علت لرزش کولر آبی و نحوه رفع و برطرف کردن مشکل | آی بک امداد

علت لرزش کولر آبی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

یکی از وسایل سرمایشی که توسط مردم استفاده می شود شامل کولر آبی است که در اندازه های مختلف وجود دارد و در نوع پیشرفته آن کولر آبی سلولزی وجود دارد که حجم زیادی از باد خنک را منتشر می کند. با وجود خنک کردن فضای محیط ساختمان توسط کولر آبی که با برق و آب کار می کند احتمال بروز یک سری مشکلات اعم از سر و صدای زیاد، لرزش، پوسیدگی کف کولر، بوی بد، کار نکردن دور کند، برق داشتن بدنه کولر آبی و… وجود دارد که برای تعمیر کولر آبی کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید. در این بخش از مقاله به بررسی علت لرزش کولر آبی که شامل تراز نبودن، گذاشتن کولر روی آجر، وصل کردن مستقیم دهانه کولر به کانال کولر و.. اشاره خواهیم کرد.

تعمیر کولر آبی در تهران

با وجود اینکه بهترین دستگاه سرمایشی کولر گازی نام دارد اما بعد از آن کولر آبی بهترین دستگاه است که اگر سرویس کولر آبی به موقع انجام شود و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید تا سالیان طولانی برای شما کار خواهد کرد. در صورت بروز انواع مشکلات اعم از کار نکردن پمپ کولر آبی، پارگی تسمه کولر، سر و صدای زیاد، برق داشتن بدنه کولر، بوی بد، پوسیدگی کف کولر و.. کافیه با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کار سرویس و تعمیر کولر آبی را انجام دهد.

سایت آی بک امداد در زمینه تعمیر کولر آبی و تعمیر کولر گازی فعالیت دارد و تمام مناطق تهران از شرق، غرب، جنوب، شمال با محله های ونک، آرارات، ازگل، کامرانیه، تجریش، سعادت آباد، یوسف آباد، عباس آباد، نارمک، تهرانپارس، نواب، زمزم، فلاح، سلسبیل و.. را تحت پوشش خواهد داد کافیه همین الان تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت لرزش کولر آبی و نحوه رفع آن

یکی از مشکلاتی که در مورد کولر آبی با ما تماس گرفته می شود در مورد لرزش کولر آبی است که سر و صدای زیادی را به همراه دارد و حتی اگر باد خنک و سردی را پخش کند باز هم آزار دهنده است و مردم سعی در خاموش کردن کولر در این مواقع دارند از این رو در این مقاله به بررسی دلایل لرزش کولر آبی و نحوه رفع آن خواهیم پرداخت.

 • تراز نبودن کولر
 • نصب مستقیم دهانه کولر به کانال کولر
 • قرار دادن کولر روی آجر و پایه های غیر استاندارد

عدم نصب کولر آبی بصورت تراز

برای نصب و راه اندازی کولر آبی حتما باید تخصص لازم داشته باشید در غیر اینصورت با بروز مشکلاتی اعم از سر و صدای زیاد، لرزش کولر مواجه خواهید شد که یکی از دلایل آن به خاطر تراز نبودن کولر می باشد که باعث می شود فشار زیادی روی پروانه کولر بیاید و همین باعث می شود در طولانی مدت با خرابی بلبرینگ، یاتاق کولر همراه شود و در عین حال چرخش پولی و پروانه به خوبی انجام نشود.

با تراز نبودن دستگاه کولر آبی باعث عدم عملکرد صحیک کولر می شود که به درستی تنظیم نیست و همین لرزش کولر را به همراه دارد از این رو فراموش نکنید که نصب کولر آبی را به افراد متخصص بسپارید.

نصب مستقیم دهانه کولر به کانال کولر

یکی از مواردی که البته در گذشته زیاد اتفاق می افتاد این بود که به صورت مستقیم دهانه کولر را به کانال کولر وصل می کردند که همین عاملی بود که با شنیدن کوچکترین حرکت موتور و لرزش بدنه کولر سریعا سر و صدا به داخل کانال انتقال داده شود و باعث شود که شما لرزش کولر را بشنوید.

یکی از مواردی که باعث حذف لرزش های کولر می شود استفاده از پارچه های برزنتی و کانال های منعطف روی دهانه کولر است.

قرار دادن کولر بر روی آجر و یا پایه های غیر استاندارد

یکی از مواردی که خیلی زیاد انجام می شود گذاشتن کولر روی پایه های غیر استاندار از جمله بلوک، آجر می باشد که همین باعث می شود که سر و صدای زیادی از کولر آبی به گوش شما شنیده شود. با گذاشتن کولر آبی روی چهار پایه مخصوص از شر این لرزش کولر خلاص خواهید شد که البته در هر بار سرویس کولر آبی باید به بررسی چهار پایه پرداخته شود تا در صورت فرو رفتن ایزوگام آنرا برطرف کنید تا مانع از عدم تراز دستگاه کولر و ایجاد سر و صدای کولر شود.

با وجود اینکه همه ما به دنبال کاهش هزینه تعمیر کولر آبی هستیم اما باید دقت کنید که لرزش کولر آبی باعث ایجاد سر و صدای زیاد می شود که هر کسی را آزار می دهد از این رو گذاشتن کولر روی پایه های چوبی، آجر، بلوک سیمانی، موزاییک های مختلف و.  باعث تولید صدا و لرزش زیاد کولر می شود.

عمده دلایل لرزش و صدای کولر آبی مربوط به مشکلات فنی کولر آبی

در صورتی که با بررسی کولر متوجه شدید که هیچ کدام از موارد بالا علت لرزش کولر آبی نیست سر و صدای زیاد آن می تواند به خاطر خرابی یا خشک شدن یاتاق ها، تاب برداشتن پروانه، شل شدن پولی ها، عدم تنظیم تسمه کولر و… باشد که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

خراب شدن پروانه کولر آبی

در صورت تاب داشتن پروانه کولر آبی یا هر گونه آسیب و ضربه به پروانه های کولر پروانه به درستی نمی تواند در مسیر مشخص خود به چرخش در بیاید و همین باعث ایجاد لرزه و لرزش کولر می شود.

با وجود محافظت پروانه کولر با گارد فلزی احتمال تاب برداشتن و خرابی پروانه کولر به خاطر خرابی یاتاق ها، شل یا سفت شدن تسمه پروانه وجود دارد که باید برطرف گردد.

برای تعمیر پروانکه کولر ابتدا باید پولی باد و سپس یاتاق های اطراف باز و در ادامه پروانه را بیرون بیاورید و اگر پروانه خراب یا تاب برداشته یک پروانه جدید بخرید و با نوع قدیمی عوض کنید.

خراب بودن یاتاقان کولر آبی

یکی از مواردی که در زمان سرویس کولر آبی باید توجه داشته باشید روغن کاری یاتاق های کولر است و در صورت خرابی یاتاق ها سریعا آنرا عوض چونکه بعد از چند سال احتمال خرابی یاتاق ها وجود دارد و باید سریعا تعمیر یا تعویض گردد.

توجه داشته باشید که خرابی یاتاق ها باعث  خرابی پولی، تاب برداشتن پروانه کولر و حتی فشار زیاد روی تسمه کولر می شود که در ادامه با افزایش هزینه تعمیر کولر آبی برای شما همراه خواهد بود.

به منظور تعویض یاتاق ابتدا باید پولی و در ادامه دو پیچ نگهدارنده آنرا باز و یاتاق های قدیمی را خارج و نوع جدید را در جای خود قرار دهید. در این بین فراموش نکنید که به موقع نسبت به روغن کاری یاتاق های کولر آبی اقدام کنید چونکه خشک شدن یاتاق ها یکی از دلایل لرزش و سر و صدای زیاد کولر آبی است.

خراب بودن موتور کولر آبی

برخی اوقات ممکن است لرزش کولر به خاطر خراب شدن یکی از سیم پیچ های موتور باشد که باید نسبت به تعمیر موتور کولر آبی با سایت تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید چونکه این کار کاملا تخصصی است و افراد عادی قادر به تعمیر موتور کولر آبی نیستند.

در این بین برخی اوقات ممکن است به خاطر لق شدن پایه های موتور سر و صدای زیاد منتشر شود که با ثابت کردن آن مشکل رفع خواهد شد.

شکسته شدن و یا تاب داشتن پولی های کولر آبی

به منظور اینکه نیروی حاصل از موتور برای گردش پروانه کولر ایجاد شود باید این نیرو توسط دو پولی و یک تسمه ایجاد شود از این رو هر گونه شکستگی و تاب برداشت پولی ها می تواند منجر به لرزش و سر و صدای زیاد کولر شود که در این مورد برای تعویض پولی کولر آبی کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

10 دیدگاه برای “علت لرزش کولر آبی و نحوه رفع و برطرف کردن مشکل | آی بک امداد

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، برای برعکس کردن دور موتور باید جهت دمندگی تعریف گردد که برای اینکه مثل کار هواکش کار کند گزینه مناسبی نیست.

 1. ناشناس گفته:

  سلام، امروز برای راه اندازی کولر آبی بررسی کردم و فهمیدم که زنجیر پاره کرده که زنجیر تهیه و مجددا جا انداختیم اما با زدن دکمه پمپ آب و دور کند کولر شروع به لرزیدن و سر وصدای زیاد میکنه که البته روی دور تند کولر آبی مشکلی نیست و خوب کار میکنه

 2. اسدلله گفته:

  سلام. مشکلی که برای کولر ما وجود داره اینکه مدام شلنگ از پمپ جدا میشه که با تعویض پمپ باز این مشکل وجود دارد موتور هم عوض کردیم باز مشکل پابرجاست و حتی شلنگ هم عوض کردیم درست نشد و کولر سر و صدای خیلی زیادی داره.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام مشکل سر و صدای کولر شما ممکن است از لنگ زدن پولی ها، خرابی یاتاق ها و حتی سفت نبودن پایه دینام یا محکم نبودن پایه کولر باشد.

 3. رضا گفته:

  سلام، یک کولر آبی ۸۰۰۰ دارم که چند شب پیش ازش بوی سوختگی میامد که از اون شب تا الان روشن نکردم و برای تست کولر فهمیدم که روی دور کند و تند کار میکنه اما سر و صدای خیلی زیادی دارد که که با روغن کاری یاتاق های کولر هم مشکل برطرف نشود و کمی هم موتور کولر لغزش داره ممنون میشم ایراد و مشکل رو بگید.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، با توجه به توضیحاتی که گفتید به این معناست که دینام یا همان موتور کولر شما خراب یا نیم سوز شده که با مولتی متر از نیم سوز یا سوختن آن می توانید مطمئن شوید و بغیر از تعمیر موتور باید نسبت به درست کار کردن بلرینگ های دینام مطمئن شوید.

 4. احمد گفته:

  سلام، از کولر آبی ما صدای تق تق زیاد میاد که همراه با لرزش زیاد هست و تعمیرکار اومد و گفت مشکل از یاتاق هاست و اونو عوض کرد اما بعد از یک هفته مجددا مشکل برگشته راهنمایی کنید.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام برای رفع صدای تق تق و لرزش کولر آبی خود باید یاتاق ها،پولی و تسمه کولر بررسی و در عین حال ممکن است مشکل از پیچهای مربوط به کلیه متعلقات کولر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *