آموزش و نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن | تعمیرات آی بک امداد

تنظیم ترموستات آبسردکن
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

افزایش گرما باعث می شود که مردم به فکر نصب و راه اندازی کولر گازی و آبی باشند که البته قبل از انجام این کار باید به موقع سرویس شوند تا نسبت به تعویض پوشال کولر آبی، عیب یابی آنها اقدام کنید و در صورت بروز انواع مشکلات اعم از کم بودن گاز مبرد کولر، سر و صدای زیاد، پوسیدگی کولر و…. این مشکلات رفع گردد به خصوص اینکه اگر بدنه کولر آبی برق داشته باشد و یا اینکه با کار نکردن پمپ آب همراه باشد که باید سریعا آنها را رفع کنید. البته باد خنک کولر جوابگو نیست بلکه در فصل گرما و افزایش تشنگی باعث می شود که در آزمایشگاه ها، ادارات، شرکت ها و حتی برخی از مطب ها آبسردکن نصب کنند که البته در این مقاله قصد داریم آموزش و نحوه تنظیم ترموستات را شرح دهیم.

اهمیت تنظیم ترموستات آبسردکن

در زمان خرید آبسردکن و با راه اندازی آن به راحتی باعث سرد کردن آب داخل مخزن می شود اما این وسیله نیز به مانند یخچال اگر ترموستات آن به درستی تنظیم نشود منجر به فعالیت زیاد دستگاه و در ادامه داغ کردن آبسردکن و همچنین یخ زدگی آن می شود. با این اوصاف خیلی مهم است که این مقاله را تا انتها بخوانید و نسبت به تنظیم دمای آبسردکن اقدام کنید که البته برای هر برندی چون گری، مکسی، نیکای و… این مقاله مفید است.

تعمیر آبسردکن در تهران

در صورتی که با وصل کردن آبسردکن به مانند گذشته آب سرد تولید نمی شود احتمال خرابی یکی از قطعات آن وجود دارد که البته جای نگرانی نیست و با گرفتن شماره تماس آی بک امداد سریعا تعمیرکار در محل حاضر می شود و تعمیر آبسردکن همان جا انجام می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

آبسردکن چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که یخچال دارای یخساز و آبسردکن می باشد و با وجود آن دیگر نیازی به باز کردن درب یخچال نیست و می توانید لیوان را زیر آن بگذارید تا آب سرد نوش جان کنید در انواع مختلف دیجیتال و معمولی نیز آبسردکن وجود دارد که داخل کارخانه ها، اداره، شرکت های خصوصی و حتی مطب و آزمایشگاه این وسیله قرار دارد تا به راحتی امکان استفاده از آن وجود داشته باشد.

انواع آبسردکن ها از نظر نوع سیستم کنترل

آبسردکن نیز به مانند هر کدام از لوازم خانگی و برقی ممکن است خراب شود که یکی از آنها زمانی است که ترموستات به درستی تنظیم نشده باشد. در واقع مشکل یخ زدگی و داغ کردن آبسردکن به احتمال زیاد به خاطر تنظیم نبودن ترموستات آبسردکن است که در ادامه این مقاله به نحوه تنظیم آن اشاره خواهیم کرد. این وسیله در انواع مختلف دیجیتال و معمولی وجود دارد که به شرح زیر است.

 • آبسردکن های دیجیتال : این نوع دستگاه به مدارهایی برای کنترل دما و گرمای آب مجهز است است که در زمان راه اندازی و نصب آبسردکن می توانید آنرا را تنظیم کنید تا بعد از آن دستگاه به صورت اتومات کار کند.
 • آبسردکن های معمولی: برخلاف دستگاه های دیجیتال هیچ گونه برد الکترونیکی داخل انها وجود ندارد و کنترل دمای آن با استفاده از قطعه ای به نام ترموستات انجم می شود که در صورت خرابی این قطعه باید سریعا نسبت به تعمیر ترموستات آبسردکن اقدام کنید.

وظیفه ترموستات در دستگاه آبسردکن چیست؟

با وجود قطعه ترموستات داخل آب سرد کن و تنظیم آن به راحتی روشن و خاموش شدن دستگاه انجام می شود و این دستگاه ترموستات آبسردکن است که فرمان قطع و روشن شدن دستگاه را می دهد از این رو باید به درستی تنظیم شود تا بتواند دمای آب داخل مخزن را کنترل کند.

آموزش نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

یکی از مشکلات و ایرادات آبسردکن به غیر از روشن نشدن، خنک نکردن آب می تواند به خاطر تنظیم نبودن ترموستات باشد که همین منجر به فعالیت زیاد دستگاه و فشار زیادی است که روی آن می آید و در ادامه داغ شدن آبسردکن را به همراه دارد از این رو در ادامه آموزش نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن را خواهیم نوشت.

با خرید دستگاه آبسردکن و نصب و راه اندازی آن و گذاشتن مخزن آب روی دستگاه و روشن کردن آن نمی تواند تا هر زمان آب گرم و سرد درست کند از این رو باید توسط قطعه ای به نام ترموستات دمای آب کنترل شود تا به دستگاه فشار وارد نشود.

برای اینکه آب با رسیدن به درجه مورد نیاز سرد و گرم شد آبسردکن خاموش شود و این دما کنترل شود باید ترموستات را تنظیم کنید که با پایین آمدن دمای آب مجددا ترموستات دستور را صادر کند تا مجددا آبسردکن شروع به کار کردن کند و این چرخه تا آخر ادامه داشته باشد.

در صورت خرابی آبسردکن برای تعمیر آن کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صورت مستقیم به شماره تلفن آی بک امداد وصل شوید و با گرفتن شماره به تعمیرکاران این شرکت تماس بگیرید.

☎️ زنگ بزن ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲

 

آموزش نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

نتیجه گیری از نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

یکی از مهمترین وسایل برقی به خصوص در کارخانه ها، سالن های ورزشی، آزمایشگاه ها، مطب ها و شرکت ها آبسردکن نام دارد که با تنظیم ترموستات آن دما را به صورت دقیق روی آنچه که تنظیم کرده اید می رساند و کم شدن درجه دمای آب دستور کار کردن مجدد را به آبسردکن می دهد. در واقع وجود ترموستات باعث می شود که به دستگاه آبسردکن فشار زیادی وارد نشود و به صورت دائم آب سرد یا گرم نشود از این رو با خرابی این قطعه باید سریعا نسبت به تعمیر آبسردکن اقدام کنید که در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

7 دیدگاه برای “آموزش و نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن | تعمیرات آی بک امداد

 1. ستار گفته:

  سلام، آبسردکن ما که برند mexi هست دکمه ترموستات نداره حالا نمیدونم چطوری با وجود دمای خوب آب اصلا آف نمیشه میخواستم بدونم هیچ مشکلی نداره؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   با سلام، دستگاه آبسردکن ترموستات داره و این قطعه در پشت و کنار کمپرسور است در غیر این نبود ترموستات و یکسره کار کردن و قطع وصل نشدن کمپرسور به معنای خرابی دستگاه آبسردکن است که باید نسبت به تعویض ترموستات با تعمیرکار تماس بگیرید.

 2. مهدی گفته:

  با سلام، روی ترموستات دستگاه آبسردکن ما عددی وجود نداره از این رو چیکار کنم که سرد بشه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   با سلام، برای سرد کردن و تنظیم ترموستات آبسردکن باید آنرا به سمت راست بچرخانید تا درجه بیشتر و سرد شود.

 3. سعید گفته:

  با سلام، ترموستات آبسردکن ما که برند گری هست کجاش هست که تنظیمش کنم چون پشت دستگاه چیزی نیست.

 4. اردوچ گفته:

  با سلام، محل ترموستات آبسردکن set hom رو بگید که تنظیمش کنم و اینکه آب دستگاه سرد نمیشه چرا و چیکار کنم؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   با سلام، ترموستات آبسردکن پشت دستگاه قرار داره و سرد نکردن آب دستگاه به دلیل نشتی گاز یا خرابی ترموستات و حتی خراب شدن کمپرسور دستگاه است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *