راهنمای خرید خار جمع کن یا خار بازکن

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

ابزار و تجهیزات زیادی در شغل های مختلف از جمله جوشکاری، شغل تعمیر ساعت، لوله کشی ساختمان و… وجود دارد که یک سری از آنها خیلی مهم هستد. آچار فرانسه یا دستگاه اتو لوله کشی، دستگاه جوش، عینک و کلاه ماسک جوشکاری و… که هر کدام از آنها کاربردهای خاص خود را دارند. در این بین یکی از ابزار آلاتی که شما را با آن آشنا می کنیم خار جمع کن یا خار بازکن است این وسیله طوری طراحی شده است که با استفاده از نوک آن قادر به جمع کردن یا باز کردن انواع خارهای فنری هستید. در زمان خرید خار بازکن یا خار جمع کن باید به یک سری فاکتورها از جمع نوک خمیده، تنظیم شونده و… توجه کنید تا خریدی مطمئن و عالی داشته باشید.

خار جمع کن و خار باز کن چیست؟

از انواع خارهای فنری در وسایل مختلف استفاده می شود که برای در آوردن یا جایگذاری آنها نیاز به وسیله ای به نام خار جمع کن یا خار بازکن می باشد. در این بیین خارهای فنری در دو نوع داخلی وخارجی وجود دارد که در داخل قطعه یا دور قطعه قرار می گیرند از این رو با استفاده از وسیله ای به نام خار جمع کن یا خار بازکن قادر به باز کردن یا بستن این خارهای فنری هستنید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

نحوه کار کردن خار جمع کن یا خار باز کن

این وسیله طوری طراحی شده است که شما با قرار دادن نوک انبر خار جمع کن داخل خار مورد نیاز ودر عین حال با فشار دادن دستگیره آن می توانید به جاری آنرا در جای خود قرار یا از جای خود بیرون بیاورید.

  • خار جمع کن: خار جمع کن زمانی استفاده می شود که خار فنری از نوع داخلی باشد و شما با قرار دادن نوک خار جمع کن داخل فنر و فشار دادن دسته آن قادر به بسته شدن بیشتر خار فنر باشید و در عین حال خار فنری را داخل یا خارج آن وسیله قرار دهید.
  • خار باز کن: در مواقعی که خار از نوع خارجی می باشد برای قرار دادن خار فنر داخل قطعه یا بیرون آوردن آن نیاز به استفاده از خار باز کن دارید.

راهنمای خرید خار باز کن و خار جمع کن

این انبر خار جمع کن و خار باز کن در اندازه های مختلف وجود دارند که معولا بر حسب قطر خارهای فنری یعنی از قطر ۰.۵ میلی متر الی ۱ میلی متر اندازه های خار جمع کن ها متفاوت است.

  • مدلهای قدرتی: از این مدل برای باز و یا بستن خارهای قوی و بزرگ استفاده می شود.
  • مدل های نوک خمیده: نوک این خار جمع کن یا خار بازکن در زاویه ۴۵ الی ۹۰ درجه است و بیشتر از آن برای استفاده در فضاهای بسته با دسترسی نامناسب است.
  • مدل های تنظیم شونده: مدل های دیگر خار جمع کن یا خار بازکن با داشتن کلیدی روی آن هستند که به راحتی می توان خار جمع کن را به خار باز کن یا برعکس تبدیل کرد.
  • مدل هایی با سری های قابل تعویض: برحسب انواع مختلف خار فنری سری های قابل تعویض روی خار جمع کن و خار بازکن وجود دارند که البته این مدل ها برای کارهای حرفه ای زیاد مناسب نیستند.

قیمت خار باز کن و خار جمع کن

همانطور که گفتیم برای خرید این ابزار دستی باید با توجه به استفاده خود از این نوع قدرتی، نوک خمیده، تنظیم شونده، سری های قابل تعویض را انتخاب کنید که هر کدام از آنها بر حسب برند، سایز، جنس و حتی کیفیت و کاربردی که دارند از قیمت های متفاوتی بهره مند هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *