نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی و از بین بردن کپک | آی بک امداد

نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

قطعا همه ما می دانیم برای کاهش خرابی و هزینه تعمیرات لوازم خانگی باید به خوبی از آنها حفظ و نگهداری کنیم در غیر این صورت با بروز مشکلات و احتمال خرابی هر قطعه باید با تعمیرکار تماس بگیریم. در این بین یکی از مهمترین لوازم خانگی ماشین لباسشویی نام دارد که حتی اگر بهترین برند و مارک ایرانی و خارجی را خریده باشید به مرور زمان احتمال خرابی و بروز مشکلاتی در آن هم چون عدم تخلیه آب، عدم آبگیری، کار نکردن تایمر، نچرخیدن دیگ لباسشویی و پخش شدن بوی بد در لباسشویی وجود دارد. لاستیک دور درب لباسشویی محلی مناسب برای رشد هاگ و کپک است از این رو برای از بین بردن کپک و بوی بد کافیه با نحوه تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی آشنا باشید و البته در صورت پارگی لاستیک برای تعویض آن کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

سرویس و نصب ماشین لباسشویی در تهران

در زمان خرید لباسشویی فرقی نمی کند چه برند ایرانی و چه خارجی از جمله آبسال، پاکشوما، بوش، کنوود، سامسونگ، ال جی، بکو و… باید بدانید که در ابتدا با نمایندگی تماس بگیرید تا نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدام کند و در صورت اسباب کشی حتما با دقت لباسشویی نصب شود و اگر وقت کافی برای اینکار ندارید کافیه با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا سریعا سرویسکاران در محل و منزل شما حاضر شوند.

نصب و راه اندازی، عیب یابی لباسشویی و در عین حال جرم گیری لباسشویی توسط آی بک امداد انجام خواهد شد بنابراین با گرفتن شماره تماس به راحتی سرویس لباسشویی را به ما بسپارید.

تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

فرآیند شستشوی لباس داخل لباسشویی شامل مراحلی از جمله بستن درب لباسشویی، تنظیم میزان سطح آب و تنظیم تایمر، وارد شدن آب داخل دیگ، چرخیدن دیگ و البته تخلیه آب می باشد که در صورتی که هر کدام از آنها به درستی انجام نشود احتمال خرابی لباسشویی وجود دارد. در این موارد برای تعمیر لباسشویی کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا بعد از استعلام هزینه و قیمت تعمیر لباسشویی و دادن آدرس در محل و منزل شما تعمیرکار حاضر و نسبت به رفع مشکل، تعمیر یا تعویض هر قطعه از دستگاه اقدام کنند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت بوی بد لباسشویی چیست؟

برخی اوقات ممکن است با وجود اینکه به درستی لباسشویی کار می کند و فرآیند شستشو انجام می شود اما در پایان کار متوجه بوی بد از لباس ها شوید که علت اصلی آن به خاطر رشد کپک و هاگ داخل لباسشویی است که به دلیل وجود رطوبت داخل دیگ، لاستیک درب دستگاه به سرعت رشد می کنند. در واقع بهترین محل برای رشد کپک و هاگ داخل لاستیک ضد آب ماشین لباسشویی است از این رو بعد از هر بار شستشو و در اتمام کار باید با پارچه نرم آب باقی مانده داخل لاستیک را خشک کنید تا محلی برای رشد کپک نشود.

نحوه از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی
نحوه از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

کپک ماشین لباسشویی و نحوه از بین بردن آن

رشد کپک ها در محیط هایی با رطوبت بالا انجام می شود که در مورد لباسشویی قسمت دیگ و همچنین لاستیک دور درب لباسشویی بهترین محل برای رشد کپک ها می باشد که در صورتی تمیز کردن لاستیک به راحتی  مانع از بروز این مشکل خواهید شد. فراموش نکنید که بوی بد لباسشویی ربطی به خرابی دستگاه ندارد و ممکن است که به خوبی لباس توسط دستگاه شسته شود اما بوی بد از آن پخش شود که به خاطر واشر و پلاستیک محافظ است.

کپک ها با توجه به آب باقی مانده داخل لاستیک، داخل دیگ لباسشویی که از آب و صابون تشکیل شده است به سرعت تغذیه و تکثیر می کنند بنابراین خیلی مهم است که نسبت به تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی اقدام کنید.

مراحل از بین بردن کپک ماشین لباسشویی

قبل از اینکه به تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی و از بین بردن کپک بپردازیم باید دقت داشته باشید که با رعایت یک سری اقدامات از بروز این مشکل جلوگیری می شود که مهمترین آن خشک کردن لاستیک با پارچه نرم می باشد.

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

با استفاده از یک حوله و آب صابون داغ و یا اینکه آغشته کردن به تمیز کننده به راحتی می توانید اقدام به تمیز کردن واشر لاستیک درب ماشین لباسشویی کنید که به دقت باید محیطی که رابط بین درب است را بشویید. در صورت عدم تمیز کردن بین لاستیک لباسشویی این محل پر از هاگ و کپک می شود که به رنگ سیاه قابل مشاهده است.

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی

پاکسازی تجهیزات از کپک ماشین لباسشویی

یکی دیگر از روش های تمیز کردن لاستیک لباسشویی برای از بین بردن کپک ها و رفع بوی بد لباسشویی استفاده از پارچه، اسفنج و مسواک است که با تمیز کننده به راحتی رطوبت و آب باقی مانده داخل لاستیک را از بین خواهید برد.

کاربرد نرم کننده یا صابون برای شستشو

بغیر از لاستیک درب ماشین لباسشویی که محل تجمع کپک است باید نسبت به تمیز کردن دیگ اقدام کنید که برای این کار می توانید داخل آن نرم کننده یا صابون بریزید و بدون لباس آنرا روشن کنید تا به خوبی شسته شود. البته در این بین می توانید به جای نرم کننده یا صابون حتی از مقداری جوش شیرین، آب گرم، سفید کننده داخل دیگ بریزید تا به خوبی آنرا تمیز کند.

نحوه جلوگیری از کپک ماشین لباسشویی

فراموش نکنید که عدم تمیز نکردن و کثیفی لاستیک نه تنها باعث پخش بوی بد لباسشویی می شود حتی در طولانی مدت یکی از دلایل فرسودگی و پارگی لاستیک است از این رو با تمیز کردن لاستیک در کاهش هزینه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی بکاهید.

برای جلوگیری از کپک لباسشویی کافیه یک سری موارد رعایت کنید که به شرح زیر است.

  • محل لباسشویی در جایی قرار گیرد که هوا داخل دیگ در جریان باشد و اینکه بهترین محل برای لباسشویی جایی به دور از کودکان و حیوانات خانگی است.
  • از باقی ماندن لباس های مرطوب داخل لباسشویی خودداری کنید و بعد از اتمام شستشو حتما آنرا به روی رخت کن آویزان کنید.
  • فراموش نکنید که مواد تمیز کننده بی کیفیت و ارزان یکی از دلایل به وجود آمدن کپک و پخش بوی بد لباسشویی است.
  • به صورت مرتب واشر و لاستیک درب لباسشویی را در اتمام هر بار شستشو خشک کنید.
  • فراموش نکنید که بهترین روش برای جلوگیری از رشد کپک از بین برد رطوبت داخل دیگ است که با ریختن آب گرم و مواد ضدعفونی کننده بعد از اتمام کار و خاموش شدن لباسشویی این کار انجام می شود.
  • یکی از تمیز کننده های خوب استفاه از مواد طبیعی چون سرکه، لیمو، نمک است که از رشد کپک و بوی نامطبوع جلوگیری می کند.

تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی خیلی مهم است

فراموش نکنید که تنها سالم بودن لباسشویی کافی نیست بلکه باید به صورت مرتب آنرا خشک کنید تا مانع از رشد کپک و بوی بد لباسشویی شوید.

چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم

با توجه به اینکه رطوبت بهترین محیط برای رشد کپک و هاگ است از این رو باید مداوم نسبت به تمیز کردن لباسشویی اقدام کنید و حتما بعد از هر بار شستشو آب جمع شده و باقی مانده داخل لاستیک را با پارچه نرم خشک کنید و برای تمیز کردن مخزن یا همان دیگ لباسشویی از پاک کننده های قوی و طبیعی چون سرکه استفاه کنید.

خطرات ناشی از کپک ماشین لباسشویی

رشد کپک داخل لباسشویی نه تنها عاملی برای پخش بوی بد و نامطبوع لباسشویی است بلکه احتمال ایجاد بیماریهای پوستی و تنفسی را رخ می دهد از این رو با تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی مانع از بروز این بیماری ها شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *