عیب یابی هیدروستات ماشین لباسشویی، تنظیم، علائم خرابی آن | آی بک امداد

هیدروستات ماشین لباسشویی
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

با وجود تمام مزایا استفاده از ماشین لباسشویی نباید فراموش کنید که این دستگاه از قطعات مختلف چون موتور، دیگ، تایمر، سیم کشی، برد، شیر برقی و البته سنسور هیدروستات تشکیل شده است که با خرابی هر کدام باعث بروز مشکلاتی چون نچرخیدن دیگ، کار نکردن دور تند، باقی ماندن کف در لباسشویی و.. می شود اما در این بین یکی از قطعات اصلی هیدروستات ماشین لباسشویی است که باعث می شود بعد از آبگیری دستگاه و زمان که آب کافی باشد فرمان قطع و خارج کردن شیر برقی را به برد الکترونیکی لباسشویی بدهد که از جمله علائم خرابی آن شامل آبگیری زیاد لباسشویی، سر ریز شدن آب است که نوسان برق، پارگی دیافراگم و نفوذ آب باعث خرابی این قطعه می شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

هیدروستات ماشین لباسشویی و کاربرد آن

آنچه مشخص است که ماشین لباسشویی از قطعات زیادی تشکیل شده است که یکی از قطعات اصلی آن سنسور هیدروستات است که وظیفه آن کنترل وضعیت آبگیری دستگاه است که به آن یک شلنگ متصل است تا زمان آبگیری با فشرده شدن هوای داخل آن با رسیدن به حد نصاب باعث شود سنسور فرمان قطع شدن شیر برقی از مدار را به برد الکترونیکی لباسشویی بدهد.

محل قرار گرفتن هیدروستات لباسشویی

قطعه هیدروستات از طریق شلنگ به قسمت زیرین دیگ متصل و بیشتر در بالاترین قسمت لباسشویی یعنی زیر سقف آن قرار دارد.

نحوه کار هیدروستات لباسشویی

تا به اینجای کار فهمیدید که نقش هیدروستات کنترل آب داخل دستگاه است اما اینکه چطور کار میکند و فرمان قطع را به برد می دهد به این صورت است که بعد از وارد شدن آب داخل لباسشویی آب به داخل شلنگ متصل به هیدروستات می رود تا زمانی که هوای داخل شلنگ فشرده شود باعث شود به قطعه فشار بیاورد و در ادامه کار پلاتین ها عمل و آب را قطع کنند.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران 

انواع هیدروستات در ماشین لباسشویی

اگر به هر دلیلی قطعه هیدروستات خراب شده است و می خواهید بدانید که این قطعه چند نوع دارد باید بگوییم که در سه نوع زیر موجود است.

  • هیدروستات ۳ فیش
  • ۶ فیش
  • دیجیتالی

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی حایر در تهران

نحوه تست هیدروستات لباسشویی

با توجه به اهمیت این قطعه سوالی که پیش می آید این است که از کجا این قطعه را تست کنیم که برای این کار کافیه شلنگی مشابه شلنگ اصلی به هیدروستات فراهم و به آن متصل کنید و لباسشویی روشن و اگر از سمت آزاد شلنگ جدید به آرامی فوت کنید و اگر آب ورودی قطع شود به معنای سالم بودن این قطعه است.

دلایل خرابی قطعه هیدروستات لباسشویی

عوامل مختلف چون نوسان برقی، پارگی در دیافراگم، نفوذ آب به این قطعه باعث می شود که خراب شود و باید نسبت به تعمیر و عیب یابی آن اقدام کنید که برای تعمیر آن در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: نرخ، تعرفه، قیمت هزینه تعمیر ماشین لباسشویی

علائم خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی

زمانی  که این قطعه خراب می شود باید تعمیر یا تعویض گردد اما یک سری علائم و نشانه ها به همراه دارد که با مشاهده آنها میفهمید که این قطعه خراب است که شامل موارد زیر است.

  • با وجود آبگیری لباسشویی از آن طرف تخلیه می شود.
  • سَر ریز شدن آب از لباسشویی
  • زمانی که فرآیند شستشو لباسشویی تمام و آب تخلیه اما دروی دور خشک کن نرود

نحوه تنظیم هیدروستات برای آبگیری استاندارد ماشین لباسشویی

برخی اوقات ممکن است آبگیری خیلی زیاد یا خیلی کم داخل لباسشویی انجام شود که برای تنظیم هیدروستات کافیه از پیچ گوشتی استفاده و برای زیاد کردن ابگیری پیچ باز و برای کم شدن میزان آب ورودی به لباسشویی پیچ را ببندید.

نتیجه گیری

لباسشویی وسیله ای برقی و مهم است که احتمال خرابی قطعات آن وجود دارد که با خرابی آنها باعث بروز انواع مشکلات چون نچرخیدن دیگ، برق داشتن بدنه لباسشویی، نمایش انواع کد خطا و ارور روی پنل، بسته نشدن درب، عدم تخلیه آب در لباسشویی و … می شود اما در این بین شاید سوال برای شما پیش آمده باشد که بعد از آبگیری لباسشویی چطوری فرمان قطع و بستن شیر برقی داده می شود که این کار با قطعه هیدروستات ماشین لباسشویی انجام می شود که زمان آبگیری آب داخل شلنگ متصل به آن می رود و با فشردن هوای داخل آن این قطعه فرمان قطع و خارج کردن شیر برقی از مدار را به برد الکترونیکی لباسشویی می دهد تا آبگیری قطع شود اما اگر این قطعه خراب شود باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید که اگر تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *