علت کم و زیاد شدن نور تلویزیون و رفع مشکل | آی بک امداد

علت کم و زیاد شدن نور تلویزیون
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

در صورتی که به تماشای برنامه های تلویزیون از جمله سریال، فیلم، مستند و..مشغول هستید کم و زیاد شدن نور تلویزیون چشمان شما را آزار می دهد که این مشکل به دلیل خرابی بک لایت، بهم خوردن تنظیمات نور، خراب شدن پنل، سنسور eco و سوختن پیکسل تلویزیون رخ می دهد که برای رفع مشکل و تعمیر تلویزیون باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

دلایل اصلی کم و زیاد شدن نور تلویزیون

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مشغول نگاه کردن تلویزیون باشد و مدام نور صفحه کم و زیاد شود که این مشکل باعث اذیت شدن چشمان شما خواهد شد و البته اگر تلویزیون ریستات شود و مجددا این مشکل پابرجا باشد موارد زیر باعث بروز این مشکل می شود که باید نسبت به رفع آنها با تعمیرکار تماس بگیرید.

  • بهم خوردن تنظیم نور تلویزیون
  • خراب شدن بک لایت
  • خراب شدن پنل تلویزیون
  • بهم خوردن تنظیم سنسور eco
  • سوختن پیکسل‌های تلویزیون

💡حتما بخوانید: علت کم نور شدن صفحه تلویزیون

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خراب شدن تنظیمات نور تلویزیون

باید تنظیمات تلویزیون شما روی حالت صرفه جویی در انرژی یا یا energy saving رفته باشد، تا به صورت اتوماتیک حالت کم نور انجام شود که در این مورد اگر نوسان نور یا کم و زیاد شدن نور تلویزیون رخ داد باید بررسی شود و مطمئن شوید که مشکل از کجاست و این قسمت از تنظیمات دچار مشکل نشده باشد.

خراب شدن بک لایت تلویزیون

یکی از قطعات اصلی تلویزیون بک لایت نام دارد که با وجود آنها نور پس زمینه تلویزیون تامین می گردد و بک لایت متشکل از تعداد از ال ای دی است که با سوختن هر کدام از آنها باعث بروز یک سری مشکلات مثل سیاه شدن صفحه تلویزیون و کم زیاد شدن نور تلویزیون می شود که باید تعمیر یا تعویض بک لایت توسط تعمیرکار انجام شود.

برای جلوگیری از خراب شدن بک لایت از روشن گذاشتن طولانی مدت تلویزیون خودداری و در عین حال تلویزیون روی نور زیاد تنظیم نباشد.

خرابی پنل تلویزیون

روشن گذاشتن زیاد تلویزیون علاوه بر خرابی بک لایت باعث خراب شدن پنل می گردد که این نیز مشکلات دیگر از جمله کم و زیاد شدن نور تلویزیون را به همراه دارد که برای رفع مشکل و تعمیر تلویزیون باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

بهم خوردن تنظیم سنسور اکو

یکی از سنسورهای جدید در تلویزیون سنسور اکو نام دارد که با وجود این سنسور به صورت اتوماتیک نور تلویزیون تنظیم می گردد از این رو اگر تنظیمات سنسور اکو بهم بخورد نور صفحه کم و زیاد می شود که برای رفع این مشکل می توانید اقدام به خاموش کردن سنسور eco کنید که به شرح زیر است.

برای تلویزیون های مدل ۲۰۱۶ به بالا به مراحل زیر بروید.

System > Eco solution > Eco sensor > on or off

برای خاموش کردن سنسور اکو در مدل ۲۰۱۷ به بعد دستورات زیر انجام شود.

General > Ambient light detection > turn on or off

سوختگی پیکسل تلویزیون

کنترل رنگ و کیفیت تصویر با پیکسل ها انجام می شود از این رو با خرابی آن و سوختگی پیکسل ها منجر به خرابی تلویزیون و کم نور شدن بخشی از صفحه یا تمام صفحه می شود که در این بین برخی نیز به فروش این تلویزیون ها به عنوان تلویزیون سالم روی می آورند در صورت که همین پیکسل های سوخته باعث کم و زیاد شدن نور صفحه تلویزیون می شود.

جمع‌بندی

یکی از مشکلات رایج در تلویزیون زمانی است که نور صفحه کم و زیاد می شود که در واقع کم و زیاد شدن نور تلویزیون به دلیل خرابی بک لایت، پنل، بهم خوردن تنظیمات نور، سوختن پیکسل ها، خرابی سنسور اکو رخ می دهد که با تنظیمات درست، خاموش کردن سنسور اکو و تعمیر یا تعویض قطعات بک لایت، پنل توسط تعمیرکار مشکل برطرف خواهد می شود که برای تعمیر تلویزیون در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا این کار در محل و آدرس شما انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *