بهترین دستکش ایمنی مناسب کار

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

بلند کردن بیشتر وسایل، بار زدن انواع محصولات از جمله فلزات، چوب ها، سیمان و ماسه و… همگی با دست انجام می شود از این رو دستان کارکنان، کارگران در معرض آسیب است. در این بین جوشکاران و کسانی که در زمینه برشکاری و تراشکاری فعالیت دارند به صورت مدام دستان آنها در معرض آسیب دیدگی، سوختگی قرار دارد از این رو خیلی مهم است برای محافظت  از دست های خود به خرید بهترین دستکش ایمنی مناسب کار بپردازید. یکی از خطرات شغل جوشکاری بغیر از برق زدگی چشم و مشکلات تنفسی مربوط به سوختگی و ضرب دیدگی دست است که با پوشیدن لباس ایمنی از جمله دستکش مناسب کار می توانید منجر به کاهش آسیبها به دستان خود شوید.

چرا باید از دستکش ایمنی استفاده کنیم؟

برخی از مشاغل خطرات زیادی به همراه دارند چرا که در تماس با مواد خورنده، شیمیایی و مواد شوینده هستید و از آن طرف شیشه برها و کسانی که با ابزارآلات تیز و برنده و… سرکار دارند دستانشان در معرض آسیب دیدگی قرار دارد. جالب است بدانید که طبق آمار منتشر شده از وزارت کار ایالات متحده آمریکا بیش از ۲۵ درصد از کل آسیب های صنعتی مربوط به صدمات دست است که در این بین ۷۰ ردصد به خاطر عدم استفاده از دستکش ایمنی و ۳۰ درصد به خاطر استفاده از دستکش نامناسب رخ  داده است. با این اوصاف خیلی مهم است که حتما از بهترین دستکش ایمنی مناسب کار استفاده کنید تا دستان شما از هر گونه آسیب دیدگی، سوختگی، ضرب دیدگی و سایر موارد در امان باشد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

راهنمای خرید دستکش ایمنی مناسب

قطعا دستکش نمی تواند به صورت صد درصد مانع از آسیب دیدگی و ضرب دیدگی به هنگام کار شود و در صورتی که امکان استفاده از ماشین برای انجام کار وجود دارد باید این کار را انجام دهید اما در این بین برخی از مشاغل از جمله شغل جوشکاری در تماس با ابزارآلات تیز و برنده قرار دارد و در معرض سوختگی پوست قرار دارد پس خیلی مهم است که حتما دستکش جوشکاری مناسب و عالی بپوشید.

کاربردهای دستکش ایمنی

انواع دستکش ایمنی براساس شغل و حرفه کاری طراحی شده است که باعث محافظت دستان شما را در برابر سایش، سوختگی، خوردگی و… می شود.

۱-آسیب های ناشی از زیست محیطی و مواد شیمیایی

در صورتی که در کارگاه های تولید مواد شوینده هستید و یا اینکه شغل شما طوری است که در معرض انواع مواد شوینده و شیمیایی قرار دارید خیلی مهم است که دستکش ایمن بپوشید تا دست شما در برابر مواد شیمیایی و خطرناک در امان باشد.

۲-آسیب های ناشی از ساییدگی

یکی دیگر از آسیب هایی که به دست در زمان کار کردن می رسد به کارگران مشاغل صنعتی است که به دلیل حمل و بار زدن انواع ابزار آلات تیز و برنده در معرض ساییدگی و بریدگی قرار دارد. این کارگران با پوشیدن دستکش مناسب باعث افزایش سلامت دستان خود می شوند. در این بین قطعات جوشکاران نیز در معرض آسیب دیدگی دست قرار دارند چرا که باید مدام با فلزات و تیرآهن در ارتباط باشند و بغیر از سایش و بریدگی بخاطر گرمای جوشکاری در معرض سوختگی پوست نیز قرار دارند پس پوشیدن دستکش جوشکاری برای آنها خیلی مهم است.

۳-آسیب ناشی از ضربه

برخی از مشاغل چون نجاران و مکانیک ها و مشاغلی از این دسته به دلیل اینکه با چکش و ماشین های سنگین سر و کار دارند از این رو با پوشیدن دستکش دستان خود را از آسیب دیدگی مصون می دارند. دستکش قطعا مانع از آسیب دیدگی نمی شود اما خرید بهترین دستکش ایمنی و پوشیدن آن می تواند شدت ضربه را کاهش دهد و فشار کمتری به دست فرد وارد کند.

۴-خطرات حاصل از حرارت و گرما

همانطور که اشاره کردیم در برخی از مشاغل چون جوشکاری و تولید شیشه دستان افراد در معرض گرما و حرارت قرار دارد از این رو باید دستکشی مناسب بپوشند تا میان پوست دست و حرارت عایقی ایجاد و باعث حفاظت دست در برابر حرارت و گرمای وارد شده در حین کار شود.

۵-ارتعاشات شدید و خطرناک

هنگام کار با انواع ابزارها از جمله اره برقی، چکش تخریب سلامت کارگران به خطر می افتد از این رو خیلی مهم است که دستکش مناسب بپوشند تا ارتعاشات و عوارض جانبی را کاهش دهد.

۶-شرایط آب و هوایی نامناسب

سرمای شدید در برخی از مشاغل باعث آسیب به دستان کارگران می شود که یکی از بهترین روش ها برای کاهش آسیب به دستان قطعا پوشیدن دستکش ایمنی مناسب کار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *