علت کم شدن باد سشوار | چرا باد سشوار کم است؟

علت کم شدن باد سشوار
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

هنگام استفاده از سشوار باید به این نکته توجه کنید که به مدت طولانی روشن نباشد چونکه منجر به خرابی سشوار می گردد که در این بین احتمال خرابی و بروز انواع مشکلات سشوار چون روشن نشدن، گرم نکردن سشوار، خاموش شدن ناگهانی سشوار، قرمز شدن المنت، کم شدن باد سشوار و.. وجود دارد که در این بین کم شدن باد سشوار به دلایل مختلف یعنی کثیفی فیلتر، خرابی سیم پیچی داخلی گرمایش، ایراد در سیمکشی داخلی، خراب شدن فن، مشکل در برق، استفاده بیش از حد سشوار رخ می دهد که برای تعمیر سشوار باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

چرا باد سشوار کم شده است؟

یکی از مشکلات و ایرادات در سشوار زمانی است که باد دستگاه کم است که این مشکل کم شدن باد سشوار به دلایل زیر رخ می دهد که بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها باید انجام شود.

 • کثیف بودن فیلتر
 • خرابی سیم پیچ گرمایشی
 • استفاده بیش از حد سشوار
 • معیوب شدن سیمکشی داخلی سشوار
 • خراب شدن برق
 • ایراد در فن سشوار

💡حتما بخوانید: تعمیر سشوار پاناسونیک

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

۱: فیلتر کثیف

گرد و غبار و آشغال اگر به داخل سشوار برود منجر به خرابی دستگاه می گردد که در این بین با قطعه فیلتر سشوار مانع از بروز این مشکل می شود بنابراین کثیفی فیلتر از دلایل کم شدن قدرت باد سشوار است که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید که برای تمیز کردن فیلتر کافیه سشوار از برق بکشید و در ادامه نسبت به جدا کردن فیلتر و تمیز کردن آن با جاروبرقی یا برس و شستن با آب گرم و صابون و خشک کردن آن و جا انداختن در جای خود اقدام کنید.

چگونه فیلتر سشوار را تعویض کنیم؟

چنانچه فیلتر سشوار خیلی کثیف باشد حتما باید نسبت به تعویض فیلتر سشوار اقدام کنید که با کشیدن سشوار از برق و جدا کردن فیلتر و بیرون آوردن فیلتر قدیمی و گذاشتن فیلتر جدید در جای خود مشکل برطرف خواهد شد.

۲: سیم پیچ گرمایشی خراب

گرم کردن هوای داخل سشوار با سیم پیچ گرمایشی سشوار انجام می شود از این رو با خراب شدن این سیم پیچی نه تنها باد سشوار کم می شود بلکه به اندازه کافی آنرا گرم نمی کند که استفاده بیش از حد سشوار، قرار دادن دستگاه در محیط های مرطوب و وار شدن ضربه به سشوار باعث خرابی سیم پیچ می شود.

۳: استفاده بیش از حد از سشوار

در زمان استفاده از سشوار نباید مدت طولانی آنرا روشن بگذارید چون داغ می کند و خراب می شود و باعث مشکلات دیگر از جمله کم شدن باد سشوار می گردد از این رو این مورد باید رعایت شود.

۴: سیم کشی داخلی خراب

با خراب شدن سیم کشی داخلی سشوار قدرت باد دستگاه کم می شود که این مشکل به خاطر تماس با آب، قطع و وصلی برق، دمای بالا و وارد شدن ضربه به سشوار رخ می دهد که باید آنرا پیش تعمیرکار ببرید تا نسبت به بررسی و عیب یابی سیم کشی داخلی سشوار اقدام کند.

۵: مشکل برق

زمانی که پریز برق خراب است یا اینکه دوشاخه و سیم برق دستگاه خراب است منجر به نرسیدن برق به دستگاه می گردد که همین باعث می شود میزان قدرت باد سشوار کم شود که باید نسبت به رفع این موارد اقدام کنید و در عین حال با سالم بودن پریز برق، دوشاخه و کابل برق باید نسبت به تعویض فیوز یا مدارشکن اقدام کنید.

۶: خرابی فن

یکی از قطعات مهم سشوار فن نام دارد که زمانی که خراب شود قدرت کافی برای پمپ کردن باد را ندارد که در واقع ضربه وارد شدن به سشوار، قرار دادن سشوار در محیط مرطوب و استفاده بیش از حد منجر به خرابی این قطعه می شود از این رو باید بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

تعویض فن سشوار

علت کار نکردن دور تند سشوار

یکی از مشکلات سشوار زمانی است که روی دور تند کار نمی کند که در واقع موارد زیر باعث بروز این مشکل می شود که باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی انجام شود و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

 • خرابی سیم پیچ حرارتی
 • خرابی ترمسوتات
 • خرابی کلید دور تند سشوار
 • خراب شدن سیم برق

روش های افزایش قدرت باد سشوار

 • تمیز کردن فیلتر سشوار
 • تغییر دادن نازل سشوار
 • نزدیک نگه داشتن سشوار به موهای خود
 • تغییر حالت گرمای سشوار

نتیجه گیری

سشوار وسیله ای برقی است که احتمال خرابی و بروز انواع مشکلات در آن وجود دارد که یکی از آنها کم شدن باد سشوار است که به خاطر کثیفی فیلتر، خرابی سیم پیچ گرمایشی، خراب شدن سیم کشی داخلی، ایراد در برق، خراب شدن فن و استفاده بیش از حد از سشوار رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر سشوار با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *