اقدامات لازم در زمان آب رفتن کنترل تلویزیون | آی بک امداد

آب خوردن کنترل تلویزیون
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

تماشای فیلم و سریال و مستند تلویزیون باعث شده است که انسان ها امروزه ساعات زیادی را پای این جعبه جادویی باشند و حتی با تبدیل شدن تلویزیون های قدیمی به هوشمند امکانات بیشتری به آن اضافه شده است. با وجود تلویزیون های هوشمند اتصال گوشی به تلویزیون، اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون، وصل شدن به اینترنت و.. باعث می شود که از امکانات زیادی بهره مند شوید که البته با خرابی کنترل تلویزیون کار شما سخت خواهد شد. خرابی کنترل تلویزیون می تواند به دلایل زیادی رخ دهد که یکی از آنها شامل آب رفتن کنترل است که در صورتی که سریعا یک سری نکات انجام ندهید امکان سوختن برد، مدارها، آی سی کنترل وجود دارد که به معنای افزایش هزینه تعمیر کنترل تلویزیون و حتی غیر قابل استفاده بودن آن است.

نصب و تعمیر تلویزیون در منزل با آی بک امداد

چنانچه قصد نصب تلویزیون روی دیوار، ستون را دارید و یا اینکه با مشکلاتی اعم از سیاه شدن تصویر تلویزیون، بهم ریختگی تصویر، پرش تصویر، قطع شدن صدا، خطوط افقی و عمودی روی پنل، شکستگی پنل و… مواجه هستید به جای اینکه زحمت بکشید و تلویزیون را پیش تعمیرکار ببرید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار تعمیر تلویزیون را جلوی دیدگان شما انجام دهد.

هزینه تعمیر تلویزیون بسته به نوع مشکلی که دارید متغییر است چرا که هر مشکل به معنای خرابی یک قطعه است که به عنوان مثال علت سیاه شدن تصویر تلویزیون به خاطر خرابی بک لایت است که هزینه آن بالا است و البته اگر سریعا تعمیر نشود امکان آسیب جدی به سایر قطعات و افزایش هزینه تعمیرات تلویزیون را برای شما دارد.

خدمات آی بک امداد

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

هنگام آب رفتن داخل کنترل تلویزیون چه اتفاقی می‌افتد؟

یکی از اتفاقات رایج در مورد کنترل تلویزیون زمانی است که به هر دلیلی آب داخل دکمه های آن برود که شاید به نظر آنچنان چیز مهمی نباشد اما در طولانی مدت باعث خرابی کنترل می شود. در اقع خیس شدن کنترل باعث می شود آب به داخل برد کنترل برود که متشکل از مدارها، آی سی، خازن ها و.. دیگر است و همین باعث می شود سمیکشی داخل آن دچار اشکال شود.

برای تعمیر کنترل تلویزیون آبخورده می توانید با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید و آنرا پیش تعمیرکار ببرید اما فراموش نکنید که با روش های سنتی از جمله گذاشتن داخل کیسه برنج می توانید باعث خشک شدن آن و مانع از خرابی کنترل تلویزیون شوید.

توجه داشته باشید که مهمترین نشانه و علامت برای آب خوردن کنترل تلویزیون زمان سفت شدن دکمه های آن است.

اقدامات لازم زمان آب رفتن کنترل تلویزیون

در صورتی که به هر دلیلی یا بازیگوشی کودکان یا حواس پرتی شما اگر آب به داخل کنترل تلویزیون رفت باید سریعا آنرا خشک کنید تا مانع از نفوذ آب به برد کنترل و خرابی آن در آینده شوید.

  • در زمان آب خوردن کنترل باز کردن پشت کنترل و در آوردن باتری های آن و خشک کردن پشت کنترل است. البته باید با استفاده از یک شی نوک تیز مثل چاقو از بغل کنترل را باز کنید ( زمانی این کار می کنید که پشت آن پیچ وجود نداشته باشد ).
  • در ادامه باید آب داخل کنترل را خالی و آنرا به صورت کامل خشک کنید.
  • برای خشک کردن کنترل می توانید از سشوار استفاده کنید که البته دمای سشوار می تواند باعث افزایش دمای سیم ها و آسیب به کنترل شود.

تعمیر کنترل تلویزیون آب خورده

با انجام یک سری روش ها می توانید سریعا نسبت به خشک کردن کنترل آب خورده یا تعویض قطعات آن اقدام کنید که البته باید به شما بگوییم که تعمیر یا تعویض قطعات کنترل تلویزیون ملزم داشتن اطلاعات و دانش بالا است در غیر اینصورت به سیمکشی مدار کنترل آسیب وارد می شود، با این اوصاف برای تعمیر کنترل تلویزیون حتما با متخصصین آی بک امداد تماس بگیرید و کار تعمیر را به آنها بسپارید.

تعمیر قطعات کنترل تلویزیون

در ادامه متن این مقاله آموزش تعمیر قطعات کنترل تلویزیون را خواهیم نوشت که البته کسانی که فنی کار نیستند به هیچ وجه کنترل را باز نکنند.

  • با چاقو نوک تیز بین شیار دو بخش بگذارید و آنرا باز کنید.
  • کنترل شامل بخش های مختلف چون دکمه های تلویزیون که بخش پلاستکیی و طرف قطعه ای مانند قطعات الکترونیکی است.
  • برای اینکه مطمئن شوید جریان به خوبی از برد کنترل عبور می کند باید از فازمتر استفاده کنید.
  • برای رفع مشکل عبور جریان برد می توانید دو باتری جدید روی کنترل بیندازید.

تعمیر کنترل به دلیل آب رفتن داخل کنترل تلویزیون

یکی از روش های خشک کردن کنترل تلویزیون زمان آب خوردن این است که با باز کردن کنترل ابتدا تمام دکمه های آنرا با آب و صابون به خوبی بشویید و سپس با پنبه آغشته به الکل شروع به کشیدن روی قطعات کنید تا به خوبی قطعات کنترل تمیز و جریان به خوبی عبور کند.

استفاده از برنج برای حل مشکل آب رفتن داخل کنترل تلویزیون

یکی از روش های سنتی برای جذب آب ریخته شده داخل کنترل استفاده از ظرف برنج است که برای تمام وسایل الکترونیکی یک روش عالی به شمار می آید. کافیست که کنترل خیس شده را چندین ساعت داخل برنج بگذارید تا به خوبی آب داخل کنترل جذب شود.

تعمیر تلویزیون در تهران

در صورت بروز هر گونه مشکل از جمله روشن نشدن تلویزیون، سیاهی تصویر، نداشتن صدا، بهم ریختگی تصویر، قطع صدا و… کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل حاضر و نسبت به رفع مشکل و تعمیر تلویزیون اقدام کند و اینکار جلوی چشمان شما انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *