علت خاموش شدن و روشن نشدن یخچال | تعمیرات آی بک امداد

علت خاموش شدن و روشن نشدن یخچال

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

خرابی یخچال به معنای یک دردسر بزرگ برای اعضای خانواده می باشد و در عرض کمتر از چند ساعت با فاسد شدن مواد غذایی و بوی بد یخچال همراه خواهد شد از این رو خیلی مهم است که در زمان خرابی قطعات و بروز انواع مشکلات اعم از برفک زدن یخچال، خنک نشدن، سر و صدای زیاد، اتومات نکردن یخچال، یخ زدن لوله های پشت یخچال و.. سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید. یخچال هر چند دقیقه یکبار اتومات می کند تا به موتور یا همان کمپرسور یخچال فشار نیاید در صورت خاموش شدن و روشن نشدن یخچال دلایل مختلفی اعم از نوسانات برقی، خرابی کمپرسور، خرابی ترموستات، خرابی دیفراست یخچال و.. باعث بروز این مشکل می شود که برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

اتومات کردن یخچال به چه معناست؟

برای ایجاد سرمای داخل یخچال گاز مایع از طریق لوله مویی وارد اواپراتور می شود که به صورت لوله پشت یخچال است و با گرفتن هوای گرم داخل یخچال و تبدیل به سرما این روند ادامه می یابد. سرد کردن داخل یخچال توسط کمپرسور یخچال انجام می شود و برای جلوگیری از فشار به موتور و خرابی آن توسط قطعه ای به نام ترموستات فرمان روشن شدن یخچال و سپس خاموش شدن یخچال داده می شود که به این اصطلاح اتومات کردن یخچال می گویند.

هر یخچال به ازای ۴۰ دقیقه روشن شدن موتور ۱۰ دقیقه خاموش می شود که به آن اتومات کردن یخچال می گویند و در صورت بروز انواع مشکلات اعم از سرد و خنک نشدن یخچال کمپرسور برای خنک کردن روشن می شود که همین باعث می شود به صورت یکسره کار کند که به آن اتومات نکردن یخچال می گویند.

تعمیر یخچال فریزر و صنعتی در تهران

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت یخچال امروزه شاهد برندهای مختلف یخچال فریزر، ساید بای ساید، دوقلو سامسونگ، الکترواستیل، دونار، امرسان، دیپوینت، بوش، دوو، هیمالیا و… همچنین یخچال های صنعتی به صورت صندوقی، ایستاده و شیشه ای در مغازه، رستوران، فروشگاه ها و… هستیم که در صورت خرابی هر کدام از آنها نیازی به حمل کردن و بردن پیش تعمیرکار نیست کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید و بعد از استعلام قیمت و هزینه تعمیر یخچال با دادن آدرس محل و منزل خود سریعا تعمیرکار در آنجا حاضر و تعمیر یخچال را در حضور شما انجام دهد.

تعمیرات آی بک امداد دارای متخصصین و تعمیرکاران زبده در زمینه تعمیر یخچال و انواع لوازم خانگی می باشد که حاضر به خدمت رسانی به شما هموطنان در تمام مناطق تهران می باشد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خاموش شدن یخچال فریزر مشکلی رایج در بین یخچال ها

همانطور که می دانید هر کدام از لوازم خانگی طول عمر خود را دارند که البته ممکن است زودتر از آن به دلایل مختلف خراب شوند. یکی از این وسایل برقی یخچال نام دارد که به دلیل اهمیت آن در خانه و نگهداری مواد غذایی خام و انواع گوشت مرغ، گوسفند و.. داخل آن اگر خراب شود باید سریعا نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنید. در بین مشکلات و ایرادات یخچال یک مورد رایج وجود دارد که به ناگهان یخچال خاموش می شود و با خاموش شدن یخچال دیگر روشن نمی شود. در واقع برای اینکه به موتور یخچال فشار نیاید هر چند دقیقه یکبار روشن و سپس خاموش می شود اما اگر به مدت طولانی یخچال خاموش و دیگر روشن نشود دلایل مختلفی اعم از نوسانات برقی، خرابی کمپرسور، اورلود، خرابی دیفراست یا ترموستات یخچال و… باعث بروز این مشکل می شود که در ادامه مقاله به بررسی دلایل خاموش شن و روشن نشدن یخچال خواهیم پرداخت.

نحوه تشخیص روشن نشدن یخچال

خب همانطور که اشاره شد خیلی مهم است که یخچال اتومات شود و مدت زمان روشن شدن و خاموش شدن یخچال توسط ترموستات داده می شود حال اینکه اگر خاموش شود و دیگر روشن نشود دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. سوال اینجاست از کجا بفهمیم که با مشکل روشن نشدن یخچال مواجه هستیم. خب به طبع با نگاه کردن به نمایشگر روی درب یخچال به راحتی می توانید از خاموش بودن یخچال مطمئن شوید و حتی می توانید برای این کار از لامپ های داخل آن استفاده کنید که در زمان باز شدن درب یخچال اگر روشن شود به معنای روشنی یخچال و در صورت خاموشی لامپ به معنای خاموش شدن یخچال است.

۷ علت خاموش شدن یخچال فریزر و رفع مشکل روشن نشدن یخچال

تا به اینجای کار اهمیت اتومات کردن یخچال را نوشتیم. دقت داشته باشید که یکسره کار کردن یخچال می تواند به خاطر سرد و خنک نشدن یخچال باشد که به دلایل مختلف این مشکل وجود خواهد داشت. در عین حال ممکن است یکی از دلایل اتومات نکردن یخچال به خاطر یخ زدن لوله های پشت یخچال باشد که باید علت آنرا بررسی کنیم. بغیر از این موارد نوبت این است که بفهمیم چرا یخچال خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود. از دلایل خاموش شدن و روشن نشدن یخچال شامل موارد زیر است که به بررسی هر کدام و نحوه رفع مشکل خواهیم پرداخت.

 • نوسانات برقی
 • خرابی و آسیب در برد یخچال
 • سوختگی محافظ برق یخچال
 • خرابی ترموستات یخچال
 • خرابی یا سوختن موتور یا کمپرسور یخچال
 • خرابی سیستم دیفراست یخچال و کار نکردن فرآیند برفک زدایی
 • داغ شدن موتور یخچال

اشکال در اتصالات سیم و پریز

در صورتی که به ناگهان یخچال خاموش شد و دیگر روشن نشد اولین موردی که باید بررسی کنید نوسانات برق است ممکن است سیمکشی ساختمان یا برق سیم و پریز مشکل داشته باشد. در این مورد باید از سالم بودن پریز و همچنین دو شاخ برق یخچال مطمئن شوید که برای اینکار حتما با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

آسیب در برد یخچال

یکی دیگر از اجزا و قطعات یخچال برد الکترونیکی آن است که تایمر ترموستات فرمان روشن شدن و خاموش شدن یخچال را به برد می دهد تا برد نیز فرمان روشن شدن موتور و کمپرسور را بدهد و این کار انجام شود در صورت خرابی و اسیب برد باید سریعا توسط تعمیرکار عیب یابی، تعمیر یا تعویض گردد.

آسیب در برد یخچال

سوختگی محافظ برق یخچال

بغیر از موارد بالا ممکن است مشکل از سمت محافظ برق یخچال باشد که سوخته است و همین علتی بر خاموش شدن و روشن نشدن یخچال باشد که باید خرید محافظ برطرف می گردد.

معیوب شدن ترموستات یخچال

همانطور که در طول متن مقاله به آن اشاره کردیم فرمان روشن شدن یخچال و خاموش شدن آن که همان اتومات کردن دستگاه است توسط تایمر ترموستات داده می شود از این رو اگر این قطعه خراب شود دیگر فرمان روشن شدن یخچال کار نمی کند و همین باعث خاموش شدن و روشن نشدن یخچال می شود که برای رفع مشکل و تعمیر یخچال کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر و تعویض ترموستات یخچال

خراب شدن کمپرسور یا موتور یخچال

مهمترین قطعه یخچال موتور یا همان کمپرسور نام دارد که طول عمر آن ۱۵ سال است اما ممکن است در سال ۸ نیاز به تعویض موتور یخچال باشد. البته قبل از این تاریخ احتمال خرابی موتور یخچال به دلایل مختلف از جمله فشار زیاد به آن ، یکسره کار کردن یخچال، نشتی گاز یخچال و.. وجود دارد که همه این موارد باید توسط تعمیرکار و متخصص یخچال عیب یابی و در ادامه نسبت به تعمیر یا تعویض یخچال اقدام شود.

خراب شدن کمپرسور یا موتور یخچال

خراب شدن دیفراست یخچال

یخ  و برفک زدن یخچال یکی از مشکلات یخچال می باشد که به دلایل مختلف چون پارگی لاستیک دور درب گرمای محیط وارد یخچال می شود و این اتفاق می افتد که باید سریعا مشکل رفع گردد. اما در این حتی اگر تمام قطعات یخچال به درستی کار کند به معنای برفک نزدن نیست بلکه این کار انجام می شود اما قبل از تجمع یخ و برفک زیاد توسط قطعه ی دیفراست در یخچال فریزر یخ زدایی و آب کردن برفک انجام می شود. در صورتی که زمان خاموش شدن یخچال ببینید که برفک زده و در عین حال داخل یخچال گرم است به معنای خرابی قطعه دیفراست است که برای عیب یابی و تعمیر یا تعویض دیفراست باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

داغ شدن زیاد موتور و اورلود کمپرسور

بر عکس روشن نشدن یخچال این است که به صورت یکسره کمپرسور کار کند و دیگر اتومات نکند که این به خاطر عدم تنظیم درست یخچال، خرابی برد، خرابی کمپرسور و.. رخ می دهد و همین روشن شدن یخچال به مدت طولانی باعث داغ شدن موتور می شود که در ادامه با خاموش شدن و روشن نشدن یخچال همراه خواهد شد.

8 دیدگاه برای “علت خاموش شدن و روشن نشدن یخچال | تعمیرات آی بک امداد

 1. سعید فراهانی گفته:

  سوالی که دارم اینکه با وجود سالم بودن لامپ داخل یخچال زمانی که درب یخچال رو باز میکنم روشن نمیشود چیکار کنم؟

 2. حسن محمدزاده گفته:

  سلام، از طریق صفحه نمایشگر یخچال رو خاموش کردم ولی الان هر کاری میکنم روشن نمیشه چیکار کنم؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   خاموش کردن یخچال با کشیدن از برق انجام می شود و با پنل انجام نمی شود و پنل تنها تنظیمات یخچال است.

 3. امید گفته:

  سلام، یخچال رو تازه خریدم و الان به صورت خود به خود خاموش میشه که تعمیرکار اومده و نگاه کرد و تمام قطعاتش رو چک کرد میگه شاید از بردش باشه که فهمید از فیوز برد بود که مشکل رو حل کرد الان بعد از دو ماه مجددا این مشکل برای یخچال ما وجود داره لطفا بگید چیکار کنم.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، خود به خود خاموش کردن یخچال به دلیل اتصالی کردن برد یخچال است که باید تعمیر گردد.

 4. رضا زندی گفته:

  با سلام، مشکلی که برای یخچال ما وجود داره اینکه بعضی وقتها اصلا روشن نمیشه و با افزایش دمای یخچال همراه است و اینم بگم که لاستیک یخچال خراب شده و خیلی روشن میشه می خواستم بدونم مشکل از چیه؟ چرا استارت نمیکنه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، یکسره روشن شده یخچال شما از خرابی قطعات برد و رله اورلود موتور است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *