تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی | تعمیرات لوازم خانگی آی بک امداد

تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

شاید تصور کنید که با گذاشتن لباس های کثیف داخل لباسشویی و بستن درب ماشین لباسشویی به سادگی کار شستشو انجام می شود در صورتی که بعد از روشن شدن ماشین لباسشویی فرآیند آبگیری، چرخش، وارد شدن مواد شوینده، آبکشی، تخلیه آب و در ادامه خشک کن انجام می شود و اگر یکی از این مراحل به درستی انجام نشود در کار شستشوی ماشین لباسشویی اختلال ایجاد می شود. داخل لباسشویی انواع سنسور وجود دارد که یکی از آنها سنسور سطح آب است که اگر به درستی کار نکند و آب بیشتر از سطح استاندارد وارد لباسشویی شود فرمان قطع کردن آنرا نمی دهد و حتی امکان سرریز آب از داخل درب لباسشویی وجود دارد از این رو با تعمیر لباسشویی و سنسور سطح آب باعث تنظیم میزان سطح آب استاندارد لباسشویی در زمان روشن شدن خواهید شد و مشکل آن برطرف می شود.

تعمیر ماشین لباسشویی را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید

لباسشویی یک وسیله برقی است که به مرور زمان و به دلایل مختلف احتمال خرابی آن وجود دارد که شامل تخلیه نشدن آب، کار نکردن تایمر لباسشویی و حتی بسته نشدن درب لباسشویی و …. می شود که باید نسبت به تعمیر و رفع مشکلات با تعمیرکار لباسشویی در سایت تعمیرات آی بک امداد با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت بیرون ریختن آب از داخل لباسشویی

همانطور که اشاره شد باید میزان آب داخل لباسشویی به اندازه باشد و در صورتی که بیش از اندازه وارد دیگ شود باید فرمان قطع شدن شیر آب صادر شود که این فرمان توسط سنسور سطح آب ارسال می شود از این رو خرابی این سنسور و کار نکردن آن باعث می شود آب زیادی وارد لباسشویی شود و حتی کار به جایی برسد که آب از درب لباسشویی به بیرون  سرریز شود.

انواع سنسورهای ماشین لباسشویی

چندین سنسور مهم در ماشین لباسشویی وجود دارد که هر کدام وظیفه ای برعهده دارند و در این بین یکی از آنها سنسور تشخیص سطح آب است که در صورت خرابی آن زمانی که آب زیاد وارد لباسشویی شود فرمان قطع آب را صادر نمی کند.

 • سنسور دما
 • سنسور سطح آب
 • سنسور میزان کثیفی آب
 • سنسور نشتی آب

۶ عامل موثر در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

تا به اینجای کار به اهمیت میزان سطح آب داخل لباسشویی پی بردید که در ادامه به شما عوامل تاثیر گذار در تنظیم آنرا خواهیم نوشت و به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

 • هیدروستات لباسشویی
 • دریچه ورودی
 • پمپ تخلیه آب
 • شیر برقی
 • ارتفاع شیلنگ تخلیه
 • مواد شوینده

نقش هیدروستات در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

از قطعات مهم داخل لباسشویی برای تنظیم سطح آب، هیدورستات نام دارد که در دو نوع سه فیش و شش فیش موجود می باشد و در صورت خرابی این قطعه تنظیم سطح آب لباسشویی از حالت استاندارد خارج و در  ادامه باعث بروز  مشکلاتی می شود.

هیدروستات قطعه ای ای می باشد که طوری طراحی شده است که با کم یا زیاد کردن پیچ روی هیدروستات، در این بین فنر پشت پرده دیافراگم تغییر خواهد کرد و باعث کم و زیاد شدن میزان آب ورودی داخل لباسشویی می شود.

توجه داشته باشید که یک شیلنگ از هیدروستات به قسمت پایین دیگ وصل می شود که نباید هیچ گونه نشتی داشته باشد در غیر این صورت سوراخ بودن شیلنگ هیدروستات باعث می شود به اندازه کافی فشار داخل شلنگ ایجاد نشود و هوا فشرده نشود و همین منجر به صادر نشدن قطعی آب می گردد که باعث می شود بیش از اندازه ظرفیت دیگ آب وارد آن شود.

نقش دریچه ورودی در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

دریچه ورودی لباسشویی کار هدایت آب به داخل دیگ را برعهده دارد از این رو خرابی و آسیب ای قطعه باعث تنظیم نشدن سطح آب ماشین لباسشویی می شود. دریچه دارای اجزای مختلفی چون برد الکترونیکی، کنترل کننده سطح آب و کلید تعیین سطح آب است و با استفاده از این قطعات میزان آب ورودی به داخل دیگ تنظیم می شود بنابراین با خرابی هر کدام از قطعات دریچه به درستی فرمان قطعی آب صادر نمی شود و باعث اشکال و اختلال در آبگیری لباسشویی می شود.

نقش پمپ تخلیه در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

هر کدام از مراحل فرآیند کار کردن و روشن شدن لباسشویی باید به درستی انجام شود و درصورتی که به صورت همزمان آبگیری و تخلیه انجام شود مسلما باعث افزایش چرخه شستشو و طی شدن زمان زیادی برای شستن لباس ها می باشد که دلیل آن خرابی پمپ تخلیه می باشد که باید نسبت به تعویض یا تعمیر این قطعه اقدام شود.

نقش شیر برقی در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

نحوه پر شدن آب به داخل لباسشویی توسط شیر برقی انجام می شود که کنترل شدن این شیر توسط تایمر و کلید سطح آب انجام می شود از این رو خرابی آن باعث اختلال در آبگیری لباسشویی می شود.

نقش ارتفاع شلنگ تخلیه در تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی

پس از آبگیری لباسشویی باید میزان سطح آب به درستی تنظیم شود که به معنای این است که باید آب به سطح نظر برسد و در ادامه تخلیه شود که در صورتی که شلنگ تخلیه در ارتفاع مناسبی یعنی یک متر بالاتر از سطح زمین نباشد به درستی آب تخلیه نمی شود و همین باعث بروز مشکل می شود.

نقش مواد شوینده غیراستاندارد

در صورتی که از مواد شوینده و پودر لباسشویی غیر استاندارد برای شستن لباسهای داخل لباسشویی استفاده کنید همین باعث می شود که کف زیادی تولید شود و باعث بهم خوردن تنظیم سطح آب داخل لباسشویی و بروز مشکلاتی شود.

عوامل دیگر در تنظیم نبودن سطح آب ماشین لباسشویی

بغیر از موارد بالا یک سری عوامل دیگر در تنظیم نبودن سطح آب و وارد شدن بیش از اندازه آب به داخل لباسشویی تاثیر دارد.

 • کثیف بودن بیش از اندازه آب داخل دیگ لباسشویی که باعث مسدود شدن مسیر فاضلاب می شود و در ادامه تخلیه به درستی انجام نمی شود.
 • هر گونه کثیفی و مسدود شدن فیلتر لباسشویی باعث می شود که تخلیه آب به درستی انجام نشود و به همین دلیل بیش از اندازه آب وارد دیگ لباسشویی شود.
 • میزان سطح آبی که در داخل دیگ دستگاه قرار دارد، بیش از اندازه و کثیف باشد، مسیر فاضلاب را باید چک کنید.
 • احتمال دارد مسیر فاضلاب مسدود شده و پس از آبگیری ها، تخلیه به خوبی انجام نشود، در نتیجه تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی صورت نمی گیرد.
 • بررسی شلنگ تخلیه خیلی مهم است چون رسوبات باعث مسدود شدن شلنگ تخلیه می شود که در ادامه تخلیه آب را به مشکل بر می خورد.

1 دیدگاه برای “تنظیم سطح آب ماشین لباسشویی | تعمیرات لوازم خانگی آی بک امداد

 1. فردین گفته:

  سلام وقت بخیر اخرین باری که از ماشین لباسشویی مدل سامسونگ استفاده کردم از در لباسشویی کف بیرون زد میشه راهنمایی کنید در مورد علتش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *