پوشش های محفاظتی و عایق نواری سه لایه دو لایه خطوط لوله نفت و گاز

پوشش های محفاظتی و عایق نواری سه لایه دو لایه خطوط لوله نفت و گاز
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

پوشش های محفاظتی خطوط لوله و همچنین استفاده از حفاظت کاتدی لوله ها می‌تواند مانع از خوردگی لوله و از بین رفتن سایر تجهیزات و شیرالات و قطعات وابسته شود . پوشش FBE، پوشش انامل قیری و پوشش coaltar کولتار ، پوشش نوار های سه لایه ۳ply tape و دو لایه ۲ply tape و پوشش های دو جزئی اپوکسی و پلی یورتان از مهم ترین و کاربردی ترین پوشش های محافظتی خطوط لوله میباشند که برای حفاظت از لوله‌های فلزی در صنایع مختلف نفت، آب و فاضلاب و گاز به کار می‌روند .

پوشش های محفاظتی  چیست؟

عموم تجهیزات و خطوط لوله فلزی همانند خطوط لوله انتقال گاز، انتقال نفت ، انتقال آب در صنعت بعلت ترکیب با اکسیژن محیط منجر به خوردگی خواهند شد ، از اینرو به جهت محفاظت از خطوط لوله، و از بین بردن این پوسیدگی ها و جلوگیری از صدمات شیمیایی استفاده و کاریرد پوشش های محافظتی با انواع پوشش های روغنی برای پوشش دادن لوله‌های نفت و گاز می‌تواند یک ایده مناسب برای رفع خوردگی لوله ها باشد . با این وصف لوله‌های مدفون در خاک ، ممکن است بر اثر شرایط شیمیایی و دمایی و همچنین سایش شن و ماسه، برخورد با رسوبات و غیره دچار خوردگی و پوسیدگی شود . از این رو استفاده از پوشش های محافظتی امری اجتناب ناپذیر برای حفاظت از تمامی خطوط لوله‌ها به حساب می‌آید.

با توجه به کاربردهای زیادی که از خطوط لوله‌ها در صنایع مختلف صورت می‌گیرد، بنابراین با ایجاد خوردگی و ترکیدگی لوله‌ها نیز صنایع گوناگون هزینه‌های سنگینی را متحمل خواهند شد. از اینرو لازم است تا با استفاده از سیستم های محفاظتی یک راهکار مناسب برای افزایش طول عمر خطوط لوله برنامه ریزی گردد . پس به کار بردن پوشش های حفاظتی می‌تواند جهت نگهداری، کاهش تعمیر خطوط لوله ، کاهش هزینه‌های ترمیم یا تعویض خطوط لوله میتواند بهترین گزینه باشد. قبل از بکار بردن پوشش های محفاظتی خطوط لوله لازم است تا در مورد نوع مایع جریان یافته در لوله‌ها اطلاعات کافی داشته و نسبت به شرایط محیط اطراف لوله‌ها نیز بررسی‌ و تحقیقات لازم را انجام دهید.

ویژگی های ضروری پوشش حفاظتی خطوط لوله

پوشش های حفاظتی خطوط لوله برای اینکه بتوانند فرآیند حفاظت و پوشش را در بالاترین کیفیت انجام دهند میبایست شرایطی را داشته باشند از جمله : مقاومت در برابر ضربه IMPACT ، مقاومت در برابر نفوذ آب WATER ABSORBTION ، مقاومت در برابر جدایش وحفاظت کاتدی CATHODIC DISPONDMENT ، مقاومت در برابر حرارت و مقاومت در مقابل تنش‌های خاک ، ، مقاومت در برابر مواد اسیدی و بازی ، انعطاف پذیری و الانگیشن ELONGATION مناسب ، مقاومت در برابر سایش ، مقاومت چسبندگی روی لوله PEEL STRENGHT

پوشش مناسب خطوط لوله

واقعیت اینست که با پیشرفت صنعت اکثر صنایع بدنبال یک روش و ایده مطمئن بمنظور بالا بردن افزایش طول عمر و کارایی مناسب خطوط لوله‌ها مورد استفاده خود هستند ، اما در کل پوشش هایی بهترین گزینه مناسب میبا شند که دارای خواص فیزیکی عالی ، آسیب پذیری کم، ، دوام بالای کارکرد در زمان بیشتر ،، مقاومت حرارتی بیشتر بنا به نیاز کارکرد و مقاومت پذیری شیمیایی نسبتا بالایی هستند. همچنین پوشش هایی مناسب و ایده ال بوده که اجرا و اعمال آن‌ها آسان و سریع بوده و بخوبی سرجوش‌ها ی لوله ها را را پوشش کامل دهد.

پوشش نواری سه لایه دو لایه دنسو DENSO

پوششی مناسب جهت تعمیرات و تعویض پوشش خطوط لوله نفت و گاز میباشد که به جهت کاربردی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد،
نوارهای استفاده شده در این سیستم پوشش نوار ۳PLY TAPE DENSO , 2PLY TAPE DENSO , PRIMER میباشد .

شرکت ایبک تامین کننده نوارهای سه لایه دو لایه با شماره تماس ۰۲۱۸۸۰۴۱۶۳۱, ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ ,میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *