علت اتومات نکردن و خاموش نشدن یخچال | آی بک امداد

سرویس و تعمیر یخچال در تهران

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با اینکه مهم است که در زمان خرید لوازم برقی و خانگی به خصوص یخچال دقت کنید که بهترین برند را بخرید اما این باعث نمی شود که فکر کنید مدام العمر این وسیله آشپزخانه خراب نخواهد شد. یکی از مواردی مربوط به خرابی یخچال در زمانی است که به صورت یکسره کار می کند و یا اینکه به صورت استاندارد خاموش و روشن نمی شود. در واقع خاموش نشدن یخچال می تواند به دلایل مختلف اعم از بی دقتی در نصب و راه اندازی آن و خرابی ترموستات، آلودگی لوله های کندانسور، خرابی موتور یا کمپرسور و البته در عین حال نشتی گاز از یخچال باشد که در این مواقع باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به تعمیر یخچال اقدام  کند.

تعمیر یخچال را به هر کسی نسپارید

با وجود اینکه تعمیرات لوازم خانگی نیز در تهران و سایر شهرهای ایران چون مشهد، شیراز، رشت، اصفهان، کرمانشاه، قم، اراک و…. اینترنتی شده است و به شما این امکان را می دهد که بدون مراجعه به محل تعمیرکار و حتی حمل یخچال به آنجا با شماره تماس تعمیرکار تماس بگیرید اما باید با دقت لازم این کار صورت بگیرد و حتما تعمیرات یخچال را به افراد حرفه ای و زبده و متخصص بسپارید که با گرفتن شماره تماس … می توانید با تعمیرات آی بک امداد در ارتباط باشید و با گفتن مشکل و ایراد دستگاه تعمیرکار خیلی سریع اعزام می شود تا در محل و منزل شما تعمیر انجام شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خاموش نشدن یخچال به چه دلیل است؟

با اینکه مهمترین وسیله آشپزخانه یخچال نام دارد و در تمام فصول سال کار می کند اما این وسیله نیز بعد از یک تایم کار کردن خاموش می شود که به آن حالت اتومات کردن می گویند و در صورتی که یکسره کار کند به معنای خرابی یخچال است که دلایل مختلف از جمله خرابی ترموستات، برد، کندانسور، بی دقتی در نصب و راه اندازی باعث بروز این مشکل می شود که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

زمان نرمال روشن و خاموش شدن یخچال

قبل از اینکه به شما دلایل خاموش نشدن یخچال را بگوییم باید بدانید که زمان نرمال روشن و خاموش شدن آن به چه صورت است و در صورتی که این زمان به درستی انجام نشد احتمال خرابی یخچال را بدهید و برای تعمیر آن با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

با اینکه زمان نرمال خاموش و روشن شدن یخچال به نوع برند و استفاده از آن بستگی دارد اما در این بین به صورت کلی با ۳۰ دقیقه روشن شدن، باید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خاموش شود تا استراحت کند در غیر این صورت یکسره کار کردن یخچال باعث خرابی آن می شود.

تعمیر یخچال زمان خاموش نشدن آن توسط تعمیرات آی بک امداد

فرقی نمی کند که برند یخچال شما ایرانی یا خارجی باشد و از نوع دونار، اسنوا، الکترو استیل، بوش، هیمالیا، سامسونگ باشد ممکن است خراب شود و یکی از مشکلات آن مربوط به اتومات نکردن یا خاموش نشدن آن باشد که برای تعمیر آن چه یخچال فریزر، ساید  بای ساید یا صنعتی باشد با شماره ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ تماس بگیرید تا با اعزام تعمیرکار در محل و منزل شما مشکل رفع گردد.

دلایل اتومات نکردن یخچال

چنانچه متوجه یکسره کار کردن و خاموش نشدن یخچال شدید باید سریعا با تعمیر کار تماس بگیرید اما در ادامه دلیل بروز این مشکل را خواهیم نوشت تا به اطلاعات شما افزوده شود.

بی‌دقتی در نصب و نگهداری

ساده ترین مورد برای بروز این مشکل به خاطر افزایش دمای محیط است که می تواند به دلایل مختلف چون قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد و یا اینکه مواد غذایی با دمای بالا داخل یخچال می گذارید و یا دلایل فنی دیگر چون پارگی لاستیک دور درب باشد.

خاموشی طولانی

در صورتی که به مدت زیادی یخچال را از برق بکشید و خاموش باشد احتمال یکسره کار کردن آن وجود دارد از این رو جای نگرانی نیست چون بعد از چند روز به حالت عادی بر می گردد. این مورد در میان افرادی که تازه یخچال خریده اند پیش می آید که جای نگرانی نیست.

نشت گاز یخچال

خنک شدن و سرمای داخل محفظه یخچال به خاطر گاز موجود داخل لوله های کندانسور است از این رو با آسیب دیدن لوله ها و نشتی گاز باعث سرد و خنک نشدن یخچال می شود و موتور مجبور است یکسره کار کند و همین باعث خرابی دستگاه شود.

خرابی کمپرسور علت یکسره کار کردن موتور یخچال

معیوب شدن کمپرسور به معنای این است که توان تنظیم دمای یخچال را ندارد و همین دلیلی برای یکسره کار کردن موتور یخچال است که البته در این بین نیز تغییرات ولتاژ ورودی به کمپرسور دلیلی بر اختلال و خاموش نشدن یخچال است.

آلودگی لوله‌های کندانسور

یکی از مواردی که همیشه باید رعایت کنید این است که نظافت و تمیز کردن یخچال را هر چند وقت یکبار مد نظر قرار دهید به خصوص اینکه اگر لوله های کندانسور بیش از اندازه کثیف باشد باعث خنک نشدن گاز درون لوله ها می شود و همین عاملی است که باعث یکسره کار کردن دستگاه می شود که با تمیز کردن کویل یا همان لوله های کندانسور به راحتی این مشکل رفع می گردد.

خرابی ترموستات

تنظیم دمای یخچال توسط قطعه ای به نام ترموستات انجام می شود از این رو با تغییر درجه به نوعی شما درجه ترموستات را تنظیم می کنید که این مورد در بین یخچال های جدید با استفاده از سنسورهای دما روی نمایشگر انجام می شود در صورتی که در یخچال های قدیمی این امکان وجود نداشت.

بنابراین با خرابی ترموستات برق کمپرسور قطع و همین باعث خاموش شدن یخچال می شود پس باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را رفع کند.

خرابی هیتر دیفراست

یکی از مشکلات و ایرادات یخچال زمان برفک زدن آن است که ذوب شدن برفک ها با لوله های یخچال انجام می شود از این رو با افزایش ضخامت لوله ها در واقع در فرآیند سرد شدن یخچال اختلال ایجاد می شود و همین دلیلی بر اتومات نکردن یخچال است.

خرابی موتور یخچال

طول عمر موتور یخچال تقریبا ۱۰ الی ۱۵ سال است و بعد از آن خراب می شود و نیاز به تعمیر موتور یا تعویض آن دارد که باید توسط تعمیرکار انجام شود. دقت داشته باشید که خرابی موتور یکی از دلایل اتومات نشدن یخچال است که با تشخیص دقیق تعمیرکار باید تعمیر موتور یا تعویض آن انجام شود.

تعمیر موتور یخچال

خرابی برد

بغیر از موارد بالا حتی ممکن است به خاطر خرابی برد الکترونیکی داخل یخچال به صورت یکسره کار کند و عملیات خاموش و روشن شدن دستگاه به خوبی انجام نشود از این رو باید با تشخیص دقیق تعمیرکار نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

4 دیدگاه برای “علت اتومات نکردن و خاموش نشدن یخچال | آی بک امداد

 1. علی گفته:

  سلام . سر و صدای یخچال زیاد و به صورت یکسره کار میکنه علتش چیه و اینکه با تعویض ترموستات مشکل رفع میشه.

 2. میلاد گفته:

  سلام من یخچال برند دوو دارم با اینکه موتورش رو هم عوض کردم و برند موتور از نوع ام براکو هست اما بعد از وصل کردن یخچال هفت ساعت کار کرد و بعد خاموش کرد و مجددا که روشن شد بعد از چندین ساعت روشن بودن خاموش شد مشکلی نداره بنظر شما؟

 3. مهراب کشوری گفته:

  وقت بخیر قسمت یخچال فریزر سامسونگ مواد غذایی ک میگذاریم یخ میزنه حتی وقتی ک با بالاترین دما تنظیم میشه سنسور فریزر و یخچال رو اندازه گرفتم بوسیله اهم سنج ک هردو در اب یخ ۱۳ هستن و در دمای محیط ۵کیلو اهم دمیا یخچال ۷درجه هست اما دوباره یخ میزنه میتونه مشکل از کمپرسور باشه و گاز نشت کنه ازش؟

 4. مرادی گفته:

  درود
  یخچال فریز سامسونگ ما چند وقتیه مواد غذایی قسمت یخچال حتی با تنظیم دمای بالا، یخ میزنه!! سنسورهای یخچال و فریزر با اهم متر در دمای محیط و آب یخ به ترتیب ۵ و ۱۳ کیلو اهم نشون میده. بنظرتون مشکل از کمبود گاز نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *