علت پریدن فیوز کولر آبی و تعمیر آن توسط آی بک امداد

علت پریدن فیوز کولر آبی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

گرم شدن هوا و رسیدن فصل گرما به معنای راه اندازی و نصب کولر است که در بین تمام وسایل سرمایشی کولر آبی بیشترین تقاضای خرید را دارد از این رو در صورت خرابی کولر آبی خیلی مهم است که سریعا به تعمیرکار دسترسی داشته باشید. نحوه خنک کردن و ایجاد باد سرد توسط کولر آبی به این صورت است که از طریق پمپ آب داخل کفی کولر پمپاژ و روی پوشال ها می ریزد که با استفاده از موتور کولر پروانه شروع به حرکت می کند و این باد خنک را به فضای داخل ساختمان می فرستد. در این بین احتمال بروز انواع مشکلات و ایرادات در کولر آبی وجود دارد که یکی از آنها پریدن فیوز کولر است که به دلایل مختلف اعم از خرابی موتور، پمپ، ایراد در سیم کشی کولر و یا داغ کردن موتور این اتفاق رخ خواهد داد که برای تعمیر کولر آبی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

سرویس کولر آبی و تاثیر مستقیم در کاهش هزینه تعمیرات

حتی اگر بهترین کولر آبی را بخرید خیلی مهم است که سالیانه یک بار قبل از راه اندازی و نصب کولر نسبت به سرویس آن اقدام کنید تا در صورت خرابی و بروز مشکلاتی اعم از کار نکردن دور تند، سر و صدای زیاد کولر، لرزش کولر، بوی بد، پوسیدگی کف و بدنه، برق داشتن بدنه کولر و… نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. در زمان سرویس کولر آبی بغیر از عیب یابی دستگاه باید نسبت به تعویض پوشال و همچنین تمیز کردن بدنه و کف کولر اقدام کنید.

چنانچه وقت کافی و البته دانش بالایی در زمینه سرویس کولر آبی ندارید می توانید کار سرویس را به تعمیرات آی بک امداد در تهران بسپارید و با گرفتن شماره تماس و دادن آدرس محل و منزل سریعا سرویسکار در آنجا حاضر خواهد شد.

تعمیر کولر آبی در تهران

فراموش نکنید که کولر آبی به مانند هر وسیله برقی اعم از کولر گازی، یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و… ممکن است دچار خرابی قطعات و بروز مشکلاتی چون: برق داشتن بدنه کولر، سر و صدای زیاد، لرزش، پاره شدن تسمه کولر، پخش بوی بد و حتی کار نکردن دور تند و البته با مشکل پریدن فیوز کولر آبی مواجه شود که در این زمان کولر آبی خاموش می شود. در واقع تمام ایرادت و مشکلات کولر آبی ممکن است به خاطر خرابی یک سری قطعات کولر باشد که برای تعمیر یا تعویض آن کافیه با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که جدی نگرفتن خرابی کولر آبی و رفع نکردن مشکلات آن ممکن است در طولانی مدت باعث خرابی و سوختن موتور کولر، کار نکردن پمپ آب کولر و… شود که همه اینها باعث افزایش هزینه تعمیرات کولر آبی می شود از این رو در صورت خرابی کولر سریعا نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

فیوز کولر آبی چیست و چه وظیفه ای دارد؟

همانند فیوز کولر گازی داخل کولر آبی نیز یک قطعه به نام فیوز وجود دارد تا میزان ولتاژ ورودی به داخل موتور را بررسی کند و در صورتی که متوجه شود که جریان برق بیش از حد به موتور می رسد و به دلایل مختلف از جمله گرم شدن بیش از حد هوا، کار کردن طولانی مدت کولر، استفاده زیاد از دور تند دمای موتور کولر بالا برود و به اصطلاح با داغ شدن موتور کولر آبی همراه شود سریعا دستگاه کولر را خاموش کند.

در صورتی که به موقع نسبت به سرویس کولر آبی اقدام کنید از بروز مشکلات و ایرادات دستگاه از جمله پریدن فیوز کولر آبی در امان خواهید بود.

علت پریدن فیوز کولر آبی و نحوه رفع آن

برای دستگاه کولر آبی ممکن است انواع مشکلات رخ دهد که یکی از آنها مربوط به پریدن فیوز کولر است که به دلایل مختلف از جمله خرابی موتور، پمپ، اشکال در سیمکشی کولر و داغ شدن موتور کولر رخ می دهد که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

خرابی موتور دو سرعته کولر

کولر آبی از اجزا و قطعات مختلف از جمله بدنه، پمپ، موتور، یاتاق، پروانه، تسمه کولر، شناور و… تشکیل شده است که در بین آنها مهمترین قطعه موتور کولر است که در صورت خرابی خود موتور یا خراب شدن سیم کشی موتور با مشکل پریدن فیوز همراه می شود که در این مواقع کولر از کار می افتد و دیگر روشن نمی شود و تا تعمیر کولر آبی این مشکل پار برجا خواهد بود.

برای رفع مشکل ابتدا باید برق کولر را قطع و در ادامه به سراغ موتور کولر بروید و آنرا بررسی کنید و در صورت خرابی یا سوختن موتور نسبت به تعمیر یا تعویض موتور کولر اقدام کنید که این کار کاملا تخصصی است و تنها باید توسط تعمیرکار انجام شود.

خرابی پمپ آب کولر آبی و کار نکردن آن

در صورتی که پمپ نباشد آب داخل کفی کولر نمی تواند بالا برود و روی پوشال ها بریزد از این رو یک قطعه مهم است که در صورت خرابی و کار نکردن آن که دلایل مختلفی برای آن وجود دارد با پریدن فیوز همراه می شود.

کار نکردن پمپ آب می تواند به خاطر سوختن موتور آن یا وارد شدن رسوب و پوشال داخل پروانه پمپ و یا ریختن آب روی موتور پمپ باشد که بسوزد.

ایراد در سیم کشی کولر آبی

یکی از موارد بسیار خطرناک در مورد کولر آبی که به هیچ وجه نباید دست بزنید و با تعمیرکار تماس بگیرید مربوط به اشکال در قسمت سیم کشی دستگاه است که در این مورد اگر بی تجربه باشید احتمال برق گرفتگی شما نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که در صورت پریدن فیوز کولر اگر همراه با جرقه زدن بین سیم های واسط میان و کلیدهای کنترل کننده باشد به خاطر نقص و ایراد در سیمکشی کولر است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای رفع گردد.

گرمای بیش از حد موتور

همانطور که اشاره کردیم یکی از دلایل پریدن فیوز کولر به خاطر داغ کردن موتور است که به دلایل مختلف اعم از گرمای زیاد هوا، استفاده زیاد از دور تند کولر یا روشن گذاشتن زیاد کولر آبی رخ می دهد که در این مورد ابتدا باید دستگاه کولر را از برق بکشید و با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر موتور کولر آبی و یا تعویض آن اقدام کند.

فیوز کولر آبی در کجا قرار گرفته است؟

فیوز کولر آبی قطعه ای کوچک است که با استفاده از چند تا سیم به موتور وصل شده است که برای جدا کردن آن و گذاشتن فیوز جدید باید کاملا فنی کار و حرفه ای باشید. دقت داشته باشید که در صورت خرابی کولر آبی و خاموشی آن اگر به خاطر فیوز باشد باید از نمایندگی ها یا فروشگاه مطمئن اقدام به خرید فیوز جدید و نو کنید.

نشانه‌های خرابی فیوز کولر آبی و روش تعمیر آن

برای خرابی هر قطعه از کولر یک سری علائم و نشانه ها وجود دارد که برای قطعه فیوز کولر نیز این مورد صدق می کند و شامل موارد زیر است.

  • خاموش شدن خودکار کولر آبی
  • جرقه زدن کولر آبی که به علت پریدن یا سوختن فیوز است.
  • بالا رفتن بیش از اندازه دمای کولر

توجه داشته باشید که تعمیر فیوز کولر آبی یک کار کاملا تخصصی است و تنها توسط تعمیرکار باید انجام شود از این رو اگر با پریدن فیوز کولر آبی مواجه هستید و می خواهید فیوز را تعمیر یا تعویض کنید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *