علت اتومات نکردن پلوپز | چرا پلوپز به صورت خودکار اتومات نمی کند؟

علت اتومات نکردن پلوپز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

پلوپز یکی از وسایل کاربردی آشپزخانه است که احتمال خرابی آن و بروز انواع مشکلات چون گرم نشدن پلوپز، چسبیدن برنج به پلوپز، روشن نشدن پلوپز و…. وجود دارد که در این بین اتومات نکردن پلوپز به دلایل عدم وجود آب کافی داخل پلوپز، بزرگ بودن بیش از حد قابلمه، خراب شدن ترموستات و تایمر رخ می دهد که باید تمام موارد بررسی و عیب یابی شود و برای تعمیر پلوپز کافیه با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات دستگاه پلوپز را انجام دهد.

علت اتومات نکردن خودکار پلوپز

یکی از مشکلاتی که در مورد پلوپز رخ می دهد این است که اتومات نمی کند و به دلایل زیر این اتفاق می افتد که بررسی و عیب یابی آنها باید انجام شود.

 • عدم وجود میزان آب کافی در پلوپز
 • بزرگ بودن بیش از حد قابلمه
 • خراب شدن ترموستات
 • مشکل در تایمر

💡حتما بخوانید: علت بخار دادن زودپز برقی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا پلوپز به صورت خودکار اتومات نمی کند؟

زمانی که از پلوپز استفاده می کنید باید به صورت اتوماتیک خاموش کند در غیر این صورت اتومات نکردن پلوپز یک مشکل جدی است که به دلایل مختلف رخ می دهد که به شرح زیر است و به بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها خواهیم نوشت که برای تعمیر یا تعویض قطعات معیوب پلوپز از جمله ترموستات و تایمر باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 • عدم وجود میزان آب کافی در پلوپز
 • بزرگ بودن بیش از حد قابلمه
 • خراب شدن ترموستات
 • مشکل در تایمر

۱: عدم وجود میزان آب کافی در پلوپز

برای اینکه برنج در پلوپز بپزد باید به مقدار مناسب آب داخل دستگاه باشد در غیر این صورت کم بودن آب باعث نپختن برنج و اتومات نکردن پلوپز می باشد بنابراین باید نسبت آب به برنج را ۱:۱ در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید و البته بسته به نوع دانه برنج نیست این نسبت برنج و آب تغییر می کند چونکه برای برنج دانه بلند آب کمتری نیاز است.

۲: بزرگ بودن بیش از حد قابلمه

مورد بعدی که باعث می شود دستگاه پلوپز اتومات نکند بزرگ بودن قابلمه است که به همین خاطر برنج به هم نمی رسند و به صورت کامل پخته نمی شوند از این رو باید از قابلمه مناسب استفاده کنید.

۳: خرابی ترموستات

کنترل دمای پلوپز با قطعه ترموستات انجام می شود که با رسیدن به دمای مورد نظر پلوپز خاموش شود از این رو خراب شدن قطعه ترموستات باعث کار نکردن دستگاه پلوپز و اتومات نکردن دستگاه می گردد که تنها با تعویض یا تعمیر ترموستات پلوپز این مشکل برطرف می شود که برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه پلوپز در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

خراب شدن ترموستات پلوپز

۴: مشکل در تایمر

کنترل زمان پخت دستگاه پلوپز با قطعه تایمر انجام می شود و با تمام شدن زمان پخت برنج سریعا پلوپز خاموش می گردد بنابراین به صورت اتوماتیک این کار انجام می شود و اگر پلوپز اتومات نکند این مشکل می تواند از خرابی قطعه تایمر دستگاه باشد که با وجود پختن برنج در دستگاه باز هم پلوپز اتومات نمی کند که تنها با تعمیر یا تعویض قطعه پلوپز این مشکل برطرف خواهد شد.

نحوه جلوگیری از بروز مشکل اتومات نکردن پلوپز

 • رعایت کردن نسبت آب به برنج
 • شستن قابلمه پلوپز پیش از استفاده از دستگاه و ریختن برنج داخل قابلمه
 • استفاده از تنظیمات مناسب برای پخت غذا در پلوپز
 • از پختن بیش از اندازه برنج و مواد غذایی داخل پلوپز خودداری کنید.

نتیجه گیری

دستگاه پلوپز طوری طراحی شده است که با تمام شدن زمان پخت غذا و رسیدن به دمای مورد نیاز به صورت اتوماتیک خاموش شود از این رو اتومات نکردن پلوپز یک مشکل جدی است که به دلیل کافی نبودن مقدار آب داخل دستگاه، بزرگ بودن قابلمه و خرابی ترموستات و تایمر دستگاه رخ می دهد که برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه پلوپز در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *