تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید در منزل و قیمت در سال ۱۴۰۱ | آی بک امداد

سرویس و تعمیر یخچال در تهران

   

📖 زمان مطالعه : ۱۰ دقیقه ⏲️

یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه یخچال نام دارد که البته با خرید بهترین برند می توانید باعث به تعویق افتادن زمان تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید شود با این حال امکان خرابی یخچال وجود دارد که برای تعمیر آن باید با تعمیرکار متخصص و مجرب تماس بگیرید. تشخیص ایرادات لوازم خانگی کمک می کند که سریعتر و بهتر مشکلات برطرف شود از این رو خیلی مهم است که تعمیر یخچال را به تعمیرکاران زبده و متخصص بسپارید. در صورتی که در تهران زندگی می کنید خدمات اینترنتی رواج دارد از این رو یکی از آنها شامل شغل های خدماتی است که تعمیر انواع یخچال در منزل را شامل می شود و شما می توانید در ادامه مقاله علاوه بر خواندن قیمت تعمیر یخچال با گرفتن شماره تماس مشکلات یخچال را بگویید و درخواست مراجعه تعمیرکار را برای عیب یابی و رفع مشکل کنید.

تعمیر یخچال در منزل و محل

با وجود هزینه بالای زندگی در تهران و کلان شهرها از جمله مشهد، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، شیراز و… می توانید از خدمات آنلاین بهره مند شوید که یکی از آنها مربوط به تعمیرات یخچال می باشد. شما با گرفتن شماره تماس ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲  علاوه بر گفتن مشکل و ایراد یخچال و استعلام قیمت و هزینه تعمیر می توانید درخواست مراجعه تعمیرکار کنید تا به راحتی به رفع مشکلات یخچال از جمله پارگی لاستیک، یخ و برفک فریزر، خالی شدن گاز، نشتی آب زیر یخچال و… بپردازد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

 

قیمت تعمیر انواع یخچال در منزل و محل سال ۱۴۰۱

خرابی یخچال می تواند به دلایل مختلف انجام شود که در جدول زیر یک لیست از شرح خدمات که توسط تعمیرکاران یخچال در آی بک امداد انجام می شود را نوشته ایم.

 

قیمت تعمیر یخچال در سال ۱۴۰۱ [تقریبی]

نوع خدمت

قیمت

شارژ گاز یخچال با هزینه گاز:

۷۰۰ تا  یک میلیون تومان

تعویض فن موتور

۲۲۰ تا ۳۲۰ هزار تومان

تعویض فن داخلی

۱۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان

تعویض لاستیک در

۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان

تعویض لولای در

۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان

رگلاژ در

۹۰ تا ۱۴۰ هزار تومان

تعویض ترموستات

۱۳۰ تا ۱۸۰ هزار تومان

تعمیر یخساز

۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان

 

عیب‌یابی مشکلات رایج در تعمیر یخچال

یکی از مواردی که پیش از تعمیر هر وسیله ای باید انجام شود تشخیص دقیق ایراد است در غیر این صورت علاوه بر طولانی شدن زمان تعمیر حتی امکان خرابی قطعات دیگر و افزایش هزینه تعمیر وجود دارد. بنابراین در صورتی یخچال شما خراب شده است برای تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید در منزل کافیه با شماره های داخل سایت آی بک امداد ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ تماس بگیرید. با تعمیرکاران سایت آی بک امداد علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و زمان به بهترین نحو این کار انجام می شود. در ادامه این مقاله شما را با انواع مشکلات رایج یخچال آشنا می کنیم که در این مواقع باید فورا با تعمیرکار تماس بگیرید.

انواع مشکلات و خرابی های یخچال فریزر و ساید بای ساید

با اینکه با خرید بهترین یخچال ایرانی یا خارجی می توانید باعث کاهش هزینه های تعمیر و به تاخیر افتادن زمان تعمیر یخچال شوید اما این وسیله نیز به مانند سایر لوازم خانگی از جمله تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و…. امکان خرابی قطعات آن وجود دارد که در ادامه به بررسی یک سری از مشکلات آنها می پردازیم.

نشتی آب یخچال

موار زیر باعث می شود که با مشکل نشتی آب زیر یخچال مواجه شوید.

 • مسدود شدن لوله ورودی آب یا لوله تخلیه یخچال
 • یخ زدگی اپراتور یخچال
 • انسداد فیلتر یخچال
 1. مسدود بودن لوله ورودی آب یا لوله تخلیه یخچال

یکی از مشکلات رایج در بین یخچال های جدید شامل نشتی آب است که بخاطر این است که برخلاف یخچال های قدیمی به سیستم یخ ساز مجهز هستند. در واقع متصل بودن یک لوله آب به یخچال برای نوشیدن آب آشامیدنی یا یخ سازی باعث می شود که برخی اوقات با یخ زدایی و نشتی آب مواجه شوید. زمانی این اتفاق رخ می دهد که این لوله های متصل به یخچال دچار گرفتگی شوند و مواردی چون رسوبات آب داخل لوله یا قطع شدن و یخ زدگی لوله باعث مسدود شدن لوله های متصل به یخچال و در ادامه نشتی آب زیر یخچال می شود. برای رفع ای مشکل کافیست ۴ الی ۵ ساعت یخچال را خاموش کنید تا به خوبی یخ زدایی انجام شود و در صورت عدم رفع مشکل باید به بررسی پارگی شلنگ بپردازید و در صورت نیاز آنرا  عوض کنید که این موارد تنها باید توسط تعمیرکار یخچال فریزر و ساید بای ساید انجام شود.

 1. یخ‌زدگی اواپراتور یخچال

در زمان نشتی آب اگر با صدای وزوز مواجه شدید به احتمال زیاد یخ زدگی اپراتور باعث بروز این مشکل شده است که با بررسی آن توسط تکنسین مجرب و تعمیرکار خبره این مشکل رفع خواهد شد.

 1. انسداد فیلتر یخچال

تمیز کردن یخچال هر چند وقت یکبار باید انجام شود که یکی از بخش های مهم در آن شامل تمیز شدن فیلتر یخچال است که در صورت گرفتگی و انسداد باعث بروز مشکل نشتی آب از یخچال می شود. البته برخی اوقات امکان پوسیدگی فیلتر یخچال وجود دارد که با بررسی و تشخیص آن توسط تعمیرکار باید تعویض گردد.

 1. سایر عوامل نشتی آب از یخچال

بغیر از موارد بالا یک سری موارد باعث نشتی آب از یخچال می شود از این رو خیلی مهم است که زمان نصب یخچال حتما این کار توسط نمایندگی انجام شود.

 • نصب ناقص و نادرست شیر‌ ورودی و تخلیه یخچال،
 • عدم کارکرد صحیح هیتر یخچال،
 • مشکلات سیستم یخ‌سازی و…

تجمع یخ و برفک در یخچال فریزر

افزایش میزان دمای یخچال و از کار افتادن سیستم برودتی باعث تجمع یخ و برفک در فریزر می شود که در صورت رفع نشدن آن یک سری مشکلات دیگر در پی دارد که شامل فاسد شدن مواد غذایی و بوی بد یخچال است.

برای پیشگیری از بروز این مشکل باید تعداد دفعات باز و بسته شدن درب یخچال را کم کنید چون با ادامه این روند باعث ایجاد هوای بیشتر داخل یخچال و برفک زدن یخچال می شود.

یکی از دلایل مهم برای ورود جریان هوای بیرون داخل یخچال به خاطر پارگی و شکستگی لاستیک دور درب یخچال است که باید در این مواقع سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا نسبت به تعویض لاستیک دور درب یخچال اقدام کند و باعث کاهش هزینه های تعمیر یخچال شود.

کار نکردن آب‌سردکن یخچال

یکی از ملزومات اصلی در بیخ یخچال های جدید وجود آب سرد کن است که البته با وجود در دسترس قرار دادن آب خنک ممکن است به دلایل مختلف خراب شود که شامل موارد زیر است.

 • نبودن آب کافی در مخزن آب‌سردکن
 • خرابی و یا انسداد لوله‌های ورودی آب
 • خرابی شاسی آب‌سردکن
 • نقص کارکرد برد کنترلی دستگاه
 • ایراد داشتن ترموستات

در صورت کار نکردن آب سرد کن حتما در ابتدای کار میزان آب داخل مخزن را بررسی کنید و در صورت گرفتگی لوله های ورودی آب حتما با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا سریعا در منزل یا محل شما حاضر شوند و کار تعمیرات یخچال را انجام دهند.

سر و صدای بیش از حد یخچال

صدای تق تق یخچال بخصوص در شب هر کسی را اذیت می کند اما اگر این صدا بیش از حد باشد امکان خرابی برخی از قطعات یخچال وجود دارد. در صورت شنیدن صداهایی چون شرشر آب، زوزه کشیدن موتور یخچال، صدای تق تق از باید با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید چون این سر و صداها به خاطر موارد زیر است.

 • خرابی یا کثیفی فن کندانسور، فن اواپراتور، فن کمپرسور
 • خرابی رله استارت یخچال
 • شل بودن پایه‌های کمپرسور
 • فرسودگی لوله‌های کمپرسور
 • نیاز به شارژ مجدد گاز یخچال
 • ایرادات قطعه یخ‌ساز دستگاه

مصرف زیاد برق یخچال

به صورت میانگین میزان مصرف برق و انرژی برای یخچال فریزر و ساید بای ساید بین ۲۵۰ الی ۴۷۰ کیلو وات ساعت در نواسان است که در صورت بالا رفتن آن باعث خرابی یخچال می شود. با تنظیم میزان برودت یخچال کمپرسور به صورت موقت خاموش می شود اما در صورت مسدود شدن سیم پیچی کمپرسور یا شیر انبساط یخچال باعث خرابی کمپرسور می شود که همین منجر به کار کردن مداوم کمپرسور و مصرف انرژی زیاد می شود.

در صورتی که میزان مصرف برق یخچال زیاد است باید با تکنسین و تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا به تعمیر یخچال در منزل و محل شما بپردازد. البته در این بین یک سری موارد باعث کاهش مصرف برق یخچال می شود که شامل:

 • فاصله مناسب یخچال از دیوار برای جریان هوای بهتر
 • کاهش تعداد دفعات باز کردن درب یخچال
 • کاهش زمان بازگذاشتن درب یخچال
 • نگهداری حجم مناسبی از غذا در یخچال
 • قرار ندادن غذای داغ درون یخچال

بوی بد یخچال

یکی از مشکلات مربوط به یخچال به خاطر بوی بدی است که به مشام می رسد در واقع این بوی بد و نامطبوع به خاطر میکروب ها و باکتری های است که به خاط کپک و فساد مواد غذایی ایجاد می شود از این رو باید هر چند وقت یکبار نسبت به تمیز کردن یخچال اقدام کنید و قطعات داخلی یخچال را بررسی کنید چونکه ممکن است بوی بد و نامطبوع به خاطر موارد زیر باشد.

 1. پیچیدن بوی نامطبوعی شبیه بوی ماهی در یخچال: خرابی فن یخچال، کمپرسور یا سوختگی رله استارت یخچال و سنسورها دلیلی بر ایجاد این بو است.
 2. بوی شیمیایی داخل یخچال: این بو به دلیل نشت گاز فریون است.
 3. بوی سوختگی در یخچال : این بو در قسمت محفظه داخلی ایجاد می شود و دلیل اصلی آن گرم شدن بیش از حد سیم کشی برق است که در صورت رفع نشدن مشکل ممکن است با سوختن موتور یخچال همراه شود بنابراین باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید.
 4. بوی پلاستیک سوخته در یخچال : این بو به دلیل خرابی ترموستات یا رله استارت است باعث گرم شدن زیاد کویل های اپراتور و خنک نشدن داخل یخچال می شود.

گرم بودن یخچال

علت نگهداری مواد غذایی داخل یخچال به خاطر سرمای آن است در غیر این صورت گرم شدن یخچال منجر به فاسد شدن مواد غذایی می شود اگر متوجه شدید که دمای داخل یخچال نسبت به قبل گرم تر است به خاطر موارد زیر است.

 • پر بودن یخچال: با اینکه کم بودن حجم مواد غذایی داخل یخچال باعث ایجاد برفک می شود اما در این بین افزایش حجم مواد غذایی داخل یخچال نیز این مشکل را به همراه دارد.
 • یخ زدگی کویل های اپراتور : با این مورد سیم پیچی کویل ها مسدود و عملکرد آن مختل می شود که همین منجر به عدم سرد شدن داخل یخچال می شود.
 • خرابی فن ‌اواپراتور
 • خرابی برد کنترل الکترونیکی
 • کثیف بودن کندانسور یخچال
 • معیوب بودن و فرسودگی پلاستیک دور درب یخچال و…

آیا کمپرسور یخچال قابل تعمیر است؟

یکی از قطعات مهم داخل یخچال کمپرسور یا همان موتور نام دارد که این قطعه بیش از ده سال کار می کند اما یک سری مواد ممکن است باعث خرابی آن شود که باید برای تعمیر موتور یخچال با تعمیرکار خبره و زبده تماس بگیرید که آی بک امداد این تعمیرکاران را دارد.

تعمیر یخچال فریزر در منزل

با توجه به سنگینی یخچال فریزر و ساید بای ساید خیلی خوب است که با گرفتن شماره تماس ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲  تعمیرکار یخچال در محل و منزل حاضر شود و کار تعمیر را در آنجا انجام دهد که البته خیلی مهم است که تعمیرکار ماهر و زبده باشد.

💡 حتما بخوانید : تعمیر یخچال پارس در تهران

تخصص تعمیرکار برای تعمیر یخچال فریزر

قطعا امکان خرابی یخچال وجود دارد حتی اگر بهترین مارک و برند را بخرید و در نگهداری آن کوشا باشید با این حال خیلی مهم است تعمیر یخچال توسط فردی انجام شود که از مهارت بالا برخوردار باشد و با تشخیص دقیق باعث کاهش هزینه تعمیر و افزایش سرعت تعمیر شود.

تعمیر یخچال در محل برای چه برندهایی انجام می‌شود؟

اگر نگاهی به بازار و سایت های فروش یخچال بیندازید با انواع برندهای یخچال مواجه می شوید که قیمت آنها متفاوت است بنابراین باید به مزایا و معایب هر یخچال توجه کنید و تنها زیبایی را ملاک قرار دهید. در صورتی که یخچال شما خراب شده باشد فرقی نمی کند برند آن سامسونگ، جنرال الکتریک، دوو، هیمالیا، دونار، الکترو استیل و خلاصه هر برند ایرانی و خارجی باشد با گرفتن شماره تماس ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲  تعمیرکار یخچال در آی بک امداد به راحتی کار تعمیر انجام می شود.

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در محل

یکی ازبهترین برندهای یخچال در جهان شامل برند کره ای سامسونگ است که انواع مختلف آن چون سامسونگ الکترونیک، سامسونگ لایف و.. در بازار موجود است که در انواع مدل های ساید بای ساید وجود دارد از این رو در زمان خرابی یخچال خیلی مهم است که تعمیر کار تخصص لازم روی تعمیر این برند یخچال داشته باشد.

💡 حتما بخوانید : تعمیر یخچال فریزر، ساید سامسونگ در منزل

تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک در منزل

جنرال الکتریک یکی دیگر از برندهای خارجی و آمریکایی است که دارای چهار بخش مختلف جی‌ای انرژی، جی‌ای تکنولوژی، جی‌ای کپیتال و جی‌ای هلت‌کر است و برای تعمیرات این برند یخچال باید یک تعمیرکار حرفه ای و درجه یک باشد.

تعمیر یخچال الکترواستیل

الکترو استیل جزو برندهای ایرانی است که این کارخانه در تولید انواع یخچال فریزر، سردخانه و فریزرهای صنعتی فعال و رتبه خوبی دارد از این رو در صورت بروز مشکلات برای این یخچال باید توسط تعمیرکار حرفه تعمیر آن انجام شود.

در چه مواقعی به تعمیر یخچال در منزل نیاز دارید؟

خرابی و مشکلات یخچال به دلایل مختلف می تواند رخ دهد اما در این بین بیشترین و رایج ترین مشکلات برای یخچال ها شامل موارد زیر است که در این مواقع باید سریعا با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

 • نشتی گاز یخچال
 • خرابی و مشکل در کمپرسور یخچال فریز
 • خنک نشدن یخچال فریزر
 • تعویض فیلتر تصفیه یخچال
 • برفک زدن یخچال
 • نشتی یخچال
 • گرمای بیش از حد موتور یخچال
 • کار نکردن یخ ساز یخچال
 • به گوش رسیدن صداهای عجیب و غریب از یخچال
 • فاسد شدن مواد غذایی در یخچال
 • تغییر دمای یخچال
 • خرابی لاستیک درب یخچال و تعویض آن
 • خرابی درب یخچال
 • شارژ گاز یخچال
 • مشکل در سیستم دیفراست یخچال

قطعات اصل برای تعمیر یخچال فریزر در منزل

با اینکه همه ما به دنبال استعلام قیمت تعمیر لوازم خانگی هستیم و به دنبال این هستیم که تعمیرکاری بیاوریم که هزینه کمتری بگیرد اما در این بین باید دقت کنید که بهترین تعمیرکار یخچال آن فردی است که از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کند که همین نیز در افزایش اجرت و دستمزد تعمیرکار تاثیر دارد اما با این کار خیالتان راحت می شود که طول عمر بیشتری خواهد داشت.

قیمت تعمیر یخچال در منزل

در ابتدای مقاله تعرفه تعمیر یخچال را نوشتیم اما این قیمت ها به صروت شفاف داخل سایت نوشته می شود و بروز می شود که شامل تعمیر و تعویض انواع قطعات یخچال است.

راه‌های پیشگیری از تعمیر یخچال فریزر در منزل

برای کاهش هزینه های تعمیرات لوازم خانگی که در این بین یخچال مهمترین آنها است خیلی مهم است که در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشید و با انجام یک سری موارد باعث کاهش مشکلات و ایرادات در یخچال شوید.

 • تمیز کردن فضای داخلی یخچال
 • برفک‌زدایی دستی یا اتوماتیک
 • تمیز کردن کویل‌ها
 • تنظیم دمای مناسب برای یخچال
 • پر نگه داشتن فریزر
 • باز نگذاشتن درب یخچال
 • قرار ندادن غذای گرم داخل یخچال
 • تعویض فیلتر آب تصفیه در زمان مناسب
 • سرویس دوره‌ای یخچال
 • خرید قطعات را به تعمیرکار متخصص بسپاریم.
 • فضای داخلی یخچال فریزر را تمیز کنیم.

1 دیدگاه برای “تعمیر انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید در منزل و قیمت در سال ۱۴۰۱ | آی بک امداد

 1. وحید رستمی گفته:

  باسلام و عرض ادب بنده یک دستگاه یخچال فریزر اسنوا مدل قدیمی دارم چراغ داخل یخچال وقتی درب یخچال باز میشه به صورت خودکار روشن نمیشه وباید دستی روشنش کنم سیم کشی های داخل یخچالم بررسی کردم ایرادی نداشت میشه راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *