مقایسه کفپوش اپوکسی با پلی یورتان

مقایسه کفپوش اپوکسی با پلی یورتان
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

شاید با شنیدن کلمه کفپوش به فکر پارکت بروید در صورتی که رنگ اپوکسی و پلی یورتان جزو رنگ های صنعتی است که از آنها برای پوشش کف پارکینگ، بیمارستان، آزمایشگاه، سالن ورزشی و…. استفاده می شود و چسبندگی بالایی دارد و مانع از لیز خوردن افراد می شود. در واقع به غیر از رنگ های صنعتی اپوکسی که برای رنگ کردن فلزات و تجهیزات استفاده می شود از آن بعنوان کفپوش استفاده می شود که در ادامه این مقاله قصد داریم به مقایسه آن با کفپوش پلی یورتان  بپردازیم. شما با دانستن تفاوت های بین این دو کفپوش می توانید انتخاب خوبی داشته باشید در غیر اینصورت باید کار را فروشنده بسپارید که آن هم به فکر منفعت و جیب خود است.

چرا دانستن تفاوت کفپوش اپوکسی و پلی اورتان اهمیت دارد؟

هر کدام از رنگ های صنعتی برای استفاده های مختلف از جمله رنگ کردن فلزات، مخزن آب، رنگ کردن بدنه هواپیما، رنگ کردن تجهیزات و ماشین آلات کارخانه استفاده می شود اما در این بین برای جلوگیری از لیز خوردن در کارخانه، آزمایشگاه، بیمارستان و… باید از بهترین کفپوش استفاده شود که رنگ های اپوکسی و پلی یورتان جزو بهترین کفپوش ها هستند که هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند و بسته به موقعیت مختلف از آنها استفاده می شود. اما اگر می خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید باید تفاوت بین رنگ اپوکسی با پلی یورتان را بدانید تا بتوانید به مقایسه این دو کفپوش بپردازید در غیر این صورت فروشنده و کسی که فروشگاه رنگ فروشی دارد تنها به فکر منفعت خود است.

کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی را نوعی پلیمر ترموست می نامند که بخاطر پیوندهای اپوکسی که در آن وجود دارد خیلی محکم و مقاوم است و به منظور ترمیم روی بتن تخریب شده از آنها استفاده می شود. این نوع کفپوش با ضخامت ۳ الی ۱۰ میلی متر اجرا می شود و صد درصد جامد می باشد.

شرکت ایبک تامین کننده نوارهای سرد سه لایه و دولایه دنزو آلمان DENSO ، و همچنین کالاهای پلی یورتان دو جزئی شرکت بی اس کوتینگ BS COATING فرانسه را در ایران عهده دار است . بمنظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره های ۰۹۱۲۱۱۷۳۱۶۳ و ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و ۰۲۱۸۸۰۴۱۶۳۱ و یا سایر شماره های درج شده ، تماس حاصل نمایید.

 

کفپوش پلی یورتان چیست؟

کفپوش پلی یورتان نیز به مانند اپوکسی از نوع پلیمر ترموست است که با اجرای آن ضخامت آن به ۲ الی ۳ میلی متر می رسد.

مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان

با توجه به اینکه هر کدام از کفپوش های پلی یورتان و اپوکسی مزایا و معایبی دارند از این رو به این موارد نخواهیم پرداخت و تنها به یک سری پارامترها بین این دو کفپوش می پردازیم تا بتوانید به درستی با توجه به مقایسه بین این دو کفپوش بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.

۱. مقایسه کفپوش اپوکسی و پلی یورتان از نظر چسبندگی

میزان چسبندگی کفپوش اپوکسی نسبت به پلی یورتان بیشتر است.

۲. مقاومت در برابر ضربه و رفت و آمد سنگین

مقاومت زیاد در برابر هر گونه ضربه  رفت آمد ماشین آلات سنگین جزو مزایای پوشش اپوکسی است و همین باعث می شود که کفپوش اپوکسی نسبت به پلی یورتان ارجعیت داشته باشد.

۳. مقاومت سایشی

هر دو کفپوش دارای مقاومت سایشی هستند اما به صورت دقیق آزمایشی برای این مورد صورت نگرفته است اما شواهد نشان می دهد که پلی یورتان در این گزینه بهتر از اپوکسی است.

۴. مقاومت در برابر مواد شیمیایی

یکی دیگر از مزایای رنگ های اپوکسی و پلی یورتان به مقاومت در برابر مواد شیمیایی بر می گردد که در این مورد نیز کفپوش پلی یورتان وضعیت بهتری دارد.

۵. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

اشعه ماورای بنفش روی کفپوش اثر می گذارد و باعث تخریب آن می شود که در این مورد کفپوش اپوکسی نسبت به پلی یورتان مقاومت بهتری در برابر اشعه های ماورای بنفش نور خورشید دارد.

۶. مقاومت در برابر تغییرات دمایی و رطوبت

یکی دیگر از عوامل مخرب روی انواع کفپوش به خاطر تغییرات دمایی و رطوبت بالا است که در این بین آزمایشات نشان می دهد که پوشش و رنگ پلی یورتان گزینه بهتری نسبت به رنگ اپوکسی است.

۷. سختی

در مورد سختی کفپوش ها باید به شما بگوییم که به خاطر اینکه بعد از اجرای کار و رنگ کردن کف با رنگ اپوکسی از میزان ضخامت بیشتری برخوردار است از این رو نسبت به پوشش پلی یورتان گزینه بهتری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *