عیب یابی مشکلات اپلیدی | آشنایی با انواع مشکلات رایج اپلیدی

عیب یابی مشکلات اپلیدی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

دستگاه اپلیدی برای رفع موهای زائد صورت و بدن استفاده می شود که در زمان استفاده از آن احتمال خرابی و بروز انواع مشکلات وجود دارد که شامل روشن نشدن اپلیدی، کند شدن دستگاه، شارژ نشدن، روشن شدن و کار نکردن دستگاه اپلیدی، ایجاد سر و صدای زیاد، خاموش شدن ناگهانی اپلیدی، باز و بسته نشدن موچین های اپیلاتور و… وجود دارد که برای رفع مشکل و تعمیر و عیب یابی اپلیدی باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که برای عیب یابی و رفع انواع مشکلات اپلیدی کافیه متن این مقاله را تا آخر بخوانید.

انواع مشکلات رایج دستگاه اپیلیدی

دستگاه اپلیدی یا همان موکن برقی برای اصلاح و از بین بردن موهای زائد صورت و بدن استفاده می شود که احتمال خرابی آن و بروز انواع مشکلات چون روشن نشدن، ناگهان خاموش شدن، روشن شدن و کار نکردن اپلیدی، ایجاد سر و صدای زیاد، باز و بسته نشدن موچین های اپیلاتور و.. وجود دارد که برای عیب یابی مشکلات اپلیدی و رفع انواع مشکلات کافیه این مقاله را تا آخر بخوانید.

💡حتما بخوانید: علت گاز گرفتن ماشین ریش تراش

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عیب یابی مشکلات اپلیدی و برطرف کردن آنها

چنانچه از اپلیدی برای از بین بردن و حذف موهای زائد صورت و بدن استفاده می کنید احتمال خرابی آن و بروز انواع مشکلات وجود دارد که با خواندن ادامه متن این مقاله علت و رفع انواع مشکلات اپلیدی را خواهیم نوشت و اگر قادر به رفع مشکل نیستید نسبت به تعمیر اپلیدی با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

شارژ نشدن دستگاه اپیلیدی

این مشکل رایج به خاطر ایراد در پریز برق و قطعی سیم ها، خرابی دوشاخه دستگاه و سیم برق باعث شارژ نشدن اپلیدی می شود که البته ممکن است خرابی سوکت یا درست نگذاشتن کابل داخل سوکت منجر به شارژ نشدن اپلیدی شود که باید بررسی گردد.

خاموش شدن ناگهانی اپیلاتور

زمانی که در حین کار کردن اپلیدی خاموش شو ممکن است شارژ دستگاه به اتمام رسیده یا اینکه کثیفی دستگاه باشد که باید نسبت به تمیز کردن قطعات داخلی و خارجی دستگاه اقدام و با باز کردن سری دستگاه در صورت گیر کردن جسم ریز داخل اپلیدی آنرا بیرون بیاورید و در صورت استفاده از دستگاه و فشردن روی پوست ممکن است سری آن قفل شده و همین منجر به خاموش شدن اپلیدی شود که در این مواقع باید به آرامی اپلیدی روی پوستتان بکشید و البته احتمال خرابی سیم رابط نیز وجود دارد.

روشن نشدن موکن برقی

زمانی که دکمه روشن خاموش دستگاه اپیلیدی را فشار می دهد و روشن نمی شود ابتدا باید چراغ های روی دستگاه بررسی گردد و در صورتی که رنگ چراغ چشمک زن دستگاه قرمز یا نارنجی باشد به معنای استفاده طولانی مدت از دستگاه و گرم کردن آن است که باید بگذارید خنک شود و مجددا آنرا روشن کنید که در صورت روشن شدن چراغ چشمک زن برای چند دقیقه به معنای این است که نیاز به استراحت بیشتر دارد و البته خرابی قطعات داخلی نیز می تواند منجر به روشن نشدن دستگاه شود.

کار نکردن اپیلیدی با وجود روشن بودن دستگاه

این مورد زمانی رخ می دهد که دستگاه روشن اما هیچ مویی کنده نمی شود که کثیفی و آلودگی روی سری دستگاه منجر به بروز این مشکل می شود که باید سری را جدا و با فرچه نرم موها را بردارید و در عین حال احتمال خرابی گیره ها و موچین یا ساییدن شدن چرخ دنده های زیر گیره وجود دارد که برای تعمیر و عیب یابی اپلیدی باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

ایجاد سر و صدای زیاد از اپیلاتور

کثیفی زیاد در سری و وجود مو داخل دستگاه منجر به سر و صدای زیاد دستگاه می شود که برای رفع مشکل باید به موقع سری را تمیز کنید و در عین حال با جدا کردن سری و تمیز کردن آن مشکل برطرف خواهد شد.

باز و بسته نشدن موچین های اپیلاتور

به خاطر خرابی یا ضغیف شدن موتور دستگاه موچین ها دستگاه باز و بسته نمی شود که بررسی و عیب یابی اپیلیدی باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *