آموزش و نحوه از بین بردن بوی بد ظرفشویی | تعمیرات آی بک امداد

از بین بردن بوی بد ظرفشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

بعد از آشپزی کردن و خوردن وعده غذایی قطعا شستن ظروف برای هر کسی آزار دهنده است به خصوص اینکه بعد از مهمانی این کار انجام شود و احتمال شکستگی ظروف وجود دارد از این رو با خرید ماشین ظرفشویی دیگر نیازی به شستشوی آنها با دست نیست و کافیه ذرات غذایی روی ظروف را بگیرید و آنرا داخل دستگاه بگذارید. با این حال ممکن است ظرفشویی نیز به مانند هر وسیله خانگی خراب شود و دچار مشکلاتی از جمله عدم تخلیه آب ظرفشویی ، نشتی آب و.. شود که در این بین برای از بین بردن بوی بد ظرفشویی باید نسبت به تمیز کردن قطعات داخلی از جمله فیلتر، لاستیک دور درب، دیواره های داخلی و بیرون دستگاه اقدام کنید که در این مقاله آموزش آنرا خواهیم نوشت.

علت بوی بد ماشین ظرفشویی

نه تنها تمیز شدن و شستن ظروف با ماشین ظرفشویی از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه باید بدون بو باشد، بوی بد ظروف بعد از اتمام کار شستشو توسط دستگاه به دلیل تمیز نبودن قطعات داخلی آن است که با جرم گیری ظرفشویی هر شش ماه یکبار و تمیز کردن قطعات داخلی و بیرون دستگاه می توان از شر بوی بد ظرفشویی راحت شد که در ادامه متن این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خلاص شدن از شر بوی بد ماشین ظرفشویی

چنانچه به مشکلات فنی ظروفشویی اعم از کد خطا و ارورها ظرفشویی، نشتی آب از لای درب، برق داشتن بدنه ظرفشویی، عدم تخلیه آب از دستگاه و…. مواجه شوید برای تعمیر ظرفشویی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید که تعمیرکاران آن قادر به تعمیر انواع برند ظروفشویی شامل سامسونگ، مجیک، بوش، ال جی و…. هستند.

💡 حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر انواع برند ماشین ظرفشویی

در این بین بوی بد ظرفشویی مشکلی است که خود شما می توانید دست به کار شوید و کافیه نسبت به تمیز کردن قطعات داخلی و همچنین بیرون دستگاه اقدام کنید تا از شر بوی بد خلاص شوید که به شرح هر کدام از قسمت های زیر خواهیم پرداخت.

 • فیلتر دستگاه ظروفشویی را به خوبی تمیز کنید.
 • دیواره های داخلی دستگاه را تمیز کنید.
 • لاستیک دور درب ظروفشویی دلیلی بر بوی بد است که باید تمیز شود.
 • تمیز کردن دستگاه با استفاده از سرکه
 • رفع گرفتگی در شلنگ تخلیه دستگاه
 • جرم گیری و تمیز کردن بازوها ظروفشویی

تمیز کردن فیلتر تخلیه ظروفشویی

یکی از دلایل بوی بد ظروفشویی به خاطر کثیفی فیلترهای تخلیه دستگاه است که محلی گرم و مرطوب می باشد و با تجمع ذرات غذایی داخل این قسمت بوی بد ایجاد می شود که برای رفع بوی ظرفشویی باید فیلترهای دستگاه را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر تخلیه ظرفشویی

فیلتر تخلیه داخل ظرفشویی به شکل استوانه ای است که به راحتی می توانید آنرا جدا کنید که برای بیرون آوردن فثیلتر کافیه قسمت دندانه دار را بیرون یا بچرخانید تا به راحتی فیلتر بیرون بیاید و در ادامه کار با صابون و آب گرم شروع به تمیز کردن فیلتر کنید.

💡 حتما بخوانید: عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

تمیز کردن داخل درب و دیواره های داخلی ظرفشویی

یکی از دلایل بوی بد ظرفشویی به خاطر چرکی است که در داخل دستگاه جمع می شود که با استفاده از دستمال یا برس با آب صابون داغ می توانید آنرا پاک و در صورت پاک نشدن از پاک کننده های داخلی برای این کار استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن واشر یا لاستیک درب ظرفشویی

قسمت جداره های درب ظرفشویی که واشر یا لاستیک دارد محلی است که رطوبت دارد و همین رطوبت اگر پاک نشود محلی برای تجمع قارچ و باکتری و ایجاد بوی بد می شود از این رو باید نسبت به تمیز کردن واشر و لاستیک درب اقدام کنید تا از شر بوی بد ظرفشویی خلاص شوید.

از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی به ‌وسیله سرکه و سودا

یکی دیگر از روش ها برای از بین بردن بوی بد ظرفشویی استفاده از سرکه و سودا است که با مخلوط کردن این دو و قرار دادن داخل رینگ بالای ظرفشویی به راحتی بوی بد داخل دستگاه را از بین می برد و این به خاطر اسید سرکه است.

نکته: فراموش نکنید که در زمان استفاده از سرکه و سودا حتما داخل ظرفشویی خالی باشد و این کار را انجام دهید. در ادامه سرکه را داخل ظرفشویی تا به خوبی آلودگی داخل دستگاه از بین ببرد و هنگام استفاده از سودا حتما یک دور چرخه شستشو را اجرا کنید تا به درستی روند تمیز کردن ظرفشویی انجام شود.

رفع گرفتگی شلنگ تخلیه ظرفشویی

یکی از مشکلات و ایرادات ظرفشویی زمانی است که شلنگ تخلیه مسدود شده باشد که همین دلیلی بر بوی بد دستگاه است از این رو باید شلنگ را بررسی و مطمئن شوید که هیچ گونه گرفتگی ندارد تا به راحتی آب کثیف تخلیه شود.

پاک کردن بازوهای آبپاش ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که باعث بوی بد ظرفشویی می شود به خاطر وجود ذرات غذا داخل بازوهای آبپاش است که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید تا از شر بوی بد ظرفشویی خلاص شوید.

پاک کردن بازوهای آبپاش ظرفشویی

چکار کنیم که ظرفشویی بو نگیرد؟

برای اینکه دستگاه ظرفشویی بو نگیر و از بوی بد دستگاه جلوگیری کنید کافیه موارد زیر انجام دهید.

 • قبل از گذاشتن ظروف دستگاه آنرا تمیز کنید چون یکی از دلایل بوی بد ظرفشویی بخاطر مواد غذایی روی ظروف است.
 • استفاده از بوگیرها که البته ماده شیمیایی هستند و شما می توانید از جوش شیرین استفاده کنید.
 • سرکه سفید نیز یکی از بوگیرهای مفید برای ظرفشویی است.
 • تمیز کردن قفسه ظرفشویی با استفاده از محلول ریکا با سرکه با ظرف بزرگی از آب گرم.
 • با مسواک قدیمی یا برس کوچک آنرا داخل محلول بگذارید و درب ظرفشویی را تمیز کنید.
 • وجود ذرات غذایی اطراف واشر لاستیکی، لوله و پایین درب یکی از دلایل بوی بد ظرفشویی است که باید آنرا تمیز کنید.
 • تمیز کردن محل آلودگی با اسنفج مرطوب

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که قبل از گذاشتن ظروف داخل ظرفشویی حتما مواد غذایی روی آنرا پاک کنید و هر چند وقت یکبار جرم گیری ظرفشویی انجام شود و در صورت بو گرفتن ظرفشویی برای از بین بردن بو باید فیلتر تخلیه، واشر (لاستیک) درب، بازوهای آبپاش را تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *