علت نچرخیدن سینی ماکروفر و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

علت نچرخیدن سینی ماکروفر
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

در کنار یخچال، لباسشویی و جاروبرقی که تقریبا اکثر مردم این لوازم خانگی را در خانه دارند با خرید ماکروفر زندگی بهتری خواهید داشت به خصوص اینکه دیگر نیازی به گذاشتن وقت زیاد بابت گرم کردن غذا ندارید. در این بین با خرید بهترین برند پاناسونیک، ال جی، سامسونگ و… باز هم احتمال خرابی مایکروفر وجود دارد که برای تعمیر آن کافیه با شماره آی بک امداد در سایت تماس بگیرید. از موارد خرابی ماکروفر شامل جرقه زدن، دود کردن، گرم نکردن غذا و البته در این نچرخیدن سینی ماکروفر است که در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر و راه حل های رفع آن بپردازیم.

تعمیر ماکروفر در تهران

یکی از لوازم خانگی که باعث راحتی در زندگی شما می شود خرید ماکروفر است که به نام های دیگر مایکروویو، مایکروفر نیز شناخته می شوند و با خرید آن به راحتی با گذاشتن ظرف پر از غذا روی سینی و روشن کردن آن در سریعترین زمان غذا گرم می شود. البته در این بین به مانند سایر وسایل و لوازم خانگی اعم از یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز و.. احتمال خرابی ماکروفر وجود دارد که در صورت بروز مشکلاتی اعم از بسته نشدن درب، گرم نکردن غذا، نچرخیدن سینی ماکروفر، جرقه زدن، دود کردن و.. کافیه با شماره تلفن آی بک امداد تماس بگیرید تا پس از استعلام قیمت تعمیر ماکروفر با دادن آدرس خود تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر ماکروفر را انجام دهد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا سینی ماکروفر نمی چرخد؟

برای گرم کردن غذا توسط دستگاه مایکروفر نیاز به چرخیدن سینی است که روی ریل، موتور گردان قرار دارد و در صورتی که نچرخد احتمال خرابی موتور گردان، کوپلار، شفت، شکستگی ریل یا آسیب جدی خود سینی وجود دارد که برای تعمیر ماکروفر کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید تا در هر جایی از تهران از غرب، شرق، جنوب، شمال تهران که هستید سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و آنرا تعمیر کند.

دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر

در ادامه متن این مقاله به بررسی دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر و نحوه رفع مشکل خواهیم پرداخت که البته اگر مشکل از کثیفی داخل دستگاه باشد خودتان قادر به رفع مشکل هستید در غیر اینصورت خرابی موتور گردان، کوپلار، شکستگی ریل و…. تنها توسط تعمیرکار تعمیر یا تعویض خواهد گردید.

سوختن و یا خرابی موتور گردان ماکروفر

در صورتی که سینی مایکروویو نمی چرخد به احتمال زیاد به خاطار خرابی موتور گردان آن باشد که در قسمت زیر سینی وجود دارد و سینی زمانی می چرخد که موتور گردان سالم باشد در غیر این صورت سوختن موتور یا هر گونه آسیب به آن باعث نچرخیدن صفحه ماکروفر خواهد شد که برای اینکه بفهمید موتور سال یا خراب است کافیست از مولتی متر استفاده کنید و در صورتی که تعمیرکار تشخیص به خرابی موتور گرد ان دهد باید آنرا عوض کنید.

سوختن و یا خرابی موتور گردان ماکروفر

ترک خوردن کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر

اگر به داخل ماکروفر نگاه انداخته باشید قطعه ای پلاستیکی خواهید دید که این قطعه باعث می شود سینی به موتور وصل شود تا در زمان روشن کردن مایکرووفر شروع به چرخیدن کند، در صورتی که این قطعه پلاستیکی به نام کوپلار یا کوپلینگ ترک  بردارد یا بشکند باعث نچرخیدن سینی گردان می شود که با تعویض این قطعه به راحتی مشکل رفع خواهد شد.

ترک خوردن کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر

آسیب دیدگی خود سینی ماکروفر

بغیر از موارد بالا یکی از دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر به خاطر خود سینی است که شکستگی یا آسیب دیدگی آن باعث می شود که صفحه نچرخد و تنها با تعویض آن قادر به رفع مشکل خواهید بود.

شکستگی ریل زیر سینی ماکروفر

برای اینکه سینی داخل مایکروفر به راحتی بچرخد روی یک ریل قرار داده می شود که در صورت سالم نبودن، ساییدگی، شکستگی این ریل سینی نمی چرخد که باید نسبت به تعمیر یا تعویض این قطعه با تعمیرکار مایکروفر تماس بگیرید.

شکستگی ریل زیر سینی ماکروفر

خرابی غلتک های زیر سینی ماکروفر

یکی دیگر از اجزاء و قطعات اصلی مایکروفر غلتک های زیر سینی وجود دارد که با وجود آن در زمان چرخیدن به راحتی در مسیر قرار می گیرد از این رو آسیب دیدگی یا صدمه به غلتک یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر است که باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام شود.

قرار گرفتن اشتباه سینی ماکروفر

برخی اوقات ممکن است به هر دلیلی سینی را به درستی روی ریل قرار نداده باشید از این رو به درستی نچرخد که در این مورد با گذاشتن سر جای خود به راحتی مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر حل خواهد شد.

کثیف شدن قطعات مربوط به چرخش صفحه ماکروفر

یکی از دلایل نچرخسیدن سینی ماکروفر و سولاردم به خاطر کثیفی آن است که در صورتی که هر روز یکبار آنرا تمیز کنید به راحتی مشکل رفع خواهد شد. در واقع بین قطعاتی از ماکروفر از جمله بین ریل و سینی، اطراف کوپلینگ، دور غلتک ها و… ممکن است مواد غذایی جمع شود از این رو خیلی مهم است که هر روز سینی را تمیز کنید تا با مشکل چرخیدن صفحه مایکروویو مواجه نشوید.

خرابی شفت ماکروویو

قطعه ای به نام شفت در ماکروفر وجود دارد که کار چرخش سینی را انجام می دهد و در صورت خرابی آن باعث نچرخیدن سینی می شود. باید به شما بگوییم که فشار بیش از حد روی شفت باعث خرابی آن می شود از این رو از گذاشتن مواد غذایی زیاد داخل سینی برای گرم کردن خوداری کنید چون به شفت فشار وارد می کند و خراب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *