نحوه رفع سر و صدای یخچال فریزر، ساید بای ساید | آی بک امداد

رفع سر و صدای یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۷ دقیقه ⏲️

یخچال مهمترین لوازم خانگی محسوب می شود که در تمام فصول سال کار می کند که و با روشن شدن موتور یا همان کمپرسور شروع به ایجاد خنکی و سرمای داخل یخچال و فریزر می کند و به منظور جلوگیری از آسیب آن بعد از چند دقیقه روشن شدن مجددا خاموش می شود. در واقع به مدت زمان روشن و خاموش شدن کمپرسور یخچال همان اتومات کردن گفته می شود که در صورت اتومات نکردن یخچال احتمال خرابی یک سری قطعات آن وجود دارد که باید سریعا تعمیر شود. در این بین زمان کار کردن کمپرسور همراه با صدا می باشد که اگر سر و صدای آن آرام و ملایم باشد کاملا طبیعی است در غیر اینصورت صداهایی شبیه به جیر جیر، تلق تلق، چکه کردن و… به دلایل مختلفی رخ می دهد که باید ابتدا علت آنرا تشخیص و نسبت به رفع آن اقدام کنید که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

تعمیر یخچال در تهران

یخچال وسیله ای مهم در خانه به شمار می آید که در صورت خرابی آن نه تنها سریعا مواد غذایی داخل آن خراب می شود بلکه از نوشیدن آب سرد بی بهره خواهید شد از این رو باید سریعا نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنید. البته تعمیر یخچال در گذشته خیلی سخت بود و دلیل اصلی آن به خاطر حمل و نقل یخچال و بردن پیش تعمیرکار بود که امروزه از این مشکل خلاص شده اید و تنها کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا در هر جایی از تهران که هستید سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و همان جا تعمیر جلوی دیدگان شما انجام شود.

با گرفتن شماره تلفن تعمیرات آی بک امداد نه تنها سریعا تعمیر یخچال انجام می شود بلکه از قطعات اورجینال و اصل در تعویض قطعات استفاده می شود و در عین حال همه این موارد باعث صرفه جویی در وقت شما و کاهش هزینه تعمیرات یخچال خواهد شد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انواع مشکلات و ایرادات یخچال فریزر، ساید و دوقلو

این وسیله برقی به مانند سایر لوازم خانگی از جمله لباسشویی، ظرفشویی، هود، مایکروفر، کولر آبی و گازی و…. ممکن است به مرور زمان خراب شود. حتی اگر شما بهترین برند یخچال ایرانی و خارجی شامل اسنوا، هیمالیا، امرسان، دوو، سامسونگ، ال جی، الکترواستیل، بوش و…. را بخرید احتمال خرابی آن و بروز انواع مشکلات زیر وجود دارد که کافیست برای تعمیر یخچال با آی بک امداد تماس بگیرید.

انواع مشکلات و ایرادات یخچال فریزر، ساید و دوقلو

آشنایی با انواع صدای یخچال

نحوه سرد و خنک شدن یخچال به این صورت است که توسط گاز داخل موتور یا همان کمپرسور یخچال گرمای داخل یخچال گرفته و به سرما تبدیل می شود که این نیازمند کار کردن موتور است، اما در این بین اگر به مدت زمان طولانی موتور روشن باشد قطعا خیلی سریع خراب می شود و خرابی موتور یخچال به معنای بی مصرف بودن این وسیله و افزایش هزینه تعمیرات است بنابراین هر چند دقیقه یکبار باید یخچال اتومات شود به این معنا که چند دقیقه روشن و سپس چند دقیقه خاموش شود.

اتومات کردن یخچال همراه با صدا می باشد که اگر به صورت مداوم و آرام باشد مشکلی ندارد اما سر و صدای زیاد یخچال چون چکه کردن، تق تق، وزوز و… به معنای خرابی قطعات یخچال از جمله فن کندانسور، فن اواپراتور، خرابی کمپرسور یخچال و…. است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

 1. صدای مداوم و آرام

توجه داشته باشید که به صورت طبیعی یخچال ۶۵۰ الی ۸۰ درصد روشن است و برای اینکه به موتور فشار نیاید خاموش می شود. در صورتی که متوجه شوید که یخچال سرد و خنک نمی شود باید سریعا رفع عیب شود در غیر این صورت موتور یخچال برای خنک کردن داخل آن شروع به کار کردن می کند که همین به معنای یکسره کار کردن یخچال است و فشار زیادی به موتور می آید و سریعا خراب می شود.

در صورتی که زمان اتومات کردن یخچال صدای ملایم و آرام از یخچال به گوش شما رسید این صدا کاملا طبیعی است و نگران نباشید.

 1. صدای بلند یخچال فریزر

پخش شدن سر و صداهای بلند و البته در عین حال غیر معمول از یخچال ممکن است به خاطر خرابی درب یخچال باشد. چنانچه درب یخچال مشکلی نداشته به سراغ کمپرسور یخچال بروید و اگر سر و صدای یخچال به خاطر کمپرسور ( موتور ) یخچال بود برای رفع صدای یخچال باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

 1. صدای اصطکاک

در صورتی ک صدایی شبیه به خراش در زمان روشن شدن یخچال به گوش شما خورد به این معناست که یخ در اطراف یکی از فن های یخچال جمع شده است که احتمال خرابی موتور فن وجود دارد که برای تعمیر این قطعه کافیه با شماره تعمیرات یخچال سایت آی بک امداد تماس بگیرید.

 1. صدای تلق تلق

زیر یخچال یک سینی وجود دارد که در زمان برفک زدن یخچال و آب شدن داخل سینی خالی شود البته اگر سینی محکم نباشد همراه با صدایی شبیه به تلق تلق است که کافیه با چسب نواری آنرا محکم در محل خود بچسبانید تا از شر سر و صدای یخچال خلاص شوید.

 1. صدای چکه کردن

برای جلوگیری از یخ و برفک زدن یخچال هر چند وقت یکبار برفک زدایی می شود که این آب داخل ظرف زیر یخچال می رود که صدایی شبیه به چکه کردن می دهد که این مورد کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

 1. صدای وزوز

یکی دیگر از سر و صدا های یخچال به مانند صدای وزوز است که طبیعی می باشد مگر اینکه صدا خیلی غیر عادی و به شدت باشد که احتمال خرابی یکی از قطعات آن وجود دارد.

شناسایی علت صدای درب یخچال

توجه داشته باشید که یخچال تنها وسیله ای است که در تمام فصول سال کار می کند از این رو برای داغ نشدن موتور و سالم کار کردن باید هر چند دقیقه که روشن است چند دقیقه خاموش باشد که همراه با سر و صدا می باشد که اگر آرام و مداوم باشد مشکلی نیست اما سر و صدای زیاد یخچال هم چون جیر جیر، تلق تلق و یا صدای اصطکاک می تواند به خاطر خرابی یخچال باشد که باید سریعا برطرف گردد.

یکی از دلایل سر و صدای یخچال به خاطر خرابی درب یخچال است که به بررسی و نحوه رفع آن اشاره خواهیم کرد.

خرابی درب یخچال

درب یخچال متشکل از دو لولا یکی در قسمت بالا و دیگری در قسمت پایین می باشد که باعث می شود وزن سنگین درب را نگه دارد. یکی از موارد سر و صدای یخچال به خاطر درب آن است که صدایی شبیه به جیر جیر دارد که برای رفع آن اقدام کنید.

جیر جیر درب یخچال

بغیر از برفک زدن پشت کشوی فریزر که باعث عدم بسته نشدن درب یخچال فریزر و همچنین خرابی اهنربای درب باعث عدم بسته نشدن آن می شود در عین حال ممکن است به خاطر شل شدن لولای درب باشد که با تجمع مواد غذایی داخل لولا صدای جیر جیر بدهد.

برای رفع صدای جیر جیر یخچال کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید و یا اینکه خودتان مواد غذایی داخل درب را خالی و از روان کننده درب یخچال برای رفع صدای یخچال استفاده کنید.

روان کننده درب یخچال

چندین نوع روان کننده درب یخچال در بازار موجود است که با آغشته کردن به سواب پنبه ای یا پارچه نرم به آن می توانید روی شکاف ها بکشید تا صدا برطرف شود.

چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ (۶ روش)

همانطور که اشاره شد دلایل مختلفی برای سر و صدای یخچال وجود دارد که برخی از آنها طبیعی و عادی و بخشی به خاطر خرابی کمپرسور، فن کندانسور و… است که باید برای تعمیر یخچال با تعمیرکار تماس بگیرید.

 1. به منبع صدا گوش دهید

در صورتی که صدای یخچال از پشت و پایین یخچال باشد به خاطر شل ظدن ظرف تخلیه یخچال است و در صور شنیدن صدای بلند از پشت یخچال احتمال خرابی فن اواپراتور، تایمر یخ زدایی، فن کندانسور یا کمپرسور وجود دارد که باید نسبت به رفع آن با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

 1. محکم کردن ظرف تخلیه زیر یخچال

همانطور که اشاره شد اگر صدای یخچال بلند بود و این صدا از قسمت پایین یخچال باشد احتمال شل بودن ظرف وجود دارد که به راحتی با محکم کردن آن مشکل رفع خواهد شد.

 1. معیوب شدن تایمر یخ زدایی

تایمر دیفراست یخچال قطعه است که دستور برفک زدایی را به برد می دهد از این رو اگر خراب شود با سر و صدایی شبیه به تیک تاک، خراشیدن همراه است که برای تعمیر یخچال و تعویض این قطعه کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

 1. فن کندانسور را تمیز و بررسی کنید

چنانچه سر و صدا از یخچال به گوش می رسد احتمال کثیف بودن فن کندانسور یخچال وجود دارد که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید.

توجه داشته باشید که فن کندانسور در تمام یخچال ها وجود ندارد.

 1. فن اواپراتور

یکی از دلایل سر و صدای زیاد یخچال به خاطر خرابی قطعه فن اواپراتور است که در این مورد برای اینکه بفهمید این قطعه سالم یا معیوب است و علت سر و صدا بخاطر فن اواپراتور است نسبت به فشردن لامپ فریزر اقدام و اگر همراه با صدای بلند باشد به معنای خرابی فن اواپراتور است که باید توسط تعمیرکار یخچال تعمیر یا تعویض گردد.

 1. کمپرسور یخچال

مهمترین قطعه یخچال گفتیم که موتور یا همان کمپرسور است که در صورت عدم عملکرد صحیح آن و بروز مشکلاتی اعم از سرد و خنک نکردن، داغ کردن، اتومات نکردن یخچال و… به معنای خرابی موتور یخچال است و همراه با سر و صدای بلند که باید نسبت به رفع آن سریعا اقدام کنید.

توجه داشته باشید که در زمان خرابی موتور یخچال اگر دیر اقدام کنید ممکن است دیگر قابل تعمیر نباشد و در عین حال تعویض موتور یخچال هزینه بر است.

جمع‌بندی

اینکه فکر کنید یخچال نباید سر و صدایی داشته باشد کاملا اشتباه است اما در زمان شنیدن صدای یخچال به صورت مداوم و آرام طبیعی است و البته صدای چکه کردن یا تلق تلق به خاطر ظرف زیر یخچال است که با محکم کردن آن مشکل رفع می شود اما سر و صدای زیاد یخچال بخاطر خرابی قطعاتی چون فن کندانسور، کمپرسور یخچال و… می تواند باشد که باید برای رفع اشکال و تعمیر یخچال سریعا اقدام کنید.

9 دیدگاه برای “نحوه رفع سر و صدای یخچال فریزر، ساید بای ساید | آی بک امداد

 1. امین قیصری گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.بنده یخچال فریزر مدل hotpoint دارم .چند هفته پیش متوجه صدای تق تق شدم که دستگاه تولید میکنه و اصلا این صدا قطع نمیشه .ممنون میشم برای رفع این مشکل راهنماییم کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   با سلام .برای رفع مشکل تق تق یخچال hotpoint شما بایستی به بررسی رله استارت موتور بپردازید و درصورت عیب آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

 2. النا گفته:

  سلام یخچال فریزر سامسونگ ما چند روزیه وقتی شروع به کار کردن میکنه صداش یه مقدار بلند شده،علت چیه؟

  • مدیر سایت گفته:

   سلام به منظور حل مشکل صدا دادن یخچال فریزر سامسونگ پایه ها و همچنین فن موتور یخچال را بررسی نمایید. شما میتوانید از خدمات آی بک امداد بهره ببرید.

 3. صلاح الدین اقاخانی گفته:

  با سلام وقتتون بخیر.یخچال بنده ساید بای ساید مدل دوو هستش.برای خونه تکونی میخواستم خاموشش کنم به محض خاموشی از قسمت پایین در پشت دستگاه یه صدایی اومد که همراه با لرزش بود .علتش چیه

  • مدیر سایت گفته:

   سلام کاربر گرامی. به منظورحل مشکل مطرح شده به یسراغ موتور یخچال ساید دوو بروید و فن و پایه های آن را بررسی نمایید . و در صورت ایراد میتوانید با کارشناسان آی بک امداد تماس بگیرید و از خدمات آن بهره مندشوید.

 4. عاطفه رشیدی گفته:

  سلام .بنده یخچال فریزر کنوود دارم چند وقت پیش برفک گرفت و یه صدای بلندی ازش می اومد که برای رفعش زنگ زدم تعمیرکار .مشکلاتی که بود رفع شد ولی بعدش یه مشکل دیگه درست شد اونم ایجاد یه صدایی که بی وقفه س و قطع نمیشه .برای رفعش چیکار باید کنم؟

  • مدیر سایت گفته:

   سلام خدمت شما کاربرگرامی. برای رفع مشکل صدای ممتد از یخچال فریزر کنوود بایستی به بررسی فن کنار کمپرسور بپردازید و در صورت خرابی نسبت به تعویض آن اقدام نمایید .و بدین منظور میتوانید از خدمات آی بک امداد بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *