آموزش و نحوه تعریف و کپی کردن ریموت های ماشینی و خانگی و کددهی آن

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

با نصب کرکره برقی یا درب پارکینگ جک دار به راحتی با ریموت کنترل امکان باز و بسته درب، کرکره را دارید اما دقت داشته باشید که اگر ریموت گم کرده اید یا می خواهید ریموت کنترل جدید به یکی از واحدهای ساختمان بدهید باید یک ریموت جدید از نوع بلوتوثی و یونیورسال بخرید و بعد از خام کردن نسبت به تعریف و کپی کردن ریموت اقدام کنید که در این مقاله آموزش آنرا خواهیم نوشت و این آموزش برای تمام ریموت های ماشینی و خانگی به یک صورت است.

ریموت کنترل کرکره و درب پارکینگ

به منظور اینکه کرکره به صورت برقی کار کند باید از ریموت کنترل استفاده کنید که نحوه کار کردن ریموت به این صورت است که سیگنال را به رسیور می فرستد تا بعد از آن رسیور آنرا به قسمت کنترل بفرستد تا فرمان حرکت انجام شود که این برای تمام ریموت کنترل های درب پارکینگ و کرکره برقی به یکصورت انجام می شود اما اگر ریموت را گم کرده اید و می خواهید ریموت جدید بخرید باید نسبت به تعریف و کددهی ریموت اقدام کنید که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و البته اگر قصد انجام این کار را دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

آموزش تعریف ریموت یا همان کپی کردن ریموت جدید

اگر می خواهید ریموت کنترل جدید را بخرید باید بدانید که انواع ریموت کنترل داریم به صورت کلی در سه مدل کد فیکس، کد لرنینگ، هاپینگ وجود دارد که بهترین نوع ریموت کنترل برای کرکره برقی و درب پارکینگ برقی مدل ریموت بلوتوثی است.

در ادامه آموزش و نحوه تعریف و کپی کردن ریموت کنترل بعد از خرید ریموت باید نسبت به خام کردن آن و در ادامه کددهی ریموت جدید اقدام کنید در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

تعیین فرکانس ریموت جدید

با اینکه نوع بلوتوثی و یونیورسال بهترین ریموت کنترل است اما خیلی مهم است که نوع فرکانس یا طول موج ریموت قدیمی را بدانید و سپس براساس طول موج و فرکانس ریموت جدید را بخرید که با استفاده از دستگاه فرکانس یاب می توانید بفهمید که طول موج ریموت اصلی چقدر است.

خرید ریموت بلوتوثی

حال که فهمیدید که طول موج ریموت اصلی چقدر است باید با توجه به عدد آن نسبت به خرید ریموت بلوتوثی جدید اقدام کنید تا به درستی کددهی ریموت انجام شود و دچار مشکل نشوید.

آماده سازی یا خام کردن ریموت کنترل جدید

در ادامه فرآیند کددهی به ریموت کنترل جدید کرکره برقی و درب پارکینگ اولین کاری که باید انجام دهید این است که ریموت جدید را خام کنید تا آماده کد گیری شود که مراحل خام کردن آن به صورت زیر است.

  • همزمان نسبت به فشار دادن دکمه های بزرگ A و B اقدام کنید تا بعد از گذشت چند ثانیه ۳ بار بصورت متوالی چشمک بزند.
  • بعد از چشمک زدن ریموت باید دکمه A نگه دارید و دکمه B را رها کنید و چندین بار شروع به زدن دکمه A کنید تا چشمک بزند و بعد این دکمه را رها کنید تا چشمک بزند.

اگر می خواهید بدانید که ریموت جدید خام شده است یکی از نشانه های آن این است که با فشردن هر کدام از دکمه های ریموت هیچ چراغی روشن نشود این ریموت آماده است که عملیات کپی کردن و کددهی روی آن انجام شود.

مرحله تعریف و کددهی به ریموت کپی

خب حال که فرآیند خام کردن ریموت قدیمی را یاد گرفتید نوبت کددهی و کپی کردن ریموت جدید است که برای اینکه باید ریموت جدید را روبروی ریموت اصلی قرار دهید و به مدت ۵ الی ۱۰ ثانیه هر کدام از ریموت جدید را با دکمه مشابه آن در ریموت اصلی فشار دهید تا به راحتی عملیات کپی دهی انجام شود.

دقت داشته باشید که تک به تک دکمه های ریموت اصلی با ریموت جدید باید به صورت همزمان فشار دهید تا عملیات کددهی انجام شود.

نتیجه گیری

در صورت گم کردن ریموت کرکره برقی یا درب پارکینگ اگر می خواهید یک ریموت جدید بخرید و مطابق ریموت اصلی کپی شود باید ابتدا طول فرکانس ریموت اصلی را بدانید و برطبق آن ریموت بلوتوثی یا یونیورسال جدید بخرید و بعد از خام کردن ریموت نسبت به کددهی آن اقدام کنید که در این مقاله آموزش آنرا نوشتیم و البته اگر نمی توانید این کار انجام دهید با تعمیرکار تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *