کولر آبی پوشالی بهتر است یا سلولزی | تعمیرات آی بک امداد

کولر آبی پوشالی بهتر است یا سلولزی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

کولر آبی وسیله ای سرمایشی است که نسبت به کولر گازی باد خنک آن نسبتا ضعیف تر است و البته در این بین به خاطر رطوبت  ایجاد شده توسط کولر در آب و هوای مرطوب نمی توان از آن استفاده کرد و مختص آب و هوای خشک است اما در این بین دو نوع کولر آبی وجود دارد که یکی پوشال دار و دیگری مجهز به پد سلولزی که با وجود ساختار منظم کولر آبی سلولزی میزان سرمای آن بیشتر است و در عین حال قیمت آن بیشتر است از این رو قصد داریم در طی یک مقاله جواب سوال شما را که کولر آبی پوشالی بهتر است یا سلولزی را بدهیم که با بررسی میزان آب، برق، سرمای دستگاه و… همراه است و البته احتمال خرابی قطعات کولر در هر کدام وجود دارد که برای تعمیر کولر آبی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

کولر آبی سلولزی چیست؟

دقت داشته باشید که کولر آبی وسیله ای سرمایشی است که به خاطر قیمت ارزان جزو پر مصرف ترین دستگاههای سرمایشی به شمار می آید که به خاطر اینکه کولر در هوای آزاد قرار دارد پوشال ها گرد و خاک را به خود جذب می کنند و باعث جذب رسوب و ایجاد شوره می شوند و یکی از دلایل دم کردن کولر آبی است در صورتی که با وجود پد سلولزی این مشکل رفع شده است و نیازی به تعویض پوشال هر ساله نیست و کافیه پد سلولزی را بشویید و البته به خاطر ساختار پد و خوب خیس خوردن آن سرمای زیادی تولید می کند که این باعث می شود زمان سرچ کلمه بهترین کولر آبی خیلی ها به دنبال خرید کولر آبی سلولزی بروند.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تفاوت کولر آبی پوشالی و سلولزی

در نوع کولر آبی پوشال دار پوشال ها از خرده چوب ها تشکیل شده است که روی دریچه کولر نصب می شود و با وجود ناودان یا لوله توزیع کننده روی دریچه زمان روشن کردن کولر با پمپاژ آب روی پوشال ها آب می ریزد و خیس می شود که با حرکت پروانه کولر باعث تولید باد خنک می شود اما مدام در حال خشک شدن است و این خاطر جریان هوای داخل آن است در صورتی که در پد سلولزی این مشکل رفع شده است و طوری ساخته شده که مدام خیس است و باد سردی تولید میکند.

  • کولر پوشال دار هر ساله باید تعویض گردد اما پد سلولزی قابل شستن است.
  • سرمای تولید شده با پد سلولزی بیشتر است.
  • با وجود سرمای زیاد کولر سلولزی به خاطر رطوبت زیاد آن محل رشد باکتری و تولید بوی بد کولر آبی است.
  • افزایش قیمت کولر آبی سلولزی نسبت به کولر آبی پوشال دار

قدرت سرمایش کولر آبی پوشالی یا سلولزی

کولر آبی به این صورت کار می کند که آب باید داخل محفظه کولر باشد به روی پوشال یا پد بریزد و با زدن دکمه موتور و حرکت پروانه باد خنک تولید شود به دلیل ساختار خوب پد سلولزی و اینکه بیشتر مرطوب است میزان باد و سرمای کولر سلولزی بیشتر از نوع پوشال دار است.

نگهداری کمتر

با توجه به اینکه سرویس کولر آبی هر سال باید پوشال عوض شود قطعا در این بین نگهداری کولر آبی سلولزی کمتر است چون تقریبا سه الی ۵ سال می توانید از پد سلولزی استفاده کنید اما هر سال باید پوشال عوض شود.

کاهش میزان مصرف برق

با وجود تفاوت زیاد مصرف برق کولر گازی نسبت به کولر آبی اما در این بین هر چقدر کولر آبی سرمای بیشتری تولید کند مسلما میزان مصرف برق آن کمتر است از این رو می توان به این نتیجه رسید که کولر آبی سلولزی کمتر برق مصرف می کند.

کاهش مصرف آب

همانطور که فهمیدید سرمای کولر آبی سلولزی نسبت به پوشال دار به این دلیل بیشتر است چون که مدام پد خیس است و این به معنای پمپاژ زیاد آب و مصرف زیاد آب می باشد.

ضرر کمتر برای سلامتی

پوشال ها طوری ساخته شده اند که برای افراد مبتلا به بیماریهای تنفسی مضر هستند اما در پد سلولزی هیچ ضرری ندارد و در واقع به خاطر اینکه مدام پوشال خیس است محلی برای رشد باکتری ها است در صورتی که پد سلولزی محلی برای رشد باکتری نیست بلکه کفی کولر آبی سلولزی این شرایط را برای رشد باکتری و تولید بوی بد ایجاد می کند.

طول عمر کدام کولر بیشتر است

قطعات کولر آبی در هر دو نوع پوشال دار و سلولزی یکسان است و بسته به زمان خرابی قطعات باعث بروز مشکلاتی می شود که باید نسبت به تعمیر کولر آبی اقدام کنید اما در این بین می توان گفت که طول عمر کولر آبی سلولزی بیشتر است.

کولر آبی پوشالی یا سلولزی کدام ارزان است

با توجه به میزان سرمایش زیاد کولر آبی سلولزی نسبت به پوشال دار در عین حال قیمت پد سلولزی بیشتر است که همین باعث افزایش قیمت کولر آبی سلولزی نسبت به نوع پوشال دارد شده است.

امکان تبدیل کولر آبی پوشالی به سلولزی وجود دارد؟

با توجه به اینکه هر دو نوع کولر داری ساختار موتور مشابه و قطعات مشابه هستند امکان تبدیل کولر آبی پوشال دار به سلولزی وجود دارد که البته بغیر از خرید پد سلولزی و برش آن و نصب روی دریچه ها نیاز به یک ورق آهنی کمربند شکل باریک روی هر دریچه می باشد که باید انجام شود.

نتیجه گیری

با اینکه کولر آبی نسبت به گازی نه تنها سرمایش کمتری دارد و حتی با توجه به ایجاد رطوبت باعث می شود برای سلامت انسان ها ضرر داشته باشد اما در این بین می توان با خرید کولر آبی سلولزی نسبت به پوشال دار از سرمایش بیشتری استفاده کرد که در این مقاله سوال شما را در زمینه کولر آبی پوشالی بهتر است یا سلولزی دادیم که می توانید با خواندن این مقاله از میزان سرمایش، مصرف برق، آب و قیمت آن مطلع شوید و در عین حال اگر با مشکلاتی در کولر چون برق داشتن بدنه کولر، پریدن فیوز کولر آبی، آتش گرفتن کولر و… مواجه شدید برای تعمیر کولر آبی با تعمیرکار تماس بگیرید که اگر تهران باشید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *