علت یکسره کار کردن کولر گازی و سرویس آن توسط آی بک امداد

علت یکسره کار کردن کولر گازی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با وجود باد خنک که از کولر گازی پخش می شود و فضای ساختمان، اداری را سرد می کند اما فراموش نکنید که احتمال خرابی کولر گازی به مانند سایر لوازم برقی چون یخچال، لباسشویی، ظرفشویی وجود دارد که در ادامه این مقاله به بررسی یکی از مشکلات آن یعنی یکسره کار کردن کولر گازی خواهیم پرداخت. کولر گازی باید به صورت اتوماتیک کار کند در غیر این صورت یکسره کار کردن آن باعث افزایش فشار به قطعات آن و افزایش مصرف برق می شود. از جمله دلایل بروز این مشکل شامل کثیف بودن فیلترهای هوای کولر گازی، عدم تناسب اندازه کولر با متراژ ساختمان، خرابی ترموستات، گرفتگی کویل های کولر گازی می باشد که باید نسبت به رفع مشکل با تعمیرکار کولر گازی در سایت آی بک امداد تماس بگیرید.

سرویس و تعمیر کولر گازی در محل و منزل

سایت آی بک امداد در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی فعالیت دارد که یکی از آنها مربوط به سرویس و تعمیر کولر گازی می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل از جمله بوی بد، یکسره کار کردن، بوی سوختگی، سر و صدای زیاد، سوختن فن، خرابی کمپرسور و.. کافیست با تعمیرات آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار به محل اعزام شود و در همان جا تعمیر انجام شود.

پس از تماس با آی بک امداد و گرفتن قیمت هزینه سرویس و تعمیر کولر گازی و دادن آدرس تعمیرکار در سریعترین زمان در محل و منزل شما حاضر می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت یکسره کار کردن کولر گازی

یکی از وسایل سرمایشی پر مصرف کولر گازی نام دارد که البته با وجود افزایش مصرف برق نسبت به پنکه و کولر آبی سرمای زیادی ایجاد می کند و همین باعث محبوبیت آن و افزایش تقاضای خرید آن شده است. در صورت خرابی کولر گازی برای تعمیر آن باید سریعا اقدام کنید در غیر اینصورت امکان آسیب جدی به برد و موتور آن وجود دارد و همین باعث افزایش هزینه تعمیرات دستگاه می شود. یکی از مشکلات کولر گازی یکسره کار کردن آن است که در ادامه مهمترین و شایع ترین دلایل برای بروز این مشکل را خواهیم نوشت.

 • عدم تناسب اندازه کولر گازی با متراژ ساختمان
 • کثیف بودن فیلترهای هوا
 • گرفتگی کویل های دستگاه
 • خرابی ترموستات کولر
 • بسته نبودن خروجی های هوا در ساختمان
 • قدیمی بودن کولر گازی

عدم تناسب سایز کولر گازی با متراژ ساختمان

در زمان خرید کولر گازی خیلی مهم است که بسته به متراژ ساختمان بهترین برند را بخرید در غیر اینصورت جوابگو نبودن آن باعث یکسره کار کردن دستگاه و خرابی آن در طولانی مدت می شود.

اگر سایز کولر گازی کوچک تر از متراژ ساختمان باشد

چنانچه دستگاه جوابگوی فضا نباشد باعث می شود برای رسیدن به دمای مناسب و تنظیم شده دائما کولر گازی کار کند و همین باعث آمدن فشار زیاد به کمپرسور می شود که در آخر منجر به داغ شدن کمپرسور می شود.

اگر سایز کولر گازی بزرگ تر از متراژ ساختمان باشد

برعکس مورد اول حتی اگر کولر گازی ظرفیت بیشتر ازی متراژساختمان داشته باشد همین باعث افزایش رطوبت و هوا می شود که در آخر بازم هم منجر به یکسره کار کردن کولر گازی می شود.

فراموش نکنید که ۷۵ درصد از مشکلات کولر گازی به خاطر عدم تناسب آن با متراژ ساختمان است.

کثیف بودن فیلترهای هوای کولر گازی

یکی از قطعات مهم که در زمان سرویس کولر گازی باید تعویض یا تمیز شود فیلتر هوای کولر گازی است که در صورت عدم سرویس به موقع آن باعث می شود در طولانی تاثیر منفی روی کولر گازی بگذارد.

عدم تمیز کردن فیلتر هوای کولر باعث کاهش حجم هوای ورودی می شود که برای رسیدن به دمای مطلوب دستگاه بیش از اندازه و توان خود شروع به کار کردن می کند و همین باعث داغ کردن کولر گازی می شود

انسداد کویل های کولر گازی

بغیر از اهمیت زیاد تمیز کردن فیلترهای هوای کولر گازی برای راحت بودن جریان هوا باید کویل های کندانسور در قسمت یونیت خارجی نیز تمیز شود در غیر این صورت آلودگی و انسداد آن باعث فشار آمدن به کولر گازی و یکسره کار کردن آن می شود.

کویل کندانسور کولر در قسمت یونیت خارجی محلی برای گرفتن آلودگی ها می باشد از این رو هر چند وقت یکبار با خاموش کردن کولر و کشیدن از برق شروع به تمیز کردن آن کنید. در صورت نداشتن وقت کافی برای اینکار کافیست برای سرویس کولر گازی با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تمیزی کویل علاوه بر بهتر شدن جریان هوای فن باعث کاهش مصرف برق دستگاه می شود.

خرابی ترموستات کولر گازی

یکی از دلایل یکسره کار کردن و اتومات نبودن کولر گازی به خاطر خرابی قطعه ای به نام ترموستات است که برای تعمیر و یا تعویض آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

بسته نبودن مسیرهای خروجی هوا در ساختمان

به منظور خوب کار کردن و عملکرد صحیح کولر گازی باید تمام خروجی های هوا در زمان روشن بودن آن بسته باشند در غیر اینصورت برای رسیدن به هوای مطلوب به کولر فشار وارد می شود و همین باعث می شود که یکسره کار کند.

با وجود راه های نشتی هوا در ساختمان کولر گازی برای اینکه فضا را به دمای تنظیم شده برساند مجبور است فشار زیادی وارد کند و همین منجر به یکسره کار کردن آن می شود.

کولر گازی نیاز به سرویس دارد

یکی از مواردی که قبل از راه اندازی و روشن کردن کولر گازی در فصل گرما در نظر بگیرید سرویس به موقع آن است. دقت داشته باشید که با سرویس کولر گازی باید تمام اجزای آن از جمله فیلترهای هوا، کویل تمیز شود در غیر اینصورت با مشکلاتی از جمله یکسره کار کردن کولر مواجه خواهید شد.

قدیمی شدن کولر گازی

طول عمر لوازم خانگی مشخص است که یکی از آنها شامل کولر گازی است که بسته به مدل و برند آن یک بازه عمر دارد و حتی اگر بهترین اقدامات برای حفظ و نگهداری آن انجام شود با قدیمی شدن کولر دچار مشکلاتی از جمله یکسره کار کردن می شود.

به منظور تعمیر کولر گازی قدیمی و تعمیر هر مدل و برندی از این دستگاه کافیست با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

جمع بندی

اتومات نکردن کولر گازی به مانند یخچال باعث افزایش مصرف انرژی و برق می شود و در عین حال به قطعات اصلی فشار زیادی وارد می کند تا به دمای مطلوب و تنظیم شده برسد بنابراین خیلی مهم است که با تشخیص دقیق سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام شود. از جمله دلایل یکسره کار کردن کولر گازی شامل خرابی ترموستات، عدم تناسب کولر با متراژی ساختمان، کثیفی فیلترهای هوا، گرفتگی کویل کولر می باشد . به منظور تعمیر کولر گازی کافیست همین الان روی شماره تلفن آی بک امداد کلیک کنید تا پاسخگوی شما باشند.

4 دیدگاه برای “علت یکسره کار کردن کولر گازی و سرویس آن توسط آی بک امداد

 1. امین رازیانی گفته:

  وقت بخیر کولر بنده مدل Lg هستش مشکلم اینه کنترل رو میزنم نمایشگر روی پنر کار نمیکنه و روی یه دما ثابت شده باطری های کنترل رو عوص کردم مشکل کماکان پابرجاست راهنمایی کنید

 2. نیما گفته:

  سلام وقتی کولر رو خاموش میکنیم کمپرسور روشن میمونه و بعد از یه مدت خیلی کوتاهی با یه صدای بلند خاموش میشه و این خاموش و روشن شدن چند ثانیه یه بار اتفاق میفته علت چیه؟

 3. محسن بابایی گفته:

  سلام. خسته نباشید من دوساله برای مغازه اسپیلت گرفتم چون کولر آبی جواب نمیده. مصرف برقش اگه دما رو بالای ۲۲ بزاری خوبه ولی جدیدا وقتی اسپیلت خاموش میکنم بعد از حدود یک دقیقه خاموش میشه و عجیب تر از همه مجددا روشن میشه!!!! نمیدونم چیکار کنم چند بار تست کردم ولی بازم همین اتفاق میوفته. لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *