علت بوق زدن یخچال ال جی و نحوه رفع مشکل | آی بک امداد

علت بوق زدن یخچال ال جی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

یکی از بهترین برندهای خارجی یخچال شامل برند کره ای ال جی است که در بین بهترین و پرفروش ترین یخچال ها با خدمات پس از فروش قرار دارد که در مقاله یخچال چی بخریم به معرفی بهترین برند و مارک یخچال های ایرانی و خارجی و نقاط قوت و ضعف آنها از دید کاربران پرداختیم. البته خرید بهترین یخچال به معنای این نیست که تا آخر عمر دیگر خراب نمی شود بلکه در این بین یخچال ال جی نیز ممکن است دچار انواع مشکلات و ایرادت از جمله نشتی آب زیر یخچال، خرابی ترموستات، یخ زدن لوله های پشت، پخش سر و صدای زیاد و.. شود. در این بین یکی از مشکلات مربوط به بوق زدن یخچال ال جی است که یک نوع آلارم و هشدار به مالک آن می باشد که باید علت آنرا پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

چرا یخچال ال جی بوق می زند؟

مهمترین و رایج ترین دلیل برای بوق زدن یخچال زمانی است که به مدت زمان زیادی درب یخچال باز باشد که با بوق زدن مالک را هوشیار می کند که درب را ببندد چرا که باعث ورود هوای گرم محیط به داخل یخچال می شود که در ادامه یخ و برفک زدن یخچال را به همراه دارد. بغیر از این مورد که ذکر کردیم بوق زدن می تواند بخاطر داغ کردن کمپرسور یخچال یا عملکرد ناصحیح آن باشد و یا اینکه برد یخچال خراب شده باشد و البته یک سری موارد دیگر که به شرح زیر است.

 • باز ماندن طولانی درب یخچال
 • خرابی سنسور یخچال
 • خرابی برد یخچال
 • خرابی و داغ کردن موتور یخچال
 • پر کردن زیاد مواد غذایی داخل یخچال
 • گذاشتن مواد غذایی داغ داخل یخچال
 • خرابی یا پارگی لاستیک دور درب یخچال

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل بوق زدن یخچال ال جی و نحوه رفع آن

همانطور که اشاره کردیم یکی از مواردی که در زمان استفاده از یخچال ممکن است رخ دهد شنیدن صدای بوق یا آلارم است که مهمترین دلیل آن به خاطر باز ماندن زیاد درب یخچال است و در عین حال موارد دیگر از جمله خرابی برد، خرابی لاستیک، سنسور و پر کردن بیش از حد مواد غذایی داخل یخچال باعث بروز این مشکل می شود که برخی از آنها قابل رفع است اما اگر مشکل فنی باشد برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و نسبت به تعمیر یخچال جلوی چشمان شما اقدام کند.

 1. باز بودن درب یخچال

با اینکه باز گذاشتن یخچال باعث خالی شدن گاز یخچال نمی شود اما باز گذاشتن زیاد آن باعث می شود که هوای محیط وارد یخچال شود و باعث یخ و برفک زدن یخچال شود از این رو در صورتی که از مدت زمان استاندارد بیشتر باز باشد سریعا بوق و آلارم می زند.

تنها یک دقیقه بعد از باز ماندن درب یخچال ال جی شروع به بوق زدن می کند که این تنها مختص یخچال ال جی نیست بلکه برای تمام برندها از جمله سامسونگ، دوو، امرسان، هیمالیا، الکترواستیل و.. نیز صدق می کند.

 1. کمپرسور یخچال

چنانچه مطمئن شدید که صدای بوق زدن یخچال ال جی به خاطر درب آن نیست و کاملا بسته است صدای بوق به خاطر داغ شدن موتور یخچال و عملکرد ناصحیح  آن است که یکی از دلایل آن به خاطر اتومات نکردن یخچال و عدم تنظیم دمای آن توسط ترموستات است که تنها باید توسط تکنسین دیده شود برای تعمیر یخچال در منزل کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

 1. قرار دادن بیش از حد وسایل داخل یخچال (پر بودن بیش از حد یخچال)

یکی از توصیه هایی که تعمیرکاران و تکنسین های یخچال به مردم می گویند این است که بیش از حد استاندارد و زیاد داخل یخچال را از مواد غذایی پر نکنید چونکه افزایش حجم مواد غذایی داخل یخچال باعث می شود که برای خنک کردن آن به موتور یخچال فشار زیادی بیاید. در واقع با وجود مواد غذایی زیاد داخل یخچال به برد یخچال فرمان می رسد که به صورت بیشتر کمپرسور فعالیت داشته باشد که همین باعث خرابی موتور و افزایش هزینه تعمیرات می شود. با این اوصاف یکی از آلارم ها برای یخچال زمانی است که داخل آن مواد غذایی زیادی وجود داشته باشد که با افزایش دمای یخچال و در عین حال شنیدن صدای بوق یخچال همراه خواهد بود.

 1. قرار دادن وسایل گرم داخل یخچال

به دلیل اینکه گاز یخچال باعث می شود که هوای گرم داخل محیط را بگیرد و باعث سرد شدن داخل یخچال شود از این رو گذاشتن مواد غذایی گرم باعث یخ زدن و برفک زدن یخچال می شود و یکی از دلایل خرابی یخچال همین مورد است از این رو یکی از دلایل بوق زدن یخچال به خاطر گذاشتن مواد غذایی گرم داخل آن است که برای رفع آن کافیست آنرا بیرون بیاورید.

فراموش نکنید که پر کردن داخل یخچال از مواد غذایی بیش از حد استاندارد و گذاشتن مواد غذایی نه تنها صدای بوق یخچال را در می آورد بلکه باعث فشار زیاد به کمپرسور و داغ کردن موتور یخچال می شود که با سوختن و خرابی آن متحمل افزایش هزینه تعمیرات خواهید شد.

 1. خراب شدن سنسور درب یخچال

در صورتی که با وجود بسته بودن درب، سالم بودن موتور و پر نبودن زیاد مواد غذایی و نگذاشتن وسایل گرم داخل یخچال باز هم صدای بوق به صدا در می آید احتمال خرابی سنسور درب یخچال وجود دارد که باید توسط تکنسین و تعمیرکار یخچال رفع گردد و برای اینکار می توانید با شماره تعمیرات آی بک امداد  در تهران تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در منزل و محل شما حاضر و تعمیر یخچال را در منزل انجام دهد.

 1. خرابی یا پارگی لاستیک درب یخچال

خرابی و پارگی لاستیک درب یخچال باعث ورود هوای گرم داخل یخچال و برفک زدن آن می شود از این رو یکی از موارد مهم است که در صورت پارگی آن احتمال شنیدن صدای بوق یخچال وجود دارد که با بررسی آن و رفع مورد سر و صدای یخچال قطع خواهد شد. البته در مورد پارگی لاستیک یخچال برای اینکه از شر صدای بوق و آلارم خلاص شوید تنها باید نسبت به تعویض لاستیک درب یخچال اقدام کنید که این کار تخصصی است و باید تنها توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

 1. خرابی برد یخچال

برخی اوقات آلارم ها و شنیدن صدای های بوق از یخچال ال جی می تواند بخاطر نقص و اشکال فنی در برد دستگاه باشد که در این مورد صدای بوق های نامنظم شنیده می شود و برای تعمیر یخچال در زمان خرابی برد باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

 1. تراز نبودن محل قرار گیری یخچال

یکی از دلایل سر و صدای زیاد یخچال که در گذشته به آن اشاره کردیم به خاطر تراز نبودن یخچال است که البته این مورد حتی باعث فعال شدن آلارم یخچال و شنیدن صدای بوق می شود که با تراز کردن یخچال به راحتی مشکل رفع خواهد شد. دقت داشته باشید که تراز نبودن یخچال تنها صدای بوق را به صدا در نمی آورد بلکه باعث می شود به کمپرسور فشار زیادی وارد شود و همین باعث خرابی زود هنگام موتور یخچال و در ادامه افزایش هزینه تعمیرات یخچال می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی دلایل صدای بوق یخچال ال جی پرداختیم که البته برای تمام برندهای ایرانی و خارجی از جمله دونار، پاناسونیک، امرسان، اسنوا، سامسونگ، ال جی، دوو و برندهای آمریکایی و.. نیز این دلایل صدق می کند که در صورت تراز نبودن، پر بودن مواد غذایی و گذاشتن مواد غذایی گرم داخل یخچال به راحتی مشکل رفع و اگر مشکل فنی از جمله خرابی برد، کمپرسور و پارگی لاستیک دور درب یخچال باعث شنیدن صدای بوق یخچال ال جی شود برای رفع آنها کافیه با تعمیرات آی بک امداد در تهران تماس بگیرید. آی بک امداد تمام مناطق تهران از غرب و شرق، جنوب، شمال و محله های ونک، شهران، پونک، تجریش، نیاوران، فلاح، یافت آباد، نواب، صادقیه، ستارخان و… را تحت پوشش قرار می دهد کافیه همین الان تماس بگیرید.

1 دیدگاه برای “علت بوق زدن یخچال ال جی و نحوه رفع مشکل | آی بک امداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *