دلایل سر و صدای زیاد کولر آبی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

دلایل سر و صدای زیاد کولر آبی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

پخش شدن باد خنک از سمت کولرهای آبی در محیط خانه و اداره باعث شده است که تقاضای خرید این کولرها زیاد شود به خصوص اینکه قیمت کولر آبی نسبت به کولر گازی خیلی ارازن تر است و قدرت خرید مردم زیاد است. با توجه به افزایش استفاده مردم از کولر آبی برای ایجاد سرمایش در فضای ساختمان با بروز انواع مشکلات از جمله خرابی قطعات، سر و صدای زیاد، کار نکردن دور تند، پوسیدگی کف، کار نکردن و سوختن پمپ آب، سوختن موتور کولر  و…. باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر کولر آبی کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید. در صورتی که کولر آبی شما سر و صدای زیادی داشته باشد به دلیل کانال های آن به صورت مستقیم وارد خانه می شود و همین باعث آزار اذیت افراد داخل خانه می شود از این رو در این مقاله دلایل بروز این مشکل و نحوه رفع آن را خواهیم نوشت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل سر و صدای زیاد کولر آبی چیست؟

مسلما با روشن کردن پمپ آب، موتور و کلید دور تند و کند کولر آبی با مکش آب و پخش شدن روی پوشال ها و حرکت پروانه کولر شروع به ایجاد باد خنک می کند که همراه با سر و صدا است اما در این بین سر و صدای زیاد از کولر آبی به معنای خرابی آن می باشد. سر و صدای زیاد کولر آبی به خاطر بروز مشکلاتی در قطعات کولر می باشد که شامل موارد زیر است.

 • تاب برداشتن پروانه
 • خشکی یاتاق ها
 • خرابی یاتاق ها
 • شل شدن پولی ها
 • خوردگی در بوشن موتور کولر
 • خرابی تسمه کولر و تنظیم نبودن آن

در ادامه این متن از مقاله به بررسی دلایل سر و صدای زیاد کولر آبی می پردازیم و علت بروز این مشکل را خواهیم نوشت که در صورت دست به آچار بودن می توانید مشکل را رفع کنید در غیر این صورت برای کاهش هزینه تعمیر کولر آبی و جلوگیری از آسیب به سایر قطعات از جمله سوختن موتور و پمپ سریعا با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا در محل و منزل شما در تهران حاضر شوند.

خشک شدن یاتاقان ها

سرویس به موقع کولر آبی قبل از راه اندازی و روشن کردن دستگاه باعث می شود که سرویسکار نسبت به روغن کاری یاتاق ها، تعویض پوشال ها، عیب یابی و…. اقدام کند و در عین حال باعث بهبود عملکرد کولر و همچنین افزایش طول عمر آن شود.

یکی از مواردی که در صورت عدم سرویس کولر آبی دچار مشکل می شوید شامل خشک شدن یاتاق ها می باشد که همین باعث بروز مشکل حادتر یعنی سر و صدای زیاد کولر آبی شبیه صدای جیر جیر می شود که بسیار دل خراش است. از این رو در زمان بروز این مشکل باید حتما سریعا نسبت به روغن کاری یاتاق ها اقدام کنید. توجه داشته باشید که یاتاق ها قطعاتی از کولر هستند که باعث اتصال پروانه و پایه های پروانه می شوند و شامل بلبرینگ هایی هستند که در صورت عدم روغن کاری خشک می شوند و سر و صدای زیادی ایجاد می کنند.

شل شدن پولی ها

یکی از مواردی که سرویسکار کولر آبی در زمان سرویس باید بررسی کند مربوط به پولی ها می باشد که یکی در سر موتور و دیگری در انتهای سمت موتور پروانه وجود دارد که کار گردش پروانه با استفاده از نیروی موتور را بر عهده دارند و با هر گونه شل یا گشاد شدن دهانه پولی های لق می شوند و با صداهایی شبیه به هو هویی به گوش می رسند. بنابراین در صورتی که سر و صدای زیاد کولر آبی به خاطر شل شدن پولی ها باشد باید سریعا نسبت به سفت کردن پیچ ها و تنظیم تسمه کولر اقدام کنید و در صورت گشادی پولی ها باید نسبت به تعویض آنها اقدام شود تا مشکل سر و صدا رفع گردد.

در صورتی که وقت کافی ندارید و یا اینکه قادر به رفع مشکل سر و صدای کولر آبی نیستید برای تعمیر کولر آبی کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

خرابی یاتاقان ها

کولر آبی از اجزای مختلف تشکیل شده است که به مرور زمان خراب می شوند که یکی از آنها یاتاق ها می باشد که به مرور زمان به دلایلی از جمله فرسودگی، طول عمر زیاد، ضربه سنگین و یا اینکه به خاطر زنگ زدگی و همچنین موارد دیگر احتمال خرابی آنها وجود دارد که باید تعویض شوند.

برای تعمیر کولر آبی و تعویض یاتاق ها نباید فراموش کنید که متناسب با حجم کولر باید آنها را بخرید و در جای خود قرار دهید.

خوردگی بوشن موتور کولر آبی

یکی از دلایلی که باید به تنظیم تسمه کولر آبی بپردازید به این خاطر است که در صورت سفت بودن تسمه و رطوبت بالا، ضعیف شدن موتور و… احتمال خرابی و آسیب دیدن بوشن های موتور وجود دارد که در این مواقع باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا سریعا بوشن موتور تعمیر یا تعویض شود.

تاب داشتن پروانه کولر

بغیر از خشکی و خرابی یاتاق ها، خرابی بوشن موتور، شل شدن پولی های کولر سر و صدای زیادی که از آن به گوش می رسد ممکن است به خاطر تاب برداشتن پروانه کولر باشد که البته این اتفاق خیلی کم رخ می دهد.

دقت داشته باشید که دلایل مختلفی از جمله تراز نبودن کولر، خراب بودن یاتاق ها، ضعیف بودن محور می تواند باعث بروز این مشکل یعنی تاب برداشتن پروانه شود که باید به آنها توجه کنید. به منظور تعمیر یا تعویض پروانه کولر و تعمیر کولر آبی کافیه با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و تعمیرات را انجام دهد.

خرابی تسمه پروانه کولر

یکی از مهمترین و بارزترین دلایل برای ایجاد سرو صدای زیاد و عجیبی که از کولر به گوش می رسد به خاطر خرابی تسمه پروانه کولر است که در صورتی که نخ نما یا ریش ریش شده باشد سر و صدای زیادی از آن چون صدای جیر جیر به گوش می رسد که باید سریعا نسبت به تعویض و تنظیم تسمه کولر اقدام کنید.

زمان تعویض تسمه کولر آبی

علت صدای جیر جیر کولر آبی

همانطور که در متن این مقاله نوشتیم دلایل مختلف باعث سر و صدای زیاد کولر آبی می شود اما در این بین نیز خرابی یاتاق ها، کج بودن محور پروانه و یا تراز نبودن کولر باعث ایجاد سر و صدایی شبیه به جیر جیر می شود که باید سریعا علت را پیدا و رفع کنید.

سرویس و تعمیر کولر آبی در تهران توسط آی بک امداد

دقت داشته باشید که قبل از راه اندازی و روشن کردن کولر آبی در فصل گرم سال باید به خوبی سرویس شود تا سرویسکار علاوه بر عیب یابی و رفع مشکلات نسبت به تعمیر یا تعویض یک سری قطعات کولر از جمله تعویض یاتاق ها، شستشوی کولر، تنظیم تسمه کولر و… اقدام کند.

در این بین اگر با خرابی کولر آبی و بروز مشکلاتی از جمله خنک نکردن محیط، سر و صدای زیاد، سوختن موتور یا پمپ آب، کار نکردن دور تند، پوسیدگی بدنه کولر، بوی بد کولر آبی و.. مواجه شدید برای تعمیر کولر آبی کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد تمام مناطق تهران از جمله غرب، شرق، شمال، جنوب تهران شامل نارمک، قیطریه، کامرانیه، آرارات، ونک، جردن، فلاح، پونک، سعادت آباد، یوسف آباد، فلاح، ستارخان، شادمهر، امیرآباد، تجریش، نیاوران، الهیه، نواب، پیروزی، تهرانپارس شرقی و غربی و…. را تحت پوشش قرار می دهد کافیه همین الان شماره ای بک امداد را بگیرید و علاوه بر استعلام قیمت و هزینه سرویس و تعمیر کولر آبی با دادن آدرس خود تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و سرویس و تعمیر کولر را انجام دهد.

2 دیدگاه برای “دلایل سر و صدای زیاد کولر آبی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

 1. هاشم گفته:

  سلام وقت بخیر علت صدا دادن موتور کولر آبی چیه صداش خیلی آزاردهنده س و از خود موتور میاد و موتورشم ۵دقیقه بعد از اینکه موتورو روشن میکنم داغ میشه علتش چیه؟

 2. جواد گفته:

  باسلام کولر آبی مدل ۴۰۰۰دارم ، بتازگی سرویس شده اما نسبت به پارسال صداش بیشتر شده حس میکنم تسمه ی کولر یه مقدار کمی به طرفین حرکت داره و حرکتش مستقیم نیست.وقتی ام میخوایم خاموشش کنیم تا یه صدایی شبیه جیرجیر ازش بلند میشه که سرویس کار گفت بخاطر اینه که زمانی که خاموش میشه دور موتور کند میشه.میشه بگید مشکلش چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *