علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر و روش هایی برای رفع آن | آی بک امداد

علت چشمک زدن چراغ یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

یکی از تفاوت های بین یخچال های قدیمی با جدید وجود نمایشگر روی درب یخچال است که دمای محیط، داخل یخچال، فریزر و همچنین کد خطا و ارورها را نمایش می دهد. برای عملکرد صحیح یخچال باید دمای آن تنظیم شود که در مورد یخچال های جدید به راحتی می توانید از روی صفحه نمایشگر لمسی اینکار انجام دهید و در صورت افزایش دمای محیط، داخل یخچال به رنگ قرمز نمایش داده می شود که یک علامت هشدار دهنده است و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید. با اینکه عیب یابی انواع یخچال ها از جمله هیمالیا، امرسان، ارج، سامسونگ، دووو و… با هم فرق دارد اما علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر برای تمام برندهای ایرانی و خارجی شامل تنظیم نبودن دما، ریست کردن یخچال، خرابی سنسورها، یخ ساز، فن و سایر قطعات می باشد که برای تعمیر یخچال کافیست با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در منزل و محل

یک وسیله مهم و حیاتی برای هر خانه ای یخچال نام دارد که در تمام فصول سال کار می کند و با اینکه طول عمر موتور یخچال به ۱۵ سال می رسد اما احتمال خرابی موتور و سایر قطعات آن و بروز انواع مشکلات از جمله نشتی آب، بوی بد گاز، برفک زدن، داغ کردن موتور، بسته نشدن درب یخچال و… وجود دارد.

با توجه به سنگینی یخچال و همچنین برای کاهش هزینه تعمیرات و جلوگیری از هدر رفت زمان کافیست با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا به محل اعزام شود. آی بک امداد در زمینه تعمیرات یخچال در شهرهای مختلف از جمله تهران، کرمانشاه، شیراز، اصفهان، قم، مشهد و… فعالیت دارید کافیست که تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر در برندهای مختلف متفاوت است؟

شنیدن صدای بوق در زمان باز ماندن درب یخچال به خاطر وجود یک سری سنسورها می باشد که البته بغیر از آن با وجود سنسور دما قابلیت دیدن دمای محیط، داخل یخچال روی صحفه نمایشگر وجود دارد. در صورت عدم تنظیم دمای یخچال احتمال بروز انواع مشکلات و ایرادات وجود دارد. در این بین یکی از مشکلات یخچال شامل چشمک زدن می باشد که در انواع برندهای مختلف از جمله امرسان، پارس، هیمالیا و حتی یخچال های ساید بای ساید و دو قلو علت چشمک زدن یخچال یکسان است که به دلایل مختلف از جمله تنظیم نبودن دما، خرابی سنسورهای یخچال و خرابی یک سری قطعات و… رخ می دهد.

به منظور نصب و تعمیر یخچال فریزر، ساید بای ساید، دوقلو کافیه با شماره داخل سایت تعمیر یخچال آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار به آدرس بیاید و تعمیر در همانجا انجام شود.

انواع چراغ های یخچال فریزر

به صورت کلی سه نوع چراغ در یخچال وجود دارد که به رنگ قرمز، سبز و زرد می باشد و هر کدام از آنها معنای خاصی دارند.

 • رنگ سبز به معنای عملکرد صحیح یخچال است.
 • رنگ قرمز به معنای هشدار می باشد که با افزایش دمای داخل یخچال مشاهده میشود و یکی از مواردی که این رنگ نمایش داده می شود زمان چشمک زدن چراغ یخچال است.
 • رنگ زرد به معنای فعال بودن قسمتی از یخچال به مانند یخساز می باشد.

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر چیست؟

در صورتی که با مشکل چشمک زدن یخچال مواجه هستید و هر چقدر که به دفترچه راهنمای یخچال نگاه می کنید باز هم به جواب سوال خود نمی رسید کافیست این مقاله را تا انتها بخوانید تا علت چشمک زدن یخچال را بفهمید.

 • تنظیم نبودن دما
 • گرم بودن بیش از اندازه محیط بیرون و درون یخچال
 • ریست کردن یخچال
 • خرابی قطعات یخچال و فریزر

عدم تنظیم دما

تنظیم نبودن دما یخچال مهمترین دلیل چشمک زدن آن است که به دلایل مختلف ممکن است رخ دهد که یکی از آنها بخاطر گذاشتن مقدار زیادی غذای نیمه گرم است.

ریست کردن یخچال

در صورتی که برای تمیز کردن یخچال یا تنظیم مجدد دمای آنرا ریست کرده اید باید کمی صبر کنید تا به درستی تنظیم شود در غیر اینصورت مجددا چشمک می زند. چناچه مجددا چشمک زدن ادامه دارد احتمال خرابی یکی از قطعات یا خرابی سنسورهای یخچال وجود دارد که برای تعمیر آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

خراب شدن یخ ساز

همانطور که اشاره شد یکی از علت های چشمک زدن چراغ یخچال فریزر به خاطر خرابی یکی از قطعات است که در این بین یکی از آنها یخساز است که با خرابی آن یخچال شما شروع به چشمک زدن خواهد کرد بنابراین باید برای تعمیر یا تعویض آن با تعمیرکار یا متخصص تماس بگیرید.

معیوب شدن فن یخچال

در صورت درست کار نکردن فن یخچال دمای آن بهم می خورد و همین عاملی برای چشمک زدن یخچال می باشد. از این رو در صورت شنیدن صدای فن یخچال باید به دنبال رفع مشکل خرابی این قطعه با تعمیرکار تماس بگیرید.

خراب شدن سنسور فریزر

یکی از قطعات مهم یخچال سنسور می باشد که با خرابی هر کدام از سنسورها از جمله اتصال کوتاه، خرابی سوکت، قطعی مدار برق یخچال شروع به چشمک زدن می کند که باید سریعا نسبت به تعویض سنسورهای یخچال اقدام شود.

معیوب شدن سنسور یخ ساز

یکی از سنسورهای یخچال شامل سنسور یخساز است که با خرابی سوکت، قطعی سیم برق و خرابی اتصالات آن احتمال چشمک زدن یخچال وجود دارد.

معیوب شدن سنسور برفک زدایی

سنسور برفک زدایی نیز جزو سنسورهای یخچال است که به دلایل مختلف از جمله خرابی سوکت، اختلال در برد الکترونیک، خرابی در ترمودیسک، قطع شدن سیم ها و… اگر خراب شود با چشمک زدن یخچال همراه خواهد شد.

خرابی در سنسور هوای خروجی

یکی از ارورها و کد خطاهای یخچال به خاطر خرابی سنسور هوای خروجی است که این مورد نیز به دلایل مختلف چون قطعی اتصالات، خرابی سوکت ممکن است خراب شود و دلیلی برای چشمک زدن یخچال باشد.

دلایل روشن شدن چراغ درجه یخچال فریزر

در صورتی که متوجه روشن بودن چراغ درجه یخچال شدید دلایل زیر باعث بروز این مشکل می شود که باید سریعا رفع گردد.

 • باز ماندن درب یخچال
 • خرابی لاستیک دور درب که با تعویض آن مشکل رفع می شود.
 • تراز نبودن یخچال
 • گرم بودن فضای آشپزخانه
 • افزایش تعداد دفعات باز و بسته کردن درب یخچال
 • پر کردن بیش از اندازه مواد غذایی داخل یخچال
 • اشتباه فشرده شدن دکمه دیفراست (انجماد سریع) یا ریست

تعویض لامپ یخچال شاید بهترین راه حل برای رفع مشکل چشمک زدن یخچال باشد در صورتی که ابتدا باید لیست ایرادات احتمالی را در بیاورید و در صورتی که با رفع همه آنها باز هم مشکل پا برجا بود نسبت به تعویض لامپ یخچال اقدام شود که این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

رفع مشکلات چراغ یخچال با آی بک امداد

در صورت بروز هر گونه مشکل و ایراد در یخچال از جمله چشمک زدن و مشکلات مربوط به چراغ دستگاه کافیست با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار اعزام شود.

4 دیدگاه برای “علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر و روش هایی برای رفع آن | آی بک امداد

 1. آزاده گفته:

  سلام وقت بخیر یخچال من مدل الکترو استیل es27 که تو بخش تنظیمات دمای فریزر ثبت شده روی نمایشگر مشکل داره. اولین بار بعد از اینکه یخ زدایی انجام شد دمای فریزر روی نمایشگر زیاد شد و شروع به چشمک زدن کرد من با تعمیرکار تماس گرفتم گفتن مشکلی نداره و با خاموش کردن یخچال و از برق کشیدن به مدت ۲۴ ساعت مشکل حل میشه در صورتی که بعد از این کار دما درست شد اما مجددا از ۱۶- به ۳- میرسه و البته این بار بدون چشمک زدن و بعد از گذشت مدتی دوباره دما به حالت عادی میرسه. سوالم اینکه واقعا مشکلی برای یخچال پیش نیامده و اینکه دلیل این تغییر دما چیه. ممنون.

 2. مرضیه خزائی گفته:

  سلام یخچال بنده ساید هست امشب درش زیادی باز بود چون داشتم داخلشو تمیز میکردم الان دماش رو ۱۸ مونده چراغ الارمشم روشنه راهنمایی کنید

 3. علی گفته:

  با درود خسته نباشید
  یک سالی هست که یخچال فریزر دوقلو ایرانی برند الکترواستیل گرفتم ازش راضیم یخچالش مشکلی نداشته تا الان ولی فریزرش، قسمتی که دمای داخلی نشون میده حالت چشمک زن گرفته!!!؟؟؟؟ بنظرتون مشکل کار چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *