با نصب رادیاتور شوفاژ محیط را گرم می کند و نیاز به بخاری برقی و گازی ندارید که البته خیلی مهم است که به صورت دوره ای سرویس پکیج انجام شود و در صورت بروز انواع مشکلات چون برق داشتن بدنه پکیج، خاموش روشن شدن پکیج، نمایش انواع ارور، افت فشار بار، صدای تق تق پکیج و… باید آنرا تعمیر کنید که در این بین روشن نشدن شمعک پکیج به دلیل خرابی برد، ایراد در جرقه زن، خراب شدن میله یون و سنسور NTC و گرفتگی شیر کنترل گاز رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

چرا شمعک پکیج روشن نمی شود؟

در صورت بروز انواع مشکلات پکیج از جمله روشن نشدن، روشن شدن چراغ قرمز، نشتی آب از پکیج، افت و بالا رفتن فشار بار و.. باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید که در این بین روشن نشدن شمعک پکیج یک مشکل جدی است که به دلایل زیر رخ می دهد.

  • خراب شدن جرقه زن
  • خراب شدن میله یون
  • ایراد در برد پکیج
  • خراب شدن سنسور NTC
  • گرفتگی شیر کنترل گاز

💡حتما بخوانید: علت تشکیل نشدن شعله در پکیج

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عملکرد شمعک در پکیج

برای تشکیل مشعل پکیج باید ابتدا شمعک روشن شود و خاموش شدن شمعک به معنای گرم نشدن پکیج می باشد و با توجه به اینکه پکیج با آب، برق، گاز کار می کند در این بین قطعی هر کدام از آنها یا موارد دیگر از جمله خرابی جرقه زن، میله یون، برد، سنسور NTC و گرفتگی شیر کنترل گاز باعث می شود که شمعک روشن نشود که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آنها با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر پکیج در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا هر جایی از تهران از غرب، شرق، شمال و جنوب هستید تعمیرکار در محل شما حاضر و کار تعمیرات پکیج انجام دهد.

خراب شدن جرقه‌زن

یکی از قطعات مهم پکیج جرقه زن نام دارد که با وارد شدن گاز به شمعک سنسور به جرقه زن دستور احتراق را می دهد از این رو اگر جرقه زن جرم بگیرید و کار نکند در واقع شمعک روشن نمی شود که در این بین جرم ها و کثیفی ها مانع از ورود گاز به دستگاه و روشن نشدن شمعک می شود و باید رسوب زدایی پکیج انجام شود.

وجود مشکل در میله یون پکیج

میله یون یا نام دیگر آن الکترود یون قطعه ای مهم در پکیج است که شعله را تشخیص می دد از این رو اگر خراب شود به مشعل پکیج فرمان می دهد که روشن نشود چونکه شعله ای تشخیص نداده است و باید این قطعه بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد.

خرابی در برد پکیج

مغز پکیج و مهمترین قطعه آن همان برد پکیج است که ارسال تمام دستورات توسط این قطعه انجام می شود از این رو اگر کار نکند و خراب شود باعث بروز انواع مشکلات می شود که یکی از آنها روشن نشدن شمعک پکیج است.

مشکل در سنسور NTC

سنسور NTC حسگری برای اندازه گیری دمای پکیج است که با خرابی این قطعه دما در پکیج اشتباه تشخیص داده می شود و همین باعث اختلال در عملکرد شعله و مشعل پکیج می شود که با بررسی و عیب یابی این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

خراب شدن سنسور NTC پکیج

گرفتگی شیر کنترل گاز

اگر شیر کنترل گاز جرم بگیرد عملا کار قطع وصل کردن جریان گاز به خوبی انجام نمی شود و  همین باعث میشود که شمعک روشن نگردد که علاوه بر این شیر کنترل گاز تنظیم ارتفاع شعله پکیج را برعهده دارد.

سخن پایانی

یکی از مشکلاتی که در پکیج ممکن است رخ دهد زمانی است که شمعک روشن نمی شود که با روشن نشدن شمعک پکیج نیز مشعل روشن نمی شود و آب گرم نمی شود از این رو باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید که دلایل مختلف چون خرابی جرقه زن، میله یون، برد، سنسور NTC و گرفتگی شیر کنترل گاز باعث روشن نشدن شمعک پکیج می شود که برای رفع مشکل باید با تعمیرکار تماس بگیرید و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *