گاز میکس جوشکاری چیست؟

📖 زمان مطالعه : ۲ دقیقه ⏲️

یکی از انواع روش های جوشکاری، جوشکاری با گاز است که که با ایجاد شعله در مشعل جوشکاری و حرارت دادن به فلزات پایه باعث ایجاد جوش و اتصال بین آنها می شود. بهترین نوع گازهای جوشکاری شامل گاز آرگون است که البته امروزه از گاز میکس جوشکاری بعنوان بهترین گاز محافظ یاد می شود. با استفاده از گاز میکس یا همان ترکیبی در جوشکاری عملا بهترین کیفیت جوش را شاهده خواهید بود چرا که گازهای ترکیبی باعث جلوگیری از قرار گرفتن جوش در معرض اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن هوا می شود و همین باعث می شود که کمترین عیوب جوش چون تخلخل و افت جوش را شاهد باشیم.

کاربردهای گاز میکس

از گازهای میکس در صنایع مختلفی چون جوشکاری، برشکاری و حتی در برش لیزری و پردازش لیزری استفاده می شود. در واقع گازهای میکس در محدوده ppm و درصد هستند که جزو دسته گازهای محافظتی از قوس جوشکاری هستند که با استفاده از آنها علاوه بر افزایش بازدهی کار قطعا تمیزکاری پس از جوشکاری کمتر خواهد شد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

 گاز محافظ در جوشکاری

یکی از دلایل کاهش کیفیت جوش و رخ دادن عیوب جوش به خاطر این است که منطقه جوش در معرض اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن موجود در هوا قرار می گیرد که با استفاده از گازهای محافظ در جوشکاری عملا این مشکلات بر طرف خواهد شد و باعث استحکام جوش می شود.

انتخاب گاز مناسب برای جوشکاری

با استفاده از گازهای مناسب جوشکاری علاوه بر اینکه شما در هزینه های مربوط به انتخاب گاز صرفه جویی خواهید کرد بلکه باعث کاهش تمیزکاری بعد از جوش، افزایش بازدهی و استحکام جوش می شوید.

جوشکاری با گاز دی اکسید کربن

یکی از بهترین و ارزان ترین گازهای محافظ جوشکاری به نام گاز دی اکسید کربن است که بیشتر برای جوشکاری فلزات ضخیم کاربرد دارد. در این بین نسبت به مخلوط گازهای بی اثر گاز دی اکسید کربن پراکندگی بیشتری دارد.

گاز آرگون در جوشکاری

در صورتی که کیفیت جوش، ظاهر و تمیز بودن منطقه جوش برای شما مهم است قطعا بهترین گاز جوشکاری را گاز آرگون می نامند که به صورت مخلوطی از گاز آرگون شامل ۷۵ الی ۹۵ درصد با ۵ الی ۲۵ درصد گاز کربن دی اکسید است.

یکی از فواید اصلی گاز آرگون در جوشکاری بکارگیری آن در جوشکاری کنج است و همچنین برای جوشکاری فلزات غیر آهن چون منیزیم، تیتانیوم و همچنین آلومینیوم مناسب است.

گاز هلیوم در جوشکاری

هلیوم به مانند گاز آرگون برای جوشکاری فلزات غیر آهنی و جوشکاری قطعات ضخیم خیلی مناسب است البته در این بین گاز هلیوم نسبتا گران است و باعث افزایش هزینه جوشکاری خواهد شد.

دلیل استفاده از گاز میکس جوشکاری

با استفاده گاز میکس علاوه بر افزایش کیفیت جوشکاری باعث ایجاد تعادل در هزینه جوشکاری می شوید که بیشترین مخلوط گاز میکس شامل گازهای کربن دی اکسید، هلیوم و آرگون است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *