دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

روشن نماندن شعله اجاق گاز
📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

خرید بهترین اجاق گاز و فر به آشپز این امکان را می دهد که با بهترین امکانات به آشپزی و پخت انواع مواد غذایی بپردازد. قطعا در زمان آشپزی کردن همه به فکر رنگ و لعاب غذا و خوش طعم بودن آن هستند و فراموش می کنند که اجاق گاز را تمیز کنند در صورتی که همین کثیف بودن و چربی ممکن است وارد سر شلعه شود و باعث مسدود شدن و حتی خرابی آن شود. یکی از موارد خرابی اجاق گاز زمان روشن نماندن شعله اجاق گاز است که دلایل مختلف از جمله خرابی ترموکوپل، تنظیم نبودن ولوم، کثیفی سر شلعه ها باعث بروز این مشکل می شود که برای تعمیر اجاق گاز کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر اجاق گاز در تهران و سایر شهرها توسط آی بک امداد

حفظ و نگهداری از اجاق گاز، فر و سایر لوازم خانگی از جمله یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، مایکروفر و… مهم است اما به مرور زمان به دلایل مختلف احتمال خرابی هر وسیله ای وجود دارد که یکی از آنها اجاق گاز می باشد. به منظور سرویس و تعمیر اجاق گاز در تهران، کرمانشاه، شیراز، اهواز، زنجان، قزوین، ارومیه، تبریز، مشهد، کرج، رشت، اراک، ایلام و… کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار به محل و منزل شما اعزام شود.

در زمان روشن نماندن شعله اجاق گاز، زرد یا نارنجی شدن شعله، روشن نشدن شعله گاز، خرابی جرقه زن، کاهش شعله با وجود فشار بالای گاز شهری برای تعمیر اجاق گاز با آی بک امداد تماس بیگرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز چیست؟

در صورتی که بعد از چند ثانیه از روشن بودن مشعل اجاق گاز یهو خاموش می شود دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد که در این بین شامل کار نکردن ترموکوپل، تنظیم نبودن شعله، خرابی جرقه الکترود زن و…. می باشد.

در ادامه این متن از مقاله دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز و همچنین راهکارهایی برای رفع هر کدام را خواهیم نوشت.

کثیفی سطح اجاق گاز در زمان پخت و پز

هر چقدر که نیاز به دقت بالا برای پخت و پز انواع مواد غذایی باشد در این بین باید توجه داشته باشید که در صورت کثیفی سطح اجاق احتمال مسدود شدن سر شعله ها وجود دارد از این رو باید در نظافت و تمیز کردن اجاق گاز نیز کوشا باشید. در صورتی که رنگ شعله اجاق گاز به زرد و نارنجی باشد باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

یکی از دلایل روشن نماندن شعله به خاطر کثیفی سطح اجاق است که برای تمیز کردن می توانید از یک حوله نسبتا خیس و نم دار برای تمیزی سطح اجاق استفاده کنید.

تنظیم نبودن شعله اجاق گاز و نحوه تنظیم آن

احتمال بهم خوردن تنظیم شعله گاز وجود دارد که همین دلیلی بر روشن نماندن شعله می باشد از این رو باید هر چند وقت یک بار پایه های شعله اجاز گاز را تمیز کنید. برای تمیز کردن کافی این پایه ها داخل محلول پاک کننده شامل مواد شوینده و سرکه بذارد و در ادامه با مسواک روی آن بکشید تا تمیز شود.

توجه برای تمیز کردن پایه های شعله از مواد شوینده قوی و اسیدی استفاده نکنید چون احتمال خوردگی و از بین رفتن قطعات را دارد.

کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز و بررسی آن

یکی از قطعات مهم در اجاق گاز ترموکوپل نام دارد که وسیله ای کاربردی به عنوان سیستم ایمنی و هشدار دهنده می باشد که در صورت قطع شدن جریان قطع مانه از روشن ماندن شعله اجاق گاز می شود. یکی از دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز ممکن است به خاطر خرابی و کار نکردن ترموکوپل باشد.

برای تست کردن ترموکوپل کافیه ولوم را چند ثانیه بگیرید و رها کنید اگر شعله روشن نشد به معنای خرابی ترموکوپل است که نیاز به تعمیر  یا تعویض دارد.

خرابی ترموکوپل اجاق گاز

تنظیم نبودن ولوم اجاق گاز

ولوم به قطعه ای گفته می شود که با چرخاندن آن باعث کم و زیاد شدن شعله اجاق گاز می شود در صورتی که این قطعه خراب شود باعث می شود که شعله روشن نماند از این رو خرابی ولوم وجود دارد. در واقع ممکن است با چرخش ولوم گیر کند و همین باعث روشن نماندن شعله شود که باید توسط تعمیرکار اجاق گاز رفع شود.

بررسی وضعیت الکترود جرقه زن اجاق گاز

بغیر از ترموکوپل و ولوم ممکن است به خاطر خرابی و اشکال در عملکرد الکترود جرقه زن باشد. در واقع اگر الکترود جرقه زدن در جای خود قرار نگرفته باشد و یا اینکه فاصله بین آن و شعله مناسب نباشد باعث روشن نماندن شعله اجاق گاز می شود.

تاثیر جابجایی الکترود جرقه زن در مشکل روشن نماندن شعله اجاق گاز

اطمینان از قرارگیری سرشعله در جای خود

در صورتی که موارد و مشکلات بالا وجود نداشته باشد احتمال درست قرار نگرفتن سر شعله در جای خود وجود دارد که همین عاملی بر روشن نماندن شعله است از این رو پس از خاموش کردن شعله و سرد شدن باید این مورد را بررسی و رفع کنید.

اطمینان از تمیزی مشعل‌های اجاق گاز

اگر روشن نماندن شعله اجاق گاز رخ دهد و با بررسی کردن متوجه سالم بودن ترموکوپل، الکترود جرقه زن شوید باید روی مشعل ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که باقی مانده قطرات روغن و آب روی آن نریخته باشد.

علت روشن نماندن شعله فر اجاق گاز چیست؟

تا به اینجای کار علت روشن نماندن شعله اجاق گاز را برای شما کاربران نوشتیم حال قصد داریم این مشکل را برای فر بنویسیم و اینکه بفهمید علت روشن نماندن شعله فر اجاق چیست و چگونه این مشکل را برطرف کنید.

مسدود شدن پیلوت

مهمترین دلیل برای اینکه شعله فر روشن نمی ماند این است که قسمت پیلوت اجاق مسدود است. در واقع به دلیل ارتفاع کم پیلوت احتمال گرفتگی و مسدود شدن پیلوت وجود دارد. که در زمان بروز این مشکل بعد از خاموش شدن فر و سرد شدن می توانید با یک وسیله نوک تیز شروع به تمیز کردن سوراخ های پیلوت کنید تا مشکل رفع گردد و در صورت نیاز به تعمیر فر اجاق گاز کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تنظیم نبودن تایمر فر

تنظیم نبودن تایمر فر یکی دیگر از دلایل خاموش شدن فر می باشد که همین باعث می شود که در زمان پخت غذا دچار مشکل شوید از این رو باید نسبت به تنیم بودن تایمر فر اقدام کنید و در صورتی که این کار نمی توانید انجام دهید کافیه با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

خرابی ترموستات

ترموستات قطعه ای اصلی در فر می باشد برای جلوگیری از گرم شدن زیاد داخل فر می باشد و در زمان گرمای زیاد فر را خاموش می کند. از این رو ممکن است خرابی ترموستات یکی از دلایل روشن نماندن فر اجاق گاز است که در صورت خرابی باید با تعمیرکار تماس بگیرید که می توانید با آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار به محل و منزل شما در تهران، کرمانشاه، اراک، اصفهان، تبریز، مشهد، قم و…. حاضر شود.

داغ شدن بیش از حد فر

همانطور که اشاره شد ترموستات وسیله ای است که در صورت گرمای زاید اجاق گاز آنرا خاموش می کند از این رو اگر تهویه آشپزخانه مناسب نباشد ترموستات تشخیص می دهد آنرا خاموش کند بنابراین باید به فکر ایجاد تهویه مناسب آشپزخانه باشید.

تعمیر اجاق گاز و فر توسط آی بک امداد

در صورت خرابی و بروز هر گونه مشکل از جمله زرد شدن شعله، کاهش ارتفاع گاز، روشن نماندن شعله گاز، بوی گاز، نچرخیدن ولوم و خرابی هر کدام از قطعات فر و اجاق گاز کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

1 دیدگاه برای “دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

  1. نسترن کهریزی گفته:

    سلام وقت بخیر .اجاق گاز رومیزی مدل سیبن داریم که در زمان نصب چون تایم نداشتیم همسرم مجبور شد خودش نصب کنه الان یکی از شعله هاش رو وقتی روشن میکنم بلافاصله خاموش میشه چون خودمونم نصب کردیم گارانتی بهمون تعلق نمیگیره .میشه راهنمایی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *