علت پریدن فیوز با روشن شدن کولر گازی | تعمیرات آی بک امداد

علت پریدن فیوز با روشن شدن کولر گازی

   

📖 زمان مطالعه : ۷ دقیقه ⏲️

خرید یک کولر گازی همان طور که نوید این را می دهد که با روشن کردن دستگاه باد خنک و سردی از آن پخش خواهد شد و یا اینکه در فصل زمستان باعث گرم شدن فضای ساختمان می شود اما در این بین ممکن است به مرور زمان خراب شود. یکی از مشکلات و ایرادات کولر گازی زمانی رخ می دهد که با روشن کردن آن فیوز بپرد که علت اصلی پریدن فیوز به خاطر کثیفی فیلترها، اشکال در عملکرد خازن، خرابی فن و یا کمپرسور کولر گازی و حتی کم شدن گاز کولر گازی است که باید نسبت به رفع آنها اقدام کنید. در صورتی که با خرابی کولر گازی و پریدن فیوز با روشن کردن آن مواجه هستید برای تعمیر آن کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

سرویس به موقع کولر گازی و تاثیر در کاهش خرابی

کولر آبی و گازی جزو وسایل سرمایشی هستند که هر سال باید قبل از راه اندازی سرویس شوند که البته در این بین سرویس کولر گازی به سالی دو بار می رسد. با سرویس به موقع یک سرویسکار به عیب یابی کولر می پردازد و در صورت خرابی هر قطعه و بروز انواع مشکلات اعم از خنک نکردن، گرم نکردن، خرابی ریموت کنترل، کار نکردن دور تند، سر و صدای زیاد کولر گازی و… نسبت به رفع مشکلات، تعمیر و یا تعویض قطعات کولر اقدام می کند.

تعمیر کولر گازی در تهران با آی بک امداد

با توجه به شدت باد و خنکی فضای ساختمان و اداره با کولر گازی تقاضای خرید این دستگاه سرمایشی زیاد است و قطعا خیلی مهم است که به خوبی از آن نگهداری کنید اما به مرور زمان به دلایل مختلف احتمال خرابی هر قطعه از کولر گازی و بروز مشکلاتی اعم از نشتی آب، پخش بوی بد، کار نکردن دور تند، روشن نشدن کولر گازی، خرابی ریموت کنترل و… وجود دارد که برای تعمیر کولر گازی در تهران و هر محله ای که هستید کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا بعد از استعلام هزینه و تعمیر کولر گازی، با دادن آدرس محل و منزل خود سریعا تعمیرکار در آنجا حاضر و تعمیر کولر گازی را انجام دهد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

کاربرد فیوز در کولر گازی چیست؟

خب شاید تا به حال برای هر کدام از شما حتی یکبار پیش آمده باشد که با روشن کردن لباسشویی، یخچال، ظرفشویی، کولر آبی، جاروبرقی فیوز بپرد که دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل می شود. اما در این بین پریدن فیوز در کولر گازی به معنای فیوز ساختمان نیست بلکه داخل این دستگاه سرمایشی یک قطعه به نام فیوز وجود دارد که به منظور افزایش امنیت دستگاه در انواع مختلف کولر گازی ایستاده، دیواری، سقفی، پنجره ای و.. استفاده می شود.

وظیفه فیوز در کولر گازی بررسی میزان ولتاژ دستگاه است که با تنظیم کردن این میزان از ولتاژ مانع از سوختن دستگاه خواهد شد.

از کجا بفهمیم که با روشن شدن کولر گازی فیوز می پرد؟

خب قطعا با پریدن فیوز ساختمان با روشن شدن هر وسیله برقی متوجه خرابی آن خواهید شد اما در مورد کولر گازی متفاوت است چون فیوز داخل کولر وجود دارد و حالا سوالی که پیش می آید این است که از کجا بفهمیم که فیوز داخل کولر پریده است که نسبت به رفع این مشکل اقدام کنیم.

 • با روشن کردن کولر گازی سریعا خاموش می شود.
 • یکی از علائم سوختن یا پریدن فیوز کولر گازی شنیدن سر و صدای زیاد از آن می باشد.

۶ علت پریدن فیوز که بعد از روشن شدن کولرگازی اتفاق می افتد

فراموش نکنید که پریدن فیوز کولر گازی اگر سریعا برطرف نشود احتمال آسیب جدی به سایر قطعات کولر را به همراه دارد، با این اوصاف خیلی مهم است که اطلاعات و دانش خود را در مورد این مشکل بالا ببرید و بفهمید که چه دلایل باعث پریدن فیوز کولر می شود که شامل موارد زیر است و به بررسی هر کدام از آنها در طول این مقاله خواهیم پرداخت.

 • خرای فن و کاهش گاز کولر گازی
 • کثیفی فیلترهای دستگاه کولر
 • خرابی خازن
 • اشکال در جعبه تقسیم دستگاه کولر گازی
 • استفاده از فیوز نا مناسب در دستگاه کولر
 • اشکال در سیمکشی برق کولر گازی
 • خرابی برد دستگاه

خراب شدن فن کولر گازی و کم شدن میزان گاز مبرد

کولر گازی از قطعات مختلفی ساخته شده است که یکی از آنها فن است که با خرابی این قطعه و یا کم شدن میزان گاز داخل دستگاه کولر به تمام قطعات کولر گازی فشار می آید و به موجب آن باعث پریدن یا سوختن فیوز کولر می شود.

خراب شدن فن کولر گازی

کثیف شدن فیلترهای کولر گازی

یکی از مواردی که در زمان سرویس کولر گازی باید رعایت شود تمیز کردن فیلترهای دستگاه است که در صورت تمیز نکردن و کثیف بودن آنها احتمال خرابی دستگاه کولر و پریدن فیوز را با روشن کردن کولر گازی به همراه دارد. با کثیفی فیلترهای کولر گازی به جای تولید باد سرد کولر گازی شروع به تولید باد گرم می کند که همین باعث می شود به دستگاه فشار زیادی وارد شود تا اقدام به خنک کردن محیط کند و همین عاملی بر پریدن و سوختن فیوز می باشد.

کثیف شدن فیلترهای کولر گازی

اختلال در عملکرد خازن کولر گازی

تنظیم کردن میزان ولتاژ کولر گازی توسط قطعه ای به نام خازن انجام می شود که در صورت خرابی و بروز هر گونه مشکل برای آن به درستی ولتاژ به دستگاه کولر نمی رسد و همین عاملی بر پریدن فیوز با روشن کردن کولر گاز است که باید سریعا توسط تعمیرکار کولر گازی رفع گردد.

اختلال در عملکرد جعبه تقسیم کولر گازی

باید به کولر گازی به اندازه کافی برق یا ولتاژ برسد در غیر این صورت خاموش می شود که در این مورد ممکن است به خاطر خرابی جعبه تقسیم دستگاه کولر باشد و همین باعث شود که فیوز دستگاه از کار بیفتد که با تعمیر کولر گازی توسط تعمیرکار و متخصص کاربلد به راحتی مشکل پریدن فیوز رفع خواهد شد و می توانید از گرما یا باد خنک کولر در فصل گرما یا سرما بهره مند شوید.

خراب شدن کمپرسور کولرگازی

کمپرسور یا موتور کولر گازی مهمترین قطعه آن به شمار می آید که در صورت خرابی آن احتمال پریدن فیوز و خاموش شدن کولر گازی وجود دارد. دقت داشته باشید که مواردی از جمله ضربه، فشار، بالا بودن زمان استفاده از دستگاه و در عین حال قدیمی بودن کولر گازی ممکن است باعث خرابی دستگاه و پریدن فیوز شود که با گرفتن شماره تماس آی بک امداد و آمدن تعمیرکار و تست کمپرسور از سالم یا خراب بودن آن مطمئن و در صورت لازم تعمیر یا تعویض خواهد گردید.

افت عملکرد کمپرسور کولر گازی

انتخاب نادرست فیوز برای کولر گازی

فیوز در کولر گازی نه تنها باعث حفظ امنیت و جلوگیری بروز خطرات مختلف می شود اما در این بین خیلی مهم است که از فیوز مناسب در دستگاه استفاده شود تا قادر به تنظیم ولتاژ و متصل کردن برق به دستگاه باشد در غیر اینصورت انتخاب نا مناسب فیوز منجر به خرابی کولر گازی می شود. در این بین حتی مهم است که فیوز متناسب با دستگاه انتخاب شود و بزرگ یا کوچک بودن نسبت به دستگاه کولر منجر به خرابی آن خواهد شد.

اختلال در سیم کشی برق کولر گازی و فیوز

در زمان نصب و راه اندازی کولر گازی خیلی مهم است که این کار توسط یک فرد متخصص و حرفه ای انجام شود در غیر اینصورت اختلال و اشکال در سیم کشی برق کولر گازی و همچنین فیوز دستگاه ممکن است باعث پریدن فیوز و خاموش شدن دستگاه کولر شود. در واقع مواردی از جمله قدیی بودن سیم ها، استفاده از سیم های بی کیفیت و تقلبی و غیر استاندارد توسط تعمیرکارهای نا بلد و غیر متخصص باعث می شود که بعد از مدتی شروع به ذوب شدن سیم و در ادامه خاموشی فیوز شود.

به هیچ وجه برای کاهش هزینه و صرفه جویی اقتصادی از تعمیرکاران غیر متخصص استفاده نکنید چون با بکارگیری سیم های غیر استاندارد و تقلبی سعی در افزایش هزینه دستمزد و اجرت خود دارد که در ادامه با خرابی دستگاه کولر و البته شاید آتش سوزی همراه شود.

خراب شدن برد دستگاه و اختلال در سخت افزار

در صورتی که پریدن فیوز با روشن شدن کولر گازی به دلیل موارد بالا نباشد در این مورد بخاطر خرابی برد و اختلالات سخت افزاری رخ می دهد.

نحوه رفع مشکل پریدن فیوز با روشن شدن کولر گازی

چنانچه بعد از اینکه کولر گازی را روشن کردید و بلافاصله خاموش شد و متوجه شدید که به خاطر پریدن فیوز دستگاه این اتفاق رخ داده است برای رفع مشکل کافیه موارد زیر را رعایت کنید.

 • نسبت به تمیز کردن فیلترتهای کولر گازی اقدام کنید.
 • برای پیشگیری از این مشکل حتما سرویس کولر گازی به موقع انجام شود.
 • با پریدن فیوز کولر گازی باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به عیب یابی دستگاه و رفع مشکل اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *