علت سر و صدای پنل داخلی و خارجی کولر گازی پنجره ای، ایستاده | آی بک امداد

علت سر و صدای پنل کولر گازی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

در بین تمام وسایل سرمایشی بهترین آن کولر گازی نام دارد که تنها به خاطر شدت خنک و سرمای آن نیست بلکه در این بین نداشتن صدا نسبت به کولر آبی و پنکه باعث شده است که مردم روی به خرید این کولر بیاورند به خصوص که برخی از مدل های آن بغیر از سرمایش قابلیت گرمایش محیط و فضای ساختمان را دارند. کولر گازی نیز به مانند هر وسیله ای احتمال خرابی قطعات آن و بروز مشکلاتی از جمله بوی بد، نشتی آب، کار نکردن دور تند، خرابی ریموت کنترل و… دارد که در این بین سر و صدای پنل داخلی و خارجی کولر گازی شبیه تق تق، پیچیدن باد، جیر جیر کردن، وزوز و… می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که برای تعمیر کولر گازی کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی در تهران توسط آی بک امداد در سریعترین زمان

باد خنک و سرمای عالی که از کولر گازی منتشر می شود تفاوت زیادی بین آن و دیگر دستگاههای سرمایشی از جمله کولر آبی و پنکه ایجاد کرده است اما در این بین افزایش قیمت خرید باعث شده است که همگی با رعایت یک سری نکات در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم. البته به مرور زمان و به دلایل مختلف احتمال خرابی کولر گازی، روشن نشدن، صدا دادن،  نشتی آب، خنک نکردن، گرم نکردن در فصل زمستان، پخش بوی بد از کولر گازی و… وجود دارد که برای تعمیرات این دستگاه کافیه با آی بک امداد در تهران تماس بگیرید.

با گرفتن شماره های تماس آی بک امداد در هر هر منطقه ای از تهران باشید از جنوب، شرق، غرب و شمال و محله های یافت آباد، استاد معین، باغ فردوس، ازگل، نارمک، قزل قلعه، گیشا، شادمهر، توحید، امام حسین (ع)، ونک، آرارات و.. سریعا تعمیرکار به محل و منزل شما اعزام می شود.

سرویس به موقع کولر گازی را فراموش نکنید

برای کاهش هزینه تعمیرات کولر گازی و افزایش طول عمر این دستگاه سرمایش خیلی مهم است که به موقع سرویس شود که با گرفتن شماره تعمیرات آی بک امداد سریعا سرویسکار به محل اعزام و کار عیب یابی، رفع مشکلات، آب بندی کردن، شارژ گاز کولر گازی، تمیز کردن پنل داخلی و خارجی و… را انجام می دهد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

صدا دادن کولر گازی کاملا غیر عادی است

برای تشخیص خرابی تمام وسای برقی یک سری علائم و نشانه ها وجود دارد که در این بین نیز اگر کولر گازی صدا دهد به معنای خرابی آن می باشد که با صداهایی چون تق تق، جیر جیر، وزوز، پیچیدن صدا همراه است که علت اصلی آن به خاطر عدم سرویس به موقع کولر گازی است.

در صورتی که کولر گازی صدا دهد دلایل مختلفی از جمله لقی پایه های کندانسور، وجود شی خارجی داخل پنل خارجی، داغ شدن موتور یا کمپرسور و… باعث بروز این مشکل می شود که باید سریعا رفع اشکال شود و برای تعمیر کولر گازی در منزل مدل های مختلف ایستاده، پنجره ای و… کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید تا بعد از استعلام قیمت تعمیر کولر گازی و دادن آدرس سریعا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و تعمیر رو جلوی چشمان شما انجام دهد.

دلایل مختلف برای سر و صدای زیاد کولر گازی و نحوه رفع آن

همانطور که اشاره کردیم یکی از ایرادات و مشکلات کولر گازی می تواند با صدا دادن آن نمایان شود که در این بین با شنیدن صدای جیر جیر، پیچیدن باد در کولر گازی، تق تق، وزوز و… همراه باشد که در ادامه متن این مقاله دلایل بروز این مشکل و نحوه رفع آنرا خواهیم نوشت.

وجود شیء خارجی، علت صدای پنل خارجی کولر گازی

در صورتی که با روشن کردن کولر به حالت عادی و همیشگی خود کار کند و ناگهان متوجه صدای زیادی شوید به معنای وجود یک جسم خارجی داخل پنل خارجی است که در این مورد ممکن است به خاطر وزش باد و.. وارد پنل شده باشد که در این مورد باید ابتدا برق دستگاه قطع و سپس نسبت به بررسی داخل پنل خارجی از چراغ قوه استفاده کنید.

درست بسته نشدن قاب پنل داخلی کولر گازی

برخی اوقات ممکن است به دلایل مختلف و برای تمیز کردن پنل داخلی نیاز به باز کردن قاب پنل باشد و در اخر و اتمام کار به درستی بسته نشود، همین مورد می تواند یکی از دلایل سر و صدای زیاد کولر گازی باشد که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

شکستن تیغه‌های فن در داخل پنل خارجی کولر گازی

بغیر از موارد بالا احتمال شکستگی و حکتی تاب برداشتن تیغه های فن کولر وجود دارد که در این مورد باید توسط تعمیرکار بررسی شود چرا که تعمیر کولر گازی یک کار کاملا تخصصی و حرفه ای می باشد.

لقی پایه‌های کندانسور، علت صدای پنل خارجی کولر گازی

بیشترین سر و صدا در کولر گازی پنجره ای، ایستاده و. به قسمت پنل خارجی بر می گردد که با صدایی شبیه به جیر جیر همراه است و یکی از دلایل آن لق بودن پایه های کندانسور است که با استفاده از یک آچار می توانید نسبت به محکم کردن مهره ها و پایه ها اقدام کنید تا به راحتی صدای باد کولر گازی از بین برود.

فن کولر گازی نیاز به روغن کاری دارد

همانطور که اشاره شد عدم سرویس کولر گازی هر سال باعث بروز انواع مشکلات برای این دستگاه سرمایشی می شود که یکی از آنها سر و صدای زیاد است که ممکن است به خاطر خشکی فن موتور باشد که با روغن کاری موتور فن کولر گازی سریعا مشکل رفع خواهد شد.

داغ شدن زیاد کمپرسور کولر گازی

چنانچه محل زندگی شما در منطقه ای خیلی گرمسیر از جمله بوشهر، بندرعباس، ماهشهر، اهواز، آبادان و… است باید دقت داشته باشید که در طول روز چندین بار کولر را خاموش کنید در غیر اینصورت روشن شدن مداوم دستگاه باعث فشار آوردن و داغ شدن کمپرسور یا همان موتور کولر گازی می شود که در ادامه سر و صدای زیاد از جمله صدای جیر جیر به همراه دارد.

صدای کولر گازی به علت نشت روغن از کمپرسور

با وجود اینکه خیلی مهم است که زمان سرویس کولر گازی حتما موتور و کمپرسور روغن کاری شود اما از آن طرف نباید زیاده روی شود چون نشتی روغن از کمپرسور یکی از دلایل صدای جیر جیر از دستگاه است.

خارج شدن کمپرسور، علت صدا دادن کولر گازی

در ادامه بررسی دلایل سر و صدای زیاد کولر گازی نوع ایستاده، پنجره ای و..باید بررسی شود شاید کمپرسور از جای خود تکان خورده باشد و همین لرزش باعث شود در زمان روشن کردن کولر شروع به صدا دادن کند که باید سریعا رفع گردد و کمپرسور ثابت گردد.

ضربه دیدن بدنه کمپرسور کولر گازی

در زمان اسباب کشی باید با دقت این وسیله سرمایشی را جابجا کنید چونکه هر گونه ضربه به پنل خارجی از جمله ضربه دیدن بدنه کمپرسور به راحتی آنرا کج می کند و همین تراز نبود باعث ایجاد صدای جیر جیر و تق تق کولر گازی می شود که بسیار آزار دهنده است.

علت پیچیدن صدای باد در کولر گازی چیست؟

قطعا خنک کرد و سرمای کولر آبی لذت بخش است اما سر و صدای آن گوش هر کسی را آزاد می دهد بنابراین خرید کولر گازی می تواند شما را از شر این سر و صدای زیاد کولر آبی راحت کند اما توجه داشته باشید که اگر صدا هایی شبیه تق تق، جیر جیر، وزوز، پیچیدن باد بیاد به معنای خرابی دستگاه است که در طول متن به بررسی دلایل آن اشاره کردیم. در این بین نیز مهمترین دلیل برای پیچیدن صدای باد در کولر گازی به خاطر وجود صدای گازی می باشد که در قسمت لوله مسی وجود دارد و در حال برگشت می باشد که البته این طبیعی نیست و به معنای کم بودن فشار گاز کولر گازی است که باید رفع گردد.

در این بین نیز اگر صدای باد و طوفان در کولر گازی به گوشتان خورد به خاطر قطعه ای به نام فن کولر است که ممکن است به خاطر کثیفی پره ها و خم شدن آنها شروع به سر و صدا کند.

در زمان سر و صدای کولر گازی کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا سرویسکار در محل و آدرس شما حاضر شود و مشکل را رفع کند.

چند علت صدای پنل خارجی کولر گازی

به طور خلاصه بخواهیم دلایل سر و صدای کولر گازی در قسمت پنل داخلی و خارجی را بنویسیم شامل موارد زیر است که باید رفع گردد.

  • کثیفی پنل خارجی
  • تراز نبودن پنل خارجی که علت آن به خاطر نصب کردن بد دستگاه است.
  • گیر کردن یک شی و جسم داخل کندانسور دستگاه
  • عدم روغن کاری قطعات و فن کندانسور
  • لقی پایه ها و لاسیتک های پنل خارجی دستگاه کولر گازی
  • هر گونه خم شدگی و شکستگی در پره های فن دستگاه

تعمیر کولر گازی در منزل کار هر کسی نیست

خب اگر بابت قیمت و هزینه تعمیر کولر گازی نگران هستید و قیمت ها بالا است باید به شمار بگوییم که در آی بک امداد نرخ و قیمت براساس اتحادیه می باشد و در عین حال در زمان سرویس و تعمیر از قطعات اورجینال و فابریک استفاده می شود. شک نکنید که تعمیر کولر گازی یک کار تخصصی و حرفه ای است بنابراین به هر کسی اعتماد نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *