آموزش و نحوه باز کردن قاب پنل کولر گازی اسپیلت ال جی | آی بک امداد

نحوه باز کردن قاب پنل کولر گازی اسپیلت

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

شدت باد خنکی که از کولر گازی نسبت به سایر وسایل سرمایشی پخش می شود باعث شده است که امروزه تعداد زیادی از مردم روی به خرید کولر گازی بیاورند که در این بین بهترین برندها شامل ال جی، سامسونگ، بوش، جنرال، گری و اجنرال است. حتی اگر شما بهترین کولر گازی اسپیلت، پنجره ای، ایستاده و پرتابل را بخرید باز هم احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات اعم از عدم خنک کردن و پرتاب باد گرم، بوی بد کولر گازی، یکسره کار کردن، سوختن موتور کولر و… وجود دارد که یکی از دلایل بروز مشکلات کولر به خاطر کثیفی فیلترهای هوای دستگاه است که در سرویس کولر گازی باید قاب پنل را باز و نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید از این رو در این مقاله قصد داریم نحوه باز کردن قاب پنل کولر گازی اسپیلت ال جی مدل نکست پلاس را شرح دهیم.

تمیز کردن پنل داخلی کولر گازی در زمان سرویس آن

همانطور که اشاره شد یکی از دلایل بروز انواع مشکلات دستگاه از جمله پریدن فیوز زمان روشن کردن کولر گازی، پخش شدن بوی بد کولر و … بخاطر کثیفی پنل داخلی است که بیشتر به فیلترهای داخل آن مربوط می شود. از این رو خیلی مهم است که سالیانه دور بار دستگاه کولر گازی سرویس شود و یکی از مواردی که در زمان سرویس باید انجام شود تمیز کردن پنل داخلی کولر است که شامل تمیز کردن فیلتر های دستگاه است که برای اینکار باید با نحوه باز کردن قاب پنل کولر آشنا باشید که در این مقاله برای برند ال جی مدل نکست پلاس خواهیم نوشت.

توجه داشته باشید که اگر با دقت نسبت به باز کردن قاب پنل کولر اقدام نکنید احتمال شکستن پنل وجود دارد که به خاطر تحریم ها  خیلی سخت قاب پیدا می شود از این رو با خواندن آموزش تصویری باز کردن قاب پنل به راحتی آنرا باز کنید و نسبت به تمیز کردن پنل داخلی اقدام کنید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

روش و نحوه باز کردن قاب پنل اسپیلت کولر گازی

یکی از مواردی که در زمان سرویس کولر گازی باید انجام دهید باز کردن قاب پنل داخلی و بیرون آوردن و تمیز کردن فیلترهای آن است از این رو باید به دقت این کار انجام شود در غیر این صورت احتمال شکستگی قاب وجود دارد که همین باعث به دردسر افتادن شما می شود چونکه تحریم هستیم و قاب پنل به سختی گیر می آید بنابراین با دقت این مقاله را بخوانید با نحوه باز کردن قاب پنل اسپیلت کولر گازی ال جی آشنا شوید.

۱- در شروع کار به مانند عکس زیر باید قاب جلو پنل را به آرامی باز کنید.

باز کردن درب جلوی کولر گازی

۲- در تصویر زیر سه پیچ قاب را خواهید دید که مروبط به قاب صفحه نمایشگر دستگاه است و باید به آرامی آنرا باز کنید.

باز کردن سه پیچ قاب جلوی کولر گازی

۳- در ادامه کار ابتدا شروع به باز کردن قسمت بالای قاب و جدا کردن آن از پنل کنید و برای اینکار به سمت بیرون آنرا بکشید تا از قسمت پیچ یا همان خارهای روی بدنه کولر جدا شود.

ﻧﻜﺘﻪ: بغیر از دو خاری که روی پنل کولر گازی وجود دارد دو عدد پیچ در قسمت دو طرف پنل وجودد ارد که باید آنها را نیز باز کنید.

باز کردن قسمت بالای کولر گازی

۴- به مانند تصویر زیر شروع به باز کردن دو پیچ روی قاب جلو پنل کنید تا به راحتی بتوانید از دو طرف قاب را باز کنید.

باز کرن پیچ قاب پنل کولر گازی

۵- با باز کردن پیچ ها برای اینکه قاب جلوی کولر را باز کنید باید به مانند تصویر زیر در جایی که فلش ها مشخص شده است دستان خود را بگذارید و قاب را به سمت بیرون بکشید تا به راحتی قاب پنل کولر گازی جدا شود.

جدا کردن قاب پنل کولر گازی

سرویس کولر گازی کار هر کسی نیست

دقت داشته باشید که باید سالیانه دو بار کولر گازی سرویس شود در غیر اینصورت با بروز مشکلات و ایرداتی از دستگاه از جمله پخش بوی بد و نامطبوع، سر و صدای زیاد، پریدن فیوز در زمان روشن شدن کولر گازی و… مواجه  خواهید شد. بنابراین برای افزایش طول عمر دستگاه و کاهش هزینه تعمیر کولر گازی قبل از نصب و راه اندازی دستگاه کولر در فصل گرما باید نسبت به سرویس کولر گازی اقدام کنید.

باز کردن قاب پنل کولر گازی اسپلیت ال جی توسط آی بک امداد

در صورتی که با خواندن آموزش تصویری این مقاله باز هم نتوانستید قاب را باز کنید و نگران شکستن قاب هستید همین الان شماره آی بک امداد را در تهران بگیرید و با دادن آدرس محل و منزل خود سریعا سرویسکار در آنجا حاضر می شود و نسبت به تمیز کردن فیلترها، کندانسور، عیب یابی دستگاه کولر گازی و… اقدام می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *