علت پریدن فیوز برق خانه در زمان روشن کردن کولر و سایر لوازم برقی

علت پریدن فیوز برق خانه

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

در صورت قطعی برق قطعا زندگی هر کسی مختل می شود به خصوص اینکه اگر مشکل از سیمکشی خانه باشد یا به خاطر فشار قوی کولر گازی این اتفاق رخ دهد و قطعی برق اگر بیش از چهار ساعت طول بکشد خطر فاسد و خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال را به همراه دارد از این رو باید سریعا نسبت به رفع مشکل پریدن فیوز برق اقدام کنید. پریدن فیوز برق خانه می تواند به دلایل مختلف از جمله نوسانات برق، داغ کردن کولر گازی و البته در این بین ایراد از سیمکشی برق ساختمان باشد که باید ابتدا علت آنرا پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کنید که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

علت پریدن فیوز کولر گازی

خرابی کولر گازی می تواند به دلایل مختلف از جمله خالی شدن گاز، سوختن کمپرسور، خنک نکردن و باد گرم کولر خود را نشان دهد که در این بین یکی از قطعات مهم فیوز نام دارد که برای ایمنی کولر گازی مهم است و در صورت فشار آمدن به دستگاه آنرا خاموش می کند. پریدن فیوز کولر گازی می تواند به دلایلی اعم از کثیفی فیلترهای هوا، خرابی خازن، خرابی فن یا کم شدن گاز کولر همراه شود که در این مواقع باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برای همین کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت پریدن فیوز در کولر آبی

به منظور افزایش ایمنی کولر آبی داخل آن قطعه ای به نام فیوز وجود دارد که در زمان داغ کردن موتور، استفاده طولانی مدت از کولر آبی، گرمای زیاد هوا باعث خاموش شدن دستگاه می شود اما اگر موتور یا پمپ خراب شود و یا اینکه در سیمکشی برق دستگاه کولر ایراد وجود داشته باشد با مشکل پریدن فیوز مواجه خواهید شد که باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

مشکل پریدن فیوز برق چیست؟

مهمترین دلیل برای پریدن فیوز برق ساختمان زمانی است که به برق فشار زیادی وارد شود و همین باعث قطع برق می شود که در این موارد ممکن است به خاطر روشن بودن چند وسیله برقی از جمله کولر گازی، یخچال، ظرفشویی، لباسشویی و جاروبرقی باشد.

در عین حال برقی اوقات خرابی فیوز خود دلیلی بر پریدن فیوز است که در این مورد باید به سراغ کنتور برق بروید و شماره حوادث برق را بگیرید تا کنتور را بررسی کند و در صورت مشکل از کنتور برق و یا قطع و وصل شدن برق زیر کنتور آنرا محکم کند.

پریدن فیوز برق خانه

هر گونه سیم کشی معیوب یا قطعات متصل به خطر خطای برق (ولتاژ)، مدار را قطع یا یک فیوز را منفجر می‌کند. بنابراین، مشکل این نیست که قطع‌ کننده مدار یا فیوز کار خود را انجام نمی‌دهند بلکه تجهیزات معیوب وجود دارد. در این صورت کل خانه خود یک بازرسی برق انجام دهید تا هرگونه خروجی معیوب یا آسیب دیده یا مشکلات احتمالی دیگر را شناسایی کنید. همچنین می توانید با آموزش کار با اهم متر و مولتی متر عقربه ای و دیجیتال نیز آشنا شوید.

پریدن فیوز برق خانه به دلیل ایراد در سیمکشی

بغیر از اینکه فشار بالای لوازم خانگی و برقی می تواند به برق خانه فشار بیاورد و یکی از دلایل پریدن فیوز باشد در عین حال آسیب سیم کشی داخل دیوار های خانه یکی از مشهود ترین دلایل است که قطعا تشخیص این مورد سخت است مگر اینکه علائم و نشانه های زیر را مشاهده کنید که باید سریعا با برقکار تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند.

  • در زمان روشن کردن چراغ و لامپ صدای وز وز می آید.
  • برخی از سیم های برق فرسوده یا جویده شده است.
  • بوی سوختگی، دود می آید.
  • رنگ سیم برق تغییر کرده است.
  • بوی سوزش به مشام می رسد.

استفاده از محافظ برق مطمئن را فراموش نکنید

قطعا نوسانات برقی ممکن است آسیب جدی به لوازم برقی و خانگی بزند از این رو باید برای هر کدام از وسایل از جمله یخچال، ظرفشویی، لباسشویی، تلویزیون یک محافظ در نظر بگیرید و بهترین محافظ را بخرید که در صورت قطعی برق و پریدن فیوز به هر کدام از این وسایل آسیب جدی وارد نشود و باعث سوختن آنها نشود.

دقت داشته باشید که بیشترین فشار و پریدن فیوز در زمان روشن کردن کولر گازی اتفاق می افتد که به خاطر میزان مصرف زیاد برق توسط این دستگاه است که همین باعث شده است داخل آن قطعه ای به نام فیوز وجود داشته باشد تا در زمان یکسره کار کردن کولر گازی یا فشار زیاد به دستگاه به دلیل مداوم روشن بودن آن سریعا کولر را خاموش کند و از آسیب جدی و سوختن کمپرسور کولر گازی و افزایش هزینه تعمیر این دستگاه خودداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *