علت قفل نشدن درب ظرفشویی | چرا درب ظرفشویی بسته نمی شود و نحوه تعمیر آن

قفل نشدن درب ظرفشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با وجود شستشوی ظروف داخل ظرفشویی اما باید در حفظ  و نگهداری آن کوشا باشید و به درستی ظروف داخل ماشین چیده شود و سرویس ظرفشویی، استفاده از ماده شوینده با کیفیت فراموش نشود و البته زمان خرابی قطعات ظرفشویی از جمله آبپاش، پمپ، قفل درب و… نسبت به تعمیر ظرفشویی اقدام کنید به خصوص اینکه قفل نشدن درب ظرفشویی می تواند مانع از روشن شدن دستگاه شود که دلیل آن می تواند به خاطر چیدمان اشتباه ظروف یا مشکلات فنی از جمله خرابی فنر، نوار دور درب، قفل، لولای ظرفشویی باشد که باید با تعمیرکار تماس بگیرید و البته برای تعمیر ظرفشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خلاصه عیب یابی مشکل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

تا زمانی که درب ظرفشویی به درستی بسته و قفل نشود امکان روشن شدن دستگاه وجود ندارد از این رو مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی را باید جدی بگیرید به خصوص اینکه ممکن است به خاطر درست نچیدن ظروف داخل دستگاه باشد که به صورت خلاصه دلایل بسته نشدن درب ظرفشویی به شرح زیر است.

خرابی لاستیک درب

احتمال دفرمه شدن لاستیک درب ظرفشویی وجود دارد.

مشکل در مجموعه قفل درب

هر گونه خرابی در قطعات میکروسوئیچ، قفل، زبانه قفل و چفت درب باعث بسته نشدن درب ظرفشویی می شود.

عدم چیدمان درست ظروف

زمانی که قصد چیدن ظروف داخل ماشین دارید با دقت اینکار انجام دهید و عجله نکنید.

مشکل در لولای درب       

لولای درب ظرفشویی در صورت شکستن، زنگ زدن یا بیرون آمدن از جای خود باعث می شود درب بسته نشود.

گیر کردن درب ماشین ظرفشویی به کابینت    

برخی اوقات ممکن است حتی گیر کردن کابینت باعث بسته نشدن درب شده باشد که باید رفع شود.

دلایل قفل نشدن و بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

یکی از لوازم خانگی مهم امروزه ظرفشویی است که با وجود آن نه تنها نیازی به شستشوی ظروف با دست شما نیست بلکه استرس  و نگرانی شما بابت شکستن ظروف کم می شود اما خیلی مهم است که زمان خرابی ماشین سریعا آنرا تعمیر کنید که یکی از مشکلات آن بسته نشدن درب ظرفشویی است که به خاطر خرابی قفل یا چپدمان اشتباه ظروف و گیر کردن کابینت است که دلایل آن به شرح زیر است که به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

 • خرابی نوار دور درب ظرفشویی
 • اشکال در قفل درب
 • چیدمان نادرست ظروف در ماشین
 • خرابی فنر درب
 • چفت درب خراب شده است.
 • خرابی در قسمت لولای درب
 • گیر کردن در ظرفشویی به کابینت

خراب شدن نوار دور درب ماشین ظرفشویی

یکی از مواردی که زمان سرویس ظرفشویی نیاز است انجام شود بررسی نوار یا همان لاستیک درب ماشین است که در صورت خرابی آن باعث بسته نشدن درب می شود و شما را با مشکل مواجه می کند از این رو خیلی ممهم است که در زمان معین تعویض شود.

خراب شدن قفل درب ظرفشویی

قفل درب ظرفشویی متشکل از اجزاء مختلف چون میکروسوئیچ، زبانه قفل، چفت درب است که در صورت خرابی هر کدام، شکستگی آنها باید توسط تکنسین و کارشناس ماشین ظرفشویی بررسی و تعمیر شود در غیر این صورت درب ظرفشویی بسته نمی شود.

درست قرار نگرفتن ظروف داخل ماشین

توجه داشته باشید که زمان چیدمان ظروف عجله نکنید و با دقت این کار انجام شود چونکه چیدمان غلط آن باعث خرابی ظرفشویی و بسته نشدن درب می شود.

💡 حتما بخوانید: علت پریدن فیوز زمان روشن کردن ظرفشویی

معیوب شدن فنر ظرفشویی

یکی از قطعات مهم ظرفشویی فنر است که زمان سرویس باید این مورد بررسی شود چونکه خرابی فنر ظرفشویی می توانید باعث خرابی دستگاه و در ساده ترین حالت باعث بسته نشدن درب شود که تنها با تعویض یا تعمیر فنر مشکل رفع می شود و برای تعمیر ظرفشویی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

خراب شدن چفت درب ماشین ظرفشویی

زمانی درب دستگاه بسته می شود که به درستی چفت درب روی چهارچوب قرار گیرد بنابراین هر گونه عدم هماهنگی میان بست ها باعث بسته نشدن درب می شود که در این مواقع تنها تعمیرکار قادر به تعمیر ماشین است.

خراب شدن لولای درب

لولای درب ظرفشویی ممکن است به مرور زمان دچار زنگ زدگی شود یا از جای خود بیرون بیاید از این رو باید سریعا تعمیر شود چونکه یکی از دلایل بسته نشدن درب ظرفشویی است.

💡 حتما بخوانید: آموزش و نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

گیر کردن درب ماشین ظرفشویی به کابینت

یکی از موارد و مشکلات ظرفشویی زمانی رخ می دهد که دستگاه جابجا یا با لرزش همراه شود که همین باعث گیر کردن درب به کابینت می شود که قفل نشدن درب ظرفشویی را در پی دارد که تنها توسط تعمیرکار مشکل رفع خواهد شد.

💡 حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر انواع برندهای ماشین ظرفشویی

مشکل بسته نشدن درب ظرفشویی از دید تعمیرکار

زمانی می توانید ظرفشویی را روشن کنید و فرآیند شستشو انجام شود که درب به صورت کامل بسته و قفل شود از این رو قفل نشدن درب ظرفشویی یک مشکل جدی است که در صورت رفع نکردن آن نمی توانید دستگاه را روشن کنید که دلایل و علت قفل نشدن درب به خاطر موارد زیر است.

 • خرابی در مجموعه قفل درب از جمله قفل، زبانه قفل، چفت و حتی لولای درب
 • خرابی در قسمت لاستیک دور درب ظرفشویی
 • درست چفت نشدن درب ظرفشویی
 • خرابی در قسمت فنر ظرفشویی که باعث بسته نشدن در می شود.

نحوه رفع مشکل قفل نشدن در ظرفشویی

تنها زمانی می توانید یک مشکل را رفع کنید که به درستی عیب و مشکل تشخیص داده شود و اینکار تنها توسط تعمیرکار حرفه ای انجام می شود از این رو برای رفع مشکل و تعمیر ظرفشویی زمانی که با مشکل بسته نشدن درب مواجه هستید حتما با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید و اگر در تهران هستید برای تعمیر ظرفشویی در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *