دلایل پوسیدگی کولر آبی و نحوه پیشگیری از آن | تعمیرات آی بک امداد

آتش گرفتن موتور کولر آبی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

به طبع شاید کولر آبی بهترین دستگاه سرمایشی نباشد اما پر مصرف ترین آنها است و این به خاطر قیمت ارزان کولر آبی نسبت به کولر گازی است که با آب و برق کار می کند و قطعات اصلی آن شامل موتور، پمپ آب، شناور می باشد اما نباید فراموش کنید که احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات چون پریدن فیوز کولر آبی، برق داشتن بدنه، عدم تولید باد سرد، سر و صدای زیاد و…. دارد که یکی از مشکلات جدی آب دادن کولر آبی است که اگر به موقع رفع نشود باعث پوسیدگی کولر آبی می شود که همین کاهش بازدهی باد سرد، مصرف زیاد آب، داغ کردن و سوختن موتور کولر آبی را به همراه دارد از این رو خیلی مهم است که با نحوه پیشگیری از پوسیدگی کولر آبی آشنا باشید.

در زمان خرید کولر آبی دقت کنید

یکی از مواردی که همه ما زمان خرید کولر آبی توجه می کنیم ارزان قیمت بودن آن است اما باید در نظر داشته باشید که کولر آبی ارزان نه تنها موتور خوبی ندارد بلکه با بی کیفیت بودن فلز باعث پوسیدگی کف و بدنه کولر آبی می شود از این رو زمان خرید بهترین کولر آبی دقت کنید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل ایجاد پوسیدگی در کولر آبی

همانطور که اشاره شد یکی از مشکلات جدی کولر پوسیدگی کف و بدنه کولر است که نه تنها کاهش تولید باد سرد و مصرف زیاد آب را به همراه دارد بلکه اگر رفع نشود باعث سوختن موتور کولر آبی نیز می شود اما برای پیشگیری از پوسیدگی کولر آبی ابتدا باید دلایل ایجاد پوسیدگی را به بدانید که به شرح زیر است.

  • عدم تخلیه آب کولر آبی در فواصل زمانی طولانی مدت
  • قرارگیری مستقیم کولر آبی در تابش نور خورشید، باران و برف
  • استفاده از پوشال های کهنه و فرسوده بر روی کولر آبی
  • استفاده از لایه فلزی بی کیفیت در کفی کولر آبی

عدم تخلیه آب کولر آبی در فواصل زمانی طولانی مدت

از کولر آبی در فصل تابستان و گرمای سال استفاده می شود و با سرد شدن هوا استفاده از این دستگاه متوقف می شود اما نباید فراموش کنید که به موقع نسبت به تخلیه آب داخل کفی کولر اقدام کنید در واقع بعد از رسیدن فصل سرما باید نسبت به تمیز کردن کولر آبی و خاموش کردن آن اقدام کنید. با عدم تخلیه آب به خاطر سختی آب به مرور زمان باعث پوسیدگی کف و بدنه کولر آبی می شود.

قرارگیری مستقیم کولر آبی در تابش نور خورشید، باران و برف

علاوه بر تخلیه به موقع کفی کولر نباید فراموش کنید که قرار گرفتن کولر در معرض نور خورشید، باران و برف از دلایل مهم دیگر بر پوسیدگی کولر آبی است که باید در نظر بگیرید.

استفاده از پوشال های کهنه و فرسوده بر روی کولر آبی

یکی از موارد که زمان سرویس کولر آبی باید در نظر بگیرید تعویض به موقع پوشال های کولر آبی است در غیر این صورت استفاده از پوشال های کهنه و فرسوده باعث می شود حجم زیادی جرم روی آن قرار گیرد و همین به مرور باعث ریختن جرم داخل کف و تشتک کولر شود که این باعث پوسیدگی کولر آبی می شود.

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه تعویض پوشال های کولر آبی و زمان آن

استفاده از لایه فلزی بی کیفیت در کفی کولر آبی

مورد آخر در پوسیدگی کولر آبی به خاطر بی کیفت بودن فلز کولر است که از این رو باید در زمان خرید بهترین کولر آبی به این موارد دقت کنید و گول ارزان قیمت بودن آنرا نخورید.

راهکارهایی به منظور پیشگیری از پوسیدگی کولر آبی

در ادامه متن این مقاله بعد از اینکه دلایل پوسیدگی کولر آبی را فهمیدید باید نسبت به پیشگیری آن اقدام کنید که شامل سرویس به موقع، نصب سایبان کولر و استفاده از عایق مناسب است.

سرویس به موقع و اصولی کولر آبی

پیش از فصل گرما و راه اندازی کولر آبی نباید فراموش کنید که به موقع آنرا سرویس کنید که سرویس کولر آبی باید توسط سرویس کار مطمئن انجام شود که این کار را در تهران می توانید به آی بک امداد بسپارید و با شماره آن تماس بگیرید.

نصب سایبان بر روی کولر آبی

با توجه به اینکه گفتیم یکی از دلایل پوسیدگی کولر آبی قرار گرفتن در معرض مستقیم تابش آفتاب است از این رو باید برای آن سایبان ایجاد کنید تا دچار مشکل نشوید.

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه نصب سایبان کولر آبی و کاهش مصرف آب

استفاده از عایق در کفی کولر آبی

با توجه به جنس ضعیف کفی کولر و فلز بی کیفیت در این مواقع باید سریعا نسبت به عایق کردن کفی کولر اقدام کنید که انواع عایق کف کولر از جنس قیر سرد، اسپری قیر، ایزوگام و نانو الاستیک را داریم که به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

انواع عایق کف کولر آبی

همانطور که اشاره شد اگر فهمیدید که جنس فلز کفی کولر بی کیفیت است باید نسبت به عایق کاری آن اقدام کنید که در انواع مختلف زیر وجود دارد.

  • عایق قیر سرد: به راحتی با این عایق سوراخ های ریز و زنگ زدگی کف کولر عایق می شود و به صورت چسب روی آن قرار می گیرد.
  • عایق اسپری قیر: نوعی عایق برای کفی کولر که باعث جلوگیری از پوشیدگی کولر آبی می شود و باید استفاده شود.
  • عایق ایزوگام: اگر کفی کولر سوارخ شده می توانید از عایق ایزوگام استفاده کنید و آنرا عایق کاری کنید.
  • عایق نانو الاستیک: این نوع عایق از جنس لاستیک است که باعث نفوذ آب به داخل کفی کولر و پیشرفت پوسیدگی می شود و باید در دو نوبت روی کفی کولر قرا گیرد.

توجه داشته باشید که قبل از عایق کاری کفی کولر حتما آب آنرا به صورت کامل تخلیه و قسمت زنگ زده را بتراشید و تمام شوره های کولر تمیز و سپس عایق کاری انجام شود.

جمع بندی

یکی از مشکلات کولر آبی به پوسیدگی کفی کولر برمی گردد که دلایل مختلف چون عدم تخلیه آب به موقع، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و باران و برف، استفاده از پوشال های کهنه و عدم سرویس به موقع باعث بروز این مشکل می شود که برای پیشگیری پوسیدگی کولر آبی باید نسبت به نصب سایبان، سرویس آن و عایق کاری کولر اقدام کنید که برای انجام هر کدام از اینکارها اگر تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *