علائم و نشانه های سوختن موتور، کمپرسور کولر گازی | آی بک امداد

علائم سوختن کمپرسور کولر گازی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

قطع به یقین بهترین وسیله سرمایشی کولر گازی نام دارد که با متراکم کردن گاز مبرد و انتقال آن از اواپراتور به کویل های کندانسور باعث می شود که گرمای محیط را بگیرد و به بیرون منتقل کند که به نوعی نحوه سرد کردن محیط توسط کولر گازی به مانند یخچال می باشد. هر چقدر که بهترین برند کولر گازی را بخرید با گذشت زمان احتمال خراب شدن آن و بروز مشکلاتی از جمله نشتی آب، خنک نکردن، سوختن موتور ( کمپرسور )، سر و صدای زیاد کولر گازی و… وجود دارد که بیشترین هزینه مربوط به خرابی و تعمیر موتور کولر گازی است که در ادامه شما را با علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولر گازی آشنا خواهیم کرد تا با مشاهده آنها سریعا نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام کنید.

سرویس به موقع کولر گازی فراموش نشود

برخی از مشکلات و ایرادات کولر گازی به مانند بوی بد کپک، بوی پا، و… به خاطر کثیفی فیلترهای کولر است که در صورت تمیز کردن آنها این مشکل رفع خواهد شد. با این اوصاف نباید فراموش کنید که قبل از راه اندازی کولر گازی در فصل گرما حتما آنرا سرویس کنید که برای اینکار می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سرویسکار در محل و منزل شما حاضر و کار سرویس کولر گازی را انجام دهد.

تعمیر کولر گازی در تهران

خرابی کولر گازی به مانند هر وسیله ی دیگری از جمله یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، کولر آبی و.. ممکن است رخ دهد خیلی مهم است که در زمان بروز انواع مشکلات از جمله خنک نکردن، خرابی ریموت کنترل کولر گازی، پخش بوی بد، بوی سوختگی موتور، کار نکردن دور کند کولر گازی و… سریعا نسبت به رفع و تعمیر کولر گازی اقدام کنید در غیر اینصورت احتمال آسیب جدی به سایر قطعات و افزایش هزینه تعمیرات کولر گازی وجود دارد.

تعمیر کولر گازی در تهران

سایت آی بک امداد دارای متخصصین و تعمیرکاران زبده در بخش تعمیر کولر گازی است که تمام مناطق تهران از جنوب، غرب، شرق، شمال و هر محله ای از جمله ازگل، تجریش، نیاوران، کامرانیه، قیطریه، الهیه، ونک، یوسف آباد، عباس آباد، نارمک، سعادت آباد، پیروزی، پرستار، استاد معین، ستارخان و.. را تحت پوشش قرار می دهد کافیه همین الان تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

افزایش هزینه تعمیر کمپرسور کولر گازی نسبت به سایر قطعات

دقت داشته باشید که مهمترین قطعه کولر گازی همین موتور یا به نام دیگر کمپرسور می باشد که در صورت خرابی به مانند یک وسیله بی استفاده است و با تشخیص تعمیرکار تعمیر یا تعویض می شود. بنابراین در این میان خیلی مهم است که به خوبی از کولر گازی مراقبت کنید و با مشاهده یک سری علائم و نشانه های سوختن موتور، کمپرسور کولر گازی سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا رفع اشکال شود در غیر اینصورت با آسیب جدی به سایر قطعات دستگاه و افزایش هزینه تعمیرات کولر گازی همراه است.

نشانه ها و علائم سوختن کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی به دلایل مختلف ممکن است بسوزد و یا اینکه با بدنه فولادی موتور دچار اتصالی شود از این رو خیلی مهم است با علائ م و نشانه های سوختن کمپرسور کولر گازی آشنا باشید تا سریعا با تعمیرکار تماس بگیرد و نسبت به تعمیر کولر گازی به سرعت اقدام کنید در غیر اینصورت نه تنها خطر آفرین است بلکه با افزایش هزینه تعمیرات همراه است.

با خرابی هر وسیله برقی یک سری علائم و نشانه ها وجود دارد که باعث می شود به درستی عیب کار تشخیص داده شود که در مورد سوختن کولر گازی علائم آن به شرح زیر است.

 • روشن نشدن کمپرسور کولر گازی
 • خنک نکردن و پخش باد گرم
 • پریدن فیوز با روشن شدن کولر گازی
 • تکان خوردن یونیت بیرونی
 • سر و صدای زیاد یونیت بیرونی کولر گازی
 • نشتی در اطراف یونیت بیرونی دستگاه
 • کاهش جریان هوا
 • بالارفتن غیر عادی قبض برق

کمپرسور کولر گازی روشن نمی شود

در صورتی که با وجود خوب کار کردن یونیت داخلی کولر اگر یونیت بیرونی را بررسی کنید خواهید دید که کمپرسور کار نمی کند و همین یکی از علائم و نشانه های سوختن موتور است. به منظور رفع این مشکل باید ابتدا کولر گازی خاموش و سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر و یا تعویض کمپرسور کولر گازی اقدام کند.

کمپرسور کولر گازی روشن نمی شود

سیستم کولر باد گرم ایجاد می کند

با روشن شدن کولر گازی باید هوای گرم محیط را بگیرد و به سرما تبدیل کند در صورتی که قادر به خنک کردن نباشد و باد گرم پخش کند به دلایل مختلف از جمله نشتی گاز کولر گازی یا خرابی کمپرسور این اتفاق می افتد که باید سریعا با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و کولر گازی را تعمیر کند.

پریدن فیوز در زمان روشن کردن کولر گازی

یکی از مشکلات و ایرادات در مورد کولر گازی زمانی نمایان می شود که با روشن کردن آن فیوز می پرد. در این مورد فیوز قطعه ای داخل کولر گازی است که برای امنیت بالا داخل آن گذاشته می شود تا در صورت خرابی یا کار نکردن درست کولر گازی فیوز بپرد و دستگاه خاموش شود. یکی از مواردی که به معنای سوختن موتور کولر گازی می باشد زمانی است که به صورت مداوم فیوز بپرد و باعث شود بیش از حد کمپرسور داغ کند.

تکان خوردن و لرزش یونیت خارجی کولر گازی

یکی از فواید خرید و نصب کولر گازی نداشتن صدای زیاد به مانند کولر آبی است و در صورت شنیدن سر و صدای زیاد از کولر گازی احتمال خرابی قطعات آن وجود دارد که یکی از آنها مربوط به تکان خوردن یونیت بیرونی است که با دیدن این مورد احتمال سوختن کمپرسور کولر گازی را باید بدهید.

سر و صدای زیاد یونیت بیرونی کولر گازی

همانطور که اشاره کردیم کولر گازی اگر سالم باشد نباید سر و صدایی از آن منتشر شود و سر و صدای پنل داخلی و خارجی کولر گازی پنجره ای، ایستاده به دلایل مختلف می باشد که یکی از آنها به معنای سوختن کمپرسور است. البته مواردی دیگر از جمله لق شدن پایه های کندانسور، عدم روغن کاری فن، شکستن پره ها، داغ شدن کمپرسور یا سوختن آن باعث ایجاد سر و صدای زیاد از کولر شبیه به تق تق، وزوز و.. می شود که باید توسط تعمیرکار سایت آی بک امداد تعمیر گردد.

سر و صدای زیاد یونیت بیرونی کولر گازی

نشتی گاز مبرد در اطراف یونیت بیرونی

در صورتی که با علائم و نشانه هایی چون تحریک چشم، حالت تهوع، سرفه و سردرد در زمان روشن شدن کولر گازی مواجه هستید احتمال نشتی گاز کولر گازی وجود دارد که مربوط به یونیت بیرونی سدتگاه است و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

کاهش جریان هوا

بغیر از موارد زیر یکی دیگر از علائم و نشانه های سوختن و خرابی موتور کولر گازی زمانی است که جریان هوا ضعیف باشد که با نزدیک کردن دست به دریچه کولر می توانید بفهمید که جریان هوا کم است یا اینکه در حالت استاندارد می باشد.

بالا رفتن غیر عادی قبض برق

و آخرین مورد این است که اگر قبض برق را دیدید و متوجه افزایش مصرف برق و به حالت غیر عادی و بیشتر از ماه های قبل شدید بدانید که احتمال سوختن و خرابی کمپرسور کولر گازی وجود دارد که باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن با تعمیرات آی بک امداد  تماس بگیرید.

علائم سوختن موتور کولر گازی پنجره ای

کولر گازی در انواع مختلف پنجره ای، ایستاده ، اسپلیت و.. وجود دارد که می توان گفت تفاوت چندانی بین علائم و نشانه های سوختن کمپرسور کولر گازی در مدل های مختلف وجود ندارد و شما با دیدن موارد زیر باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا کار تعمیر کولر گازی را به سرعت انجام دهد.

 • کمپرسور روشن نمی شود.
 • باد گرم از کولر منتشر می شود.
 • پریدن فیوز کولر گازی
 • شنیدن سر و صدای غیر عادی و زیاد
 • نشتی گاز از کولر گازی
 • افزایش هزینه قبض برق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *