علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار | آی بک امداد

خاموش شدن لباسشویی حین کار

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی وسیله ای مهم در خانه است که در صورت خرابی باید سریعا آنرا درست کنید در غیر این صورت امکان آسیب جدی به سایر قطعات آن وجود دارد. یکی از مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی زمانی رخ می دهد که در حین کار به صورت ناگهانی خاموش می شود. خرابی میکروسوئیچ درب، اتصالات الکترونیکی، گیر کردن و کار نکردن تایمر و قطعی سیم یا خرابی دوشاخه برق لباسشویی از دلایل مختلفی است که باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار می شود که باید برای تعمیر آن با نمایندگی یا تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی

در زمان نصب و راه اندازی لباسشویی باید به درستی این کار انجام شود و در عین حال در صورت گیر کردن تایمر، بیرون زدن آب از لباسشویی، باز یا بسته نشدن درب لباسشویی و در عین حال خاموش شدن ناگهانی باید برای تعمیر آن با شماره ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ تماس بگیرید.

دقت داشته باشید که تا زمان داشتن گارانتی لباسشویی در زمان خرابی آن با نمایندگی برند لباسشویی دوو، بوش، ال جی و… تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

آشنایی با علت های خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

ماشین لباسشویی در مدل ها و برندهای مختلف در بازار موجود است که کار کردن آنها به یک صورت انجام میشود اما در زمان خرابی آن باید تعمیر لباسشویی به افراد متخصص و کاربلد بسپارید. در ادامه به یکی از مشکلات و ایرادات این دستگاه یعنی خاموش شدن ناگهانی در حین کار اشاره خواهیم کرد. در زمان رخ دادن این مشکل باید سریعا نسبت به تعمیر لباسشویی اقدام کنید و بدون داشتن دانش کافی و تجربه در این زمینه کاری نکنید.

زمانی که شما بعد از بستن درب لباسشویی دکمه استارت آنرا می زنید در صورتی که شروع به کار کردن و آبگیری کرد ممکن است به دو حالت زیر خاموش شود که هر کدام یک سری ایرادات و مشکلات دارند.

 • در حین کار یهو ماشین لباسشویی متوقف و خاموش شود.
 • در حین کار ماشین لباسشویی متوقف شود اما بدون کوچکترین حرکتی لباسشویی روشن بماند.

۳ دلیل مهم که منجر به خاموش شدن لباسشویی در حین کار می‌شود

در زمانی که ماشین لباسشویی کار می کند اگر به صورت ناگهانی خاموش شود مشکلات الکترویکی و مکانیکی باعث بروز این مشکل می شود که شامل موارد زیر است.

 • اختلال درخازن پارازیت گیر یا سوختن آن
 • خرابی دو شاخه برق لباسشویی
 • آسیب دیدگی تایمر یا برد الکتریکی

خراب شدن خازن پارازیت گیر

در بیشتر ماشین های لباسشویی و قسمت انتهای دو شاخه یک خازن پارازیت گیر وجود دارد که نصب آن به خاطر جلوگیری از سوختگی یا برق گرفتگی لباسشویی انجام می شود. در این بین ممکن است خازن پارازیت گیر به دلیل حجم بار الکتریکی زیاد بسوزد یا اینکه به خاطر قطع شدن برخ ساختمان یا اتصالی برق در لباسشویی منجر به خاموش شدن ناگهانی لباسشویی شود.

خراب شدن خازن پارازیت گیر

خرابی دوشاخه برق لباسشویی

در صورتی که بار الکتریکی زیادی در دستگاه ماشین لباسشویی وجود داشته باشد امکان خاموش شدن لباسشویی در زمان شستشو وجود دارد که حتی ممکن است باعث قطع یا ذوب شدگی دو شاخه برق شود. از این رو زمان خرید محافظ به ماشین لباسشویی دقت کنید که یک وسیله خوب باشد و چراغ های محافظ آن روشن باشند.

خرابی تایمر و برد الکترونیکی

بغیر از دو مورد بالا برخی اوقات به خاطر خرابی در تایمر یا برد الکتریکی ممکن است یهو و ناگهانی لباسشویی خاموش شود.

در این بین هر گونه آسیب دیدگی به قطعات ماشین لباسشویی از جمله المنت ها، شیر برقی،اتصالات برقی و… باعث خرابی برد الکتریکی می شود.

در زمانی که متوجه خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار شدید با متخصص و کارشناس خبره در سایت تعمیرات آی بک امداد با شماره  تلفن ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ تماس بگیرید تا با تشخیص درست علت بروز این مشکل نسبت به رفع مشکل و تعمیر لباسشویی اقدام کند.

۵ دلیل متوقف شدن ماشین لباسشویی در حین انجام کار بدون اینکه دستگاه خاموش شود

همانطور که اشاره کردیم حالت دومی نیز برای لباسشویی وجود دارد و آن زمانی است که شستشوی دستگاه متوقف شود و و در حالی که روشن است از کار بایستد که دلایل مختلف زیر باعث بروز این مشکل می شود.

 • از کار افتادن تایمر
 • متوقف شدن موتور ماشین لباسشویی در وسط کار
 • قطعی سیم
 • اتصالات الکترونیکی
 • خرابی میکرو سوئیچ درب لباسشویی
 • موتور قفل درب یا زبانه درب ماشین لباسشویی
 • شیر ورودی آب یا همان شیر برقی
 • تایمر لباسشویی
 • برد کنترل اصلی لباسشویی

متوقف شدن لباسشویی به دلیل میکروسوئیچ درب

میکروسوئیچ درب قطعه ای می باشد که به باز و بستن درب لباسشویی مربوط است و در زمانی که درب به صورت کامل بسته نباشد احتمال شروع کار وجود ندارد. در عین حال ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد که با وجود روشن بودن لباسشویی از کار بیفتد که با مولتی متر می توان به بررسی سوئیچ های درب بپردازید و از آسیب دیدگی یا سالم بودن آن مطمئن شوید.

متوقف شدن لباسشویی به دلیل میکروسوئیچ درب

خراب بودن زبانه درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از موارد مربوط به متوقف شدن فرآیند شستشوی لباسشویی مربوط به خرابی زبانه درب است که در صورت ساییدگی آنرا باید تعویض کنید که برای تشخیص خرابی یا سالم بودن آن باید از مولتی متر استفاده شود.

خرابی در شیر ورودی آب یا شیربرقی

در صورتی که به خاطر جریان الکتریکی ماشین لباسشویی متوقف شود احتمال خرابی شیر ورودی وجود دارد که باعث می شود منتظر خیس خوردن لباس ها شود. تشخیص خرابی یا سالم بودن شیر ورودی یا شیر برقی نیز با مولتی متر انجام می شود که در صورتی که خراب باشد باید تعویض گردد.

خراب بودن تایمر ماشین لباسشویی

به ندرت پیش می آید که در زمان  روشن بودن لباسشویی به خاطر خرابی تایمر لباسشویی متوقف شود اما این احتمال نیز وجود دارد.

متوقف شدن لباسشویی به دلیل برد کنترل اصلی

رایج ترین دلیل برای توقف فرآیند شستشوی لباسشویی به خاطر خرابی برد کنترل اصلی است که در صورت خرابی باید تعویض گردد.

چرا لباسشویی یهو متوقف یا خاموش میشود؟

در ادامه از دید یک تعمیرکار لباسشویی به بررسی دلایل متوقف یا خاموش شدن لباسشویی می پردازیم.

 • مشکل در اتصالی پریز برق یا دوشاخه لباسشویی که با تست کردن دوشاخه با پریز برق دیگر می توانید آنرا بررسی کنید.
 • وجود نوسان برق در لباسشویی در حین کار می تواند به خاطر آسیب دیدگی برد الکتریک یا تایمر باشد.
 • در صورت خرابی میکروسویئچ درب احتمال خاموش شدن لباسشویی وجود دارد چونکه برای ایمنی و امنیت بیشتر لباسشویی در زمان باز شدن درب لباسشویی خاموش می شود.

3 دیدگاه برای “علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار | آی بک امداد

 1. مهشید گفته:

  با سلام زمانی که لباسشویی کار میکنه تقریبا بعد از هر ۲ الی ۳ دقیقه این دستگاه end میزنه و باعث توقف اون میشه . علتش چیه و اینکه مدل لباسشوی ما ایکس ویژن هست. با تشکر

 2. مهرداد گفته:

  سلام وقت بخیر وقتی لباسشویی رو روشن میکنم و تایمر رو روی شستشوی سریع میذارم ک سی دقیقه هست شروع ب کار میکنه و روی سیزده دقیقه متوقف میشه و چراغ تایمر روشن و خاموش میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. شیوا گفته:

  سلام لباسشویی رو روشن کردم ده دقیقه گذشت متوجه بوی سوختگی شدم اومدم دیدم درش باز شده خیلی سریع دوشاخه رو از پریز دراوردم لباس هارو که بررسی کردم خیس بودن و لی کف نداشتن راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *