علت قرمز شدن المنت سشوار | چرا المنت سشوار قرمز می شود؟

علت قرمز شدن المنت سشوار
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

سشوار وسیله ای برای خشک کردن و حالت دادن به موی سر است که هوای بیرون را می گیرد و با استفاده از المنت به هوای گرم تبدیل می کند که در این بین احتمال بروز انواع مشکلات سشوار از جمله گرم نکردن، کم شدن باد سشوار، جرقه زدن، ایجاد بوی سوختگی، خاموش شدن ناگهانی سشوار و… وجود دارد که مشکل قرمز شدن المنت سشوار به خاطر استفاده بیش از حد از دستگاه، روشن کردن سشوار در محیط مرطوب، خرابی سشوار و سیم المنت دستگاه می باشد که باید بررسی و عیب یابی دستگاه انجام شود که برای تعمیر سشوار در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

نقش المنت سشوار و خرابی آن

نحوه گرم شدن باد سشوار به این صورت است که هوای بیرون را می گیرد و با المنت به هوای گرم تبدیل می کند که المنت از سیمی از جنس نیکروم یا فولاد است که دور یک هسته عایق شده و با خراب شدن المنت باعث بروز انواع مشکلات در سشوار می شود که تنها با تعمیر یا تعویض المنت مشکل برطرف خواهد شد.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات سشوار بوش Bosch در تهران

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت سرخ شدن المنت سشوار

یکی از مشکلات سشوار زمانی است که سیم المنت قرمز می شود که این به دلایل زیر رخ می دهد که باید نسبت به بررسی وهر کدام از آنها اقدام کنید.

  • استفاده بیش از حد از سشوار
  • استفاده از سشوار در محیط مرطوب
  • آسیب دیدن سشوار
  • خرابی سیم المنت

چرا المنت سشوار قرمز شده است؟

با خراب شدن سشوار باید نسبت به رفع مشکل با تعمیرکار تماس بگیرید که یکی از مشکلات قرمز شدن المنت سشوار است که به دلایل زیر رخ می دهد که باید هر کدام از موارد بررسی شود و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

  • استفاده بیش از حد از سشوار
  • استفاده از سشوار در محیط مرطوب
  • آسیب دیدن سشوار
  • خرابی سیم المنت

۱: استفاده بیش از حد از سشوار

توجه داشته باشید که با وجود اینکه به خوبی می توانید موی سر را خشک کنید و به آن حالت بدهید اما نباید بیش از حد آنرا روشن کنید چونکه خراب می شود که یکی از مشکلات آن قرمز شدن المنت دستگاه است که تنها با استراحت به سشوار مشکل برطرف خواهد شد.

۲: استفاده از سشوار در محیط مرطوب

اگر در محیطی هستید که رطوبت زیادی دارد سشوار را روشن نکنید چونکه استفاده از آن در این میحط منجر به افزایش دما و زیاد گرم شدن المنت و قرمز شدن المنت و حتی سوختن این قطعه می شود و اگر مجبور به استفاده از سشوار هستید به صورت منظم آنرا خاموش کنید تا به خوبی خشک شود.

۳: آسیب دیدگی سشوار

هر گونه ضربه و آسیب به سشوار و افتادن آن باعث می شود که المنت سشوار خراب شود و منجر به قرمز شدن المنت شود از این رو به خوبی از دستگاه مراقبت کنید و با خرابی هر کدام از قطعات المنت سریعا با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

۴: آسیب دیدگی سیم المنت

اگر سیم المنت خراب شود که این کار به خاطر استفاده بیش از حد از سشوار و گرم شدن آن اتفاق می افتد باعث می شود که المنت قرمز شود که برای رفع این مشکل باید نسبت به تعمیر سشوار با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

نحوه تست المنت سشوار

برای اینکه بفهمید که المنت سشوار خراب یا سالم است کافیه سشوار از برق بکشید و در ادامه بگذارید خنک شود و نسبت به باز کردن پیچ های پشت سشوار و جدا کردن بدنه دستگاه اقدام و بعد از پیدا کردن المنت که معمولا پشت سشوار است با اهم متر آنرا تست کنید.

روش تعمیر و تعویض المنت سشوار

چنانچه با تست کردن المنت سشوار مطمئن شدید که این قطعه خراب است برای تعویض آن کافیه دستگاه را از برق بکشید و بگذارید خنک شود و بعد از آن پیچ های پشت دستگاه باز و نوبت به جدا کردن بدنه سشوار و پیدا کردن المنت است که در ادامه سیم های المنت را از قسمت ترمینال ها جدا و المنت جدید را به جای المت قدیمی بگذارید و بدنه سشوار را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *