دلایل استفاده از گاز CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

جوشکاری با گاز یکی از انواع روش های جوشکاری است که در آن از گازهای جوشکاری هم چون آرگون، هلیوم، دی اکسید کربن در طی فرآیند جوش دادن فلزات استفاده می شود. اکسیداسیون یکی از مواردی است که در هنگام استفاده از گاز محافظ دی اکسید کربن در جوشکاری پیش می آید با این حال باز از این گاز استفاده می شود. در واقع ایمنی بهتر، کاهش هزینه، افزایش نفوذ، جلوگیری از رخ دادن سوختگی کنار جوش و حتی ترکیب با سایر گازها از جمله دلایل استفاده از گاز CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی است که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

گاز CO2 در جوشکاری

یکی از بهترین گازهای محافظ در صنعت جوشکاری به خصوص برای جوش زدن فلزات فولادهای کربنی استفاده از گاز دی اکسید کربن است که از این گاز به روش های مختلفی چون قوس الکتریکی روی سیم جوش مصرفی، جوشکاری مگ روی فولادهای کربنی استفاده می شود. با این حال که در هنگام جوشکاری با گاز دی اکسید کربن امکان اکسیداسیون وجود دارد اما کاهش هزینه، امکان ترکیب با سایر گازها و جلوگیری از رخ دادن برخی از عیوب جوش چون سوختگی کناره جوش، ذوب ناقص باعث می شود که از این گاز محافظ در جوش زدن فلزات فولادهای کربنی استفاده شود.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

دلایل استفاده از گاز CO2 در جوشکاری مگ فولادهای کربنی

۱-افزایش نفوذ

گاز محافظ دی اکسید کربن به راحتی باعث بهبود نفوذ جوش می شود و همین باعث می شود که یکی از مهمترین عیوب جوش در جوشکاری مگ یعنی عیب نفوذ ناقص در جوشکاری کاهش پیدا کند.

۲-کاهش هزینه

هزینه استفاده از این گاز جوشکاری نسبت به گازهای آرگون و هلیوم کمتر است و همین منجر به کاهش هزینه جوشکاری می شود.

۳-اکسیداسیون

پس از طی فرآیند جوشکاری به دلیل اینکه در قوس جوشکاری دمای بالایی وجود دارد همین باعث می شود در هنگام استفاده از گاز محافظ دی اکسید کربن این گاز به منو اکسید کربن و اکسیژن تجزیه شود و به طور خیلی کمی اکسیداسیون را در فلز جوش ایجاد کند.

۴-امکان ترکیب با سایر گازها

یکی از مشکلات استفاده از گاز دی اکسید کربن در جوشکاری وجود انتقال پاششی در جوشکاری است که با ترکیب گاز محافظ آرگون و کم کردن ولتاژ جوشکاری عملا انتقال پاشش به صورت آرام و بدون مشکل ترشح و ناپداری قوس رخ می دهد.

۵-ممانعت از رخداد برخی عیوب جوش

چگالی مناسبی که در گاز دی اکسید کربن وجود دارد باعث می شود در جوشکاری با این گاز عملا محافظت خوبی از حوضچه مذاب انجام گردد و همین منجر به کاهش بروز انواع عیوب جوش همچون سوختگی کنار جوش می شود.

۶-ایمنی

یکی دیگر از دلایل استفاده از این گاز محافظ در جوشکاری روی فلزات فولادهای کربنی به خاطر کاهش خطراتی است که با این گاز وجود دارد. جالب است بدانید که حتی امکان جوشکاری با این گاز در محیط بسته وجود دارد البته بهتر است که حتما دستگاه تصفیه جوشکاری در محیط سر بسته وجود داشته باشد.

۷-بهبود چقرمگی

در صورتی که در طی فرآیند جوشکاری گاز محافظ با مواد پر کننده یا فیلر ترکیب شود عملا باعث  بهبود چقرمگی در جوشکاری می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *