آموزش تعمیر کنترل تلویزیون و بررسی علت خرابی آن | آی بک امداد

تعمیر کنترل تلویزیون
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

ساعت ها سرگرم شدن پای فیلم و سریال تلویزیون و برنامه های ورزشی و اخبار باعث شده است که حتی تصور اینکه تلویزیون خراب شود هر کسی را آزرده خاطر کند از این رو در زمان خرابی تلویزیون برای تعمیر آن باید سریعا اقدام کنید. مشکلات و ایرادات تلویزیون شامل بهم ریختگی تصویر، خط عمودی و افقی در صفحه نمایشگر، خرابی کنترل، سیاه شدن تصویر تلویزیون و… است که در این هنگام کافیست با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید. با فشردن دکمه های کنترل تلویزیون می توان برای روشن کردن، عوض کردن کانال ها، افزایش و کاهش صدا و.. استفاده کرد که البته با خرابی آن باید به فکر تعمیر کنترل تلویزیون باشید که در این مقاله علت خرابی ها و در این بین آموزش تعمیر آنرا خواهیم نوشت.

تعمیر تلویزیون در منزل

با پیشرفت تکنولوژی شاهد ساخت انواع ال سی دی و ال ای دی از برندهای مختلف سامسونگ، ال جی، اسنوا، پاناسونیک و… هستیم که البته با وجود کیفیت تصویر بالا، هوشمند سازی و همچنین اندازه های بزرگ در این بین امکان خرابی تلویزیون وجود دارد که به جای حمل آن برای بردن پیش تعمیرکار کافیست با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل حاضر و تعمیر را در آنجا انجام دهد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت خرابی کنترل تلویزیون چیست؟

با خرابی کنترل برای پیدا کردن آن و یا تعمیر کنترل تلویزیون باید کلی وقت بگذارید به خصوص اینکه با افزایش نوسانات دچار سردرگمی می شوید. رایج ترین دلیل برای خراب شدن کنترل به بخش باتری و دکمه های آن بر می گردد که البته نباید فراموش کنید که یکی سری عوامل دیگر در خرابی کنترل تاثیر گذار است که شامل موارد زیر است.

 • آسیب دیدن برد که ممکن است به خاطر آب گرفتگی رخ دهد.
 • آسیب دیدن باتری کنترل
 • ضربه خوردن کنترل بخاطر افتادن از ارتفاع یا شکستگی آن
 • مشکل در بخش سنسورهای مادون قرمز تلویزیون

تعمیر کنترل تلویزیون هنگام خرابی دکمه

بغیر از کار نکردن کنترل تلویزیون برخی اوقات ممکن است که تنها بعضی از دکمه ها از کار بیفتد که علت اصلی آن به خاطر پاک شدن مواده سیاه رنگ زیر دکمه ها می باشد که آنها از جنس نیمه رسانا هستند و با استفاده از آن و برخورد با خطوط روی برد منجر به اتصال خطوط به IC کنترل می شوند. با این تفاسیر شما می توانید به دو روش زیر به تعمیر کنترل تلویزیون در زمان خرابی دکمه ها بپردازید که به شرح زیر است.

 • پس از اینکه رنگ رسانا را خریدید با باز کردن کنترل، شروع به در آوردن دکمه های کنترل کنید و سپس روی برد و دقیقا زیر دکمه ها را با استفاده از الکل تمیز کنید. بعد از تمیز کردن شروع به آغشته کردن گوش پاک کن به رنگ و کشیدن زیر دکمه های کار نکرده کنید و به مدت یک روز آنرا در هوای آزاد قرار دهید و سپس کنترل را ببندید.
 • با استفاده از فویل آلومینیومی نازک قادر به درست کردن رسانا برای کنترل تلویزیون هستید کافیه یک تیکه از آنرا زیر هر دکمه قرار دهید که البته باید به شما بگوییم با اینکه این روش برخی اوقات باعث رفع مشکل خرابی کنترل می شود اما یک روش اصولی به شمار نمی آید.

تعمیر کنترل تلویزیون هنگام خرابی دکمه

تعمیر کنترل تلویزیون ال‌جی

رایج ترین مشکل در مورد کنترل تلویزیون ال جی به خاطر تمام شدن شارژ باتری است که با تعویض آن مشکل حل می شود و البته در صورت سالم بودن باتری اگر باز هم دکمه ها کار نمی کرد باید آنرا باز کنید و با استفاده از پنبه آغشته به الکل و یا استون شروع به تمیز کردن قطعات داخلی ریموت از هر گونه آلودگی کنید. در صورتی که روی باتری کنترل نیز آلودگی وجود داشت به روش های زیر می توانید آنرا تمیز کنید.

 • قسمت های سولفاته شده روی باتری و همچنین فنری کنترل را با پنبه و گوش پاک کن که به آب لیمو آغشته است می توانید تمیز کنید.
 • یکی از روش های تمیز کردن قسمت های سولفاته باتری استفاده از کاغذ سنباده است که با کشیدن روی آن و تمیز کردن با دستمال این کار انجام می شود.

 

علت از کار افتادن تمام دکمه‌های کنترل چه می‌باشد؟

شاید برخی اوقات با کار نکردن برخی از دکمه های کنترل تلویزیون مواجه شوید و البته برخی اوقات مشکل حاد و شدیدتر می شود و با کار نکردن تمام دکمه های کنترل مواجه خواهید شد که برای تعمیر کنترل تلویزوین کافیست با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید. با این حال در ادامه دلایل کار نکردن تمام دکمه های کنترل را خواهیم نوشت و امیدواریم برای شما این متن مقاله مفید باشد.

 • تمام شدن باتری کنترل
 • آسیب دیدن کریستال
 • آسیب در قسمت لامپ LED که در قسمت جلوی کنترل قرار دارد.
 • به هم ریختن لحیم پایه های IC
 • از کار افتادن گیرنده فوتو الکتریک
 1. تمام شدن باتری کنترل

یکی از رایج ترین دلایل برای کار نکردن کل دکمه های کنترل این است که عمر باتری تمام شود و با تعویض آن به راحتی مشکل حل می شود.

 1. آسیب دیدن کریستال

یکی از مواردی که باعث خرابی کنترل تلویزیون می شود افتادن و ضربه به آن است که باعث شکستن کریستال و آسیب به پایه های آن از لحیم می شود که قابل تعمیر است.

 1. آسیب لامپ LED جلویی کنترل

به دلیل ظریف بودن پایه‌های آن، ممکن است از لحیم جدا شود.

 1. به‌هم ریختن لحیم پایه‌های IC

برای بررسی این مشکل باید یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای این کار انجام دهد و سپس مشکل را رفع کند.

 1. کار نکردن گیرنده فوتوالکتریک تلویزیون

خرابی گیرنده یکی از دلایل دیگر برای کار نکردن تمام دکمه های ریموت کنترل است که باید بررسی و رفع گردد.

تعمیر کنترل جادویی تلویزیون سامسونگ و ال‌جی

کنترل تلویزیون به مانند یک موس برای کامپیوتر کار می کند که در صورت خرابی کار پیش نمی رود هر چند کلید های میانبر برای عوض کردن کانال و بالا و پایین کردن صدا وجود دارد اما باید سریعا نسبت به تعمیر کنترل تلویزیون اقدام شود. در زمان کار نکردن دکمه های کنترل اول چیزی که باید بررسی شود باتری آنها است و باید تعویض شود شاید به خاطر تمام شدن طول عمر باتری کار نکند. در مورد بعدی باید مطمئن شوید که بین تلویزیون و ریموت کنترل ارتباط بی سیمی وجود دارد یا خیر که با گرفتن همزمان دکمه‌های Back و Home در صورتی که LED کنترل چشمک زد باید اقدام به ریست کردن کنترل کنید و در صورتی که باز هم مشکل رفع نشد آنرا پیش تعمیرکار ببرید.

تعمیر کنترل تلویزیون هنگام خرابی دکمه

قبل از مراجعه به تعمیرکار چه اقداماتی باید انجام داد؟

همانطور که اشاره شد مهمترین دلیل کار نکردن کنترل به خاطر خرابی باتری یا تمام شدن عمر ان است که با تعویض باتری مشکل رفع می گردد. بغیر از باتری احتمال درست کار نکردن سنسور مادون قرمز وجود دارد که باید محل حسگر را با دستمال تمیز، پاک کنید شاید مشکل رفع گردد و چنانچه باز هم مشکل رفع نشد احتمال از کار افتادن لامپ مادون قرمز کنترل وجود دارد. به منظور تعمیر کنترل تلویزیون با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

 

2 دیدگاه برای “آموزش تعمیر کنترل تلویزیون و بررسی علت خرابی آن | آی بک امداد

 1. حامد محمدی گفته:

  فویل المینیومی نرم و بسیارظریف و نازک جوابگو است برای تعدادی کنترل از این نوع فویل استفاده کردم و تا ب امروز مشکلی ندارن و کار میکنن

 2. مهدی سهرابی گفته:

  سلام راستش فویل تو خونه نداشتم فویل پشت قرص استامینوفن رو چسبوندم بجاش حوصله نداشتم برم بیرون فویل بخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *