ظرفیت ماشین لباسشویی به چه معناست و باید چند کیلوگرم باشد | آی بک امداد

علت-خشک-نکردن-ماشین-لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با خرید ماشین لباسشویی خیال شما از بابت شستن لباس ها راحت می شود که البته در زمان خرید علاوه به توجه برند و مارک لباسشویی و مدت زمان گارانتی نکته ای باید به آن توجه کنید میزان ظرفیت ماشین لباسشویی است و اینکه چند کیلوگرم است و حال سوالی که پیش می آید این است که اصلا ظرفیت ماشین لباسشویی به چه معناست و اینکه باید چند کیلوگرم باشد و اگر بیشتر از ظرفیت ماشین داخل آن لباس بریزیم چه اتفاقی پیش می آید که به همه این سوالات شما در قالب این مقاله خواهیم پرداخت.

منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی چیست؟    

به میزان وزن لباس های خشک که می توانید با خیال راحت داخل ماشین لباسشویی بریزید تا شستشو انجام شود ظرفیت لباسشویی گفته می شود که در وزن های ۵، ۶، ۷، ۸، ۱۰ و ۱۲ کیلوگرمی در بازار موجود است.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

ماشین لباسشویی با میزان ظرفیت بهتر کدام است؟

در صورتی که خانواده کوچکی هستید می توانید از لباسشویی ۵ یا ۶ کیلوگرمی استفاده کنید و اگر خانواده بزرگتر هستید ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر باشد تا لباس های بیشتری بتوانید داخل لباسشویی بریزید.

منظور از ماشین لباسشویی ۷ ، ۸ ، ۱۰ و ۱۲ کیلوگرمی چیست؟

در یک لباسشویی ۷ کیلوگرمی شما می توانید معادل ۷ کیلوگرم لباس خشک بریزید تا بدون مشکل فرآیند شستشو انجام شود و اگر بیش از حد لباس بریزید باعث عدم شستن آن و خرابی لباسشویی می شود.

 • لباسشویی ۷ کیلوگرمی برابر با ۳۵ تی شرت
 • لباسشویی ۸ کیلوگرمی ظرفیت آن برابر با ۴۰ تی شرت است.
 • لباسشویی ۱۰ کیلوگرمی معادل ۵۰ تی شرت را می توانید در یک فرآیند داخل دیگ بریزید.
 • لباسشویی ۱۲ کیلوگرمی نیز معادل ۶۰ تی شرت است.

ماشین لباسشویی ظرفیت بالا بهتر است یا پایین؟          

قطعا اگر به دنبال شستن لباس های بیشتر و حتی حوله، پتو، پرده و لباس های حجیم هستید لباسشویی با ظرفیت کمتر جوابگو نیست و باید اقدام به خرید لباسوشیی ظرفیت بالا کنید که البته با توجه به میزان آب بیشتر و چرخه شستشو در لباسشویی ها با ظرفیت بالا قطعا از لحاظ میزان مصرف برق و آب مقرون به صرفه نیست.

اگر خانواده کوچکی باشید می توانید از لباسشویی با ظرفیت کمتر استفاده کنید و در عین حال فضای کمتری در آشپزخانه می گیرد و در زمان جابجایی دچار مشکل نخواهید شد چون با افزایش ظرفیت لباسشویی مسلما ابعاد آن بیشتر و وزن لباسشویی سنگین تر خواهد بود.

ریختن لباس ها بیش از ظرفیت لباسشویی چه مشکلی دارد؟

با توجه به اینکه حجم لباس ها زیاد است مسلما به درستی شستشو لباس انجام نمی شود.

نحوه محاسبه وزن لباس ها برای لباسشویی

برای اینکه بر طبق میزان ظرفیت لباسشویی لباس های خشک خود را داخل دیگ لباسشویی بریزید می توانید لباس ها را داخل سبد بگذارید و آنرا وزن کنید که در آخر نیز با کسر وزن سبد وزن لباس های خشک به دست خواهد آمد.

💡حتما بخوانید: نحوه شستن و تمیز کردن ماشین لباسشویی

تفاوت ماشین لباسشویی های ظرفیت بالا و پایین

اگر در زمان خرید لباسشویی نمی دانید که ظرفیت لباسشویی خوب کدام است به مقایسه ظرفیت بالا و پایین لباسشویی پرداخته ایم که به شرح زیر است.

 • لباسشویی با ظرفیت بالا یعنی امکان شستن حوله، پتو، پرده، لباس های حجیم دارد در صورتی که در لباسشویی های با ظرفیت کمتر این امکان وجود ندارد.
 • هر چقدر ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر باشد مسلما میزان مصرف آب، برق آن بیشتر اما مقرون به صرفه نیست.
 • خرید لباسشویی با ظرفیت کمتر برای خانواده های کوچک و متوسط بهتر است و میزان مصرف آب و برق کمتری نسبت به ماشین لباسشویی ظرفیت بالا دارد.
 • با بیشتر شدن ظرفیت لباسشویی مسلما وزن آن بیشتر و در عین حال جابجایی آن سخت تر است.
 • افزایش حجم ماشین لباسشویی با ظرفیت بالا

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران

پیامد پر کردن بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی

قطعا با گذاشتن لباس های بیشتر از حد ظرفیت لباسشویی به راحتی امکان رسیدن مایع یا پودر لباسشویی به لباس ها نیست و زمان شستشو به درستی لباس ها تمیز نمی شود.

ظرفیت ماشین لباسشویی وزن لباس‌های خشک است یا خیس

قطعا منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی وزن لباس های خشک می باشد چونکه با خیس شدن لباس ها به معنای افزایش وزن نسبت به لباس های خشک است که می توانید آنرا در نظر بگیرید.

نحوه اندازه گیری وزن لباس ها قبل از انداختن داخل لباسشویی

توجه داشته باشید که شما می توانید از روش های مختلف برای وزن کردن لباس های خشک استفاده کنید اما تنها باید ۸۰ درصد از ظرفیت لباسشویی داخل آن لباس بریزید تا دیگ لباسشویی خراب نششود و مشکلی برای آن پیش نیاد.

با گذاشتن لباس ها داخل سبد و وزن کردن آن با ترازو در آخر باید وزن بدست آمده را از وزن سبد کم کنید تا وزن لباس به صورت دقیق به دست آید.

وزن لباس ها برای شستشو در لباسشویی به صورت تقریبی

اگر در خانه ترازو ندارید به صورت تقریبی وزن لباس ها به شرح زیر است که می توانید با جمع کردن وزن لباس ها قبل از گذاشتن داخل دیگ خیالتان را راحت کنید که در فرآیند شستشو مشکلی پیش نخواهد آمد.

 • تی شرت با سایز XL : 0.23 کیلوگرم
 • شلوار جین آبی متوسط : ۰.۷۳ کیلوگرم
 • سویشرت با سایز متوسط : ۰.۴۱ کیلوگرم
 • یک روتختی سایز بزرگ : ۰.۵۹ کیلوگرم
 • حوله حمام سایز بزرگ : ۰.۷۳ کیلوگرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *