علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی | تعمیرات آی بک امداد

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از ایرادات و مشکلاتی که در ماشین لباسشویی دیده می شود زمانی است که به دیگ لباسشویی نمی چرخد و یا اینکه سفت حرکت می کند. در این مواقع نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می تواند به دلایل مختلفی از جمله مشکل در قسمت موتور، بلبرینگ و حتی مربوط به از کار افتادن تسمه ماشین لباسشویی باشد که باید نسبت به تعمیر آنرا پیش تعمیرکار ببرید. برخی اوقات نچرخیدن دیگ لباسشویی ممکن است کاملا طبیعی باشد و زمان آبگیری دستگاه باشد که بعد از چند ثانیه مجددا بچرخد و یا اینکه آب لباسشویی تخلیه نشود که باید آنرا برطرف کنید. اما در مواقعی که به صورت کلی دیگ ماشین لباسشویی نچرخد مشکل از موتور، بلبرینگ یا تسمه دستگاه است که باید برطرف شود.

☎️ تعمیر ماشین لباسشویی

برخی از مشکلات ماشین لباسشویی شاید جزیی باشد و شما  بتوانید آنرا برطرف کنید اما خرابی بلبرینگ، سه نظام، تسمه، دیگ همگی جزو دسته مشکلات فنی است که برای درست شدن ماشین لباسشویی و تعمیر دستگاه باید آنرا پیش کارشناس و تعمیرکار ببرید و یا اینکه با شماره ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ تماس بگیرید تا درب منزل یا محل در تهران تعمیرکار حاضر شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

۳ دلیل نچرخیدن دیگ لباسشویی

یکی از آن دسته از مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی که کاملا فنی است مربوط به زمانی است که دیگ لباسشویی نمی چرخد و حتی در برخی مواقع سفت می چرخد و یا اینکه به صورت کلی از کار می افتد که در این مقاله به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا مشکل رفع شود.

زمانی که دیگ لباسشویی نمی چرخد سه دلیل اصلی برای رخ دادن این مشکل وجود دارد که شامل موارد زیر است.

 • از کار افتادن تسمه
 • خرابی یا مشکل در موتور دستگاه
 • آسیب دیدن بلبرینگ ماشین لباسشویی

مشکل در تسمه لباسشویی

یکی ازرایج ترین علت هایی که باعث می شود دیگ نچرخد اشکال در قسمت تسمه لباسشویی است که در زمان پاره شدن باعث نچرخیدن دیگ یا خارج شدن از حالت خود می شود که تعمیرکار باید نسبت به بررسی تسمه لباسشویی اقدام کنید و  هر گونه مشکل در آنرا برطرف کند. یکی از مواردی که باعث پارگی تسمه لباسشویی می شود به خاطر گیر کردن پولی آن است که در این مواقع باید سریعا تسمه را عوض کنید.

خرابی موتور لباسشویی

محرک اصلی برای چرخیدن دیگ لباسشویی از سمت موتور دستگاه است که در صورتی که دچار مشکل شود عملا دیگ از کار می افتد. از جمله مواردی که باعث خرابی موتور لباسشویی می شود شامل ساییده شدن یا خرابی کلاچ است که باید تعویض گردد و یا اینکه اسپیلن لباسشویی از بین رفته باشد که باید این قطعه نیز عوض شود.

خرابی بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ یک قطعه از لباسشویی است که در صورت خرابی یا اشکال در آن باعث نچرخیدن دیگ می شود که برخی اوقات به خاطر اینکه بیش از اندازه داغ است یا سایش دارد خراب می شود. در زمان تعمیر ماشین لباسشویی اگر تسمه آن بررسی شد و هیچ مشکلی نداشت باید به سراغ بررسی بلبرینگ لباسشویی رفت چون جزو دسته قطعاتی است که اگر خراب شود باعث نچرخیدن دیگ می شود.

۳ علت کار نکردن دیگ ماشین لباسشویی

هر گونه خرابی و اشکال در قفل درب لباسشویی، میکروسوئیچ درب باعث می شود که دیگ لباسشویی از کار بیفتد که باید نسبت به رفع آنها اقدام شود.

 • تا زمانی که درب لباسشویی چفت نشود عملیات شستشو شروع نمی شود و همین باعث از کار افتادن دیگ لباسشویی می شود.
 • زمانی فرمان شستشوی لباسشویی آغاز می شود که میکروسوئیچ درب این فرما را بدهد ک اگر خراب باشد باز هم دیگ نمی چرخد.

خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

همانطور که اشاره شد تا زمانی که درب لباسشویی به صورت کامل قفل نشود عملیات شستشوی لباسشویی آغاز نمی شود و همین منجر به کار نکردن دیگ لباسشویی می شود از این رو باید قفل درب لباسشویی بررسی شود و در صورت خرابی نسبت به تعمیر آن اقدام شود.

قفل درب لباسشویی جزو مکانیسم ایمنی دستگاه محسوب می شود و همین باعث می شود تا زمانی که درب لباسشویی قفل نشود کار نکند و حتی در ماشین لباسشویی های مدرن کد خطا نشان دهد که به معنای این است که مشکل از قفل درب است و باید مجددا آنرا باز کنید و ببندید.

زمانی که با باز و بستن درب لباسشویی قفل نشود باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام شود.

خرابی در کلید سوئیچ درب لباسشویی

کلید سوئیچ قطعه ای مهم در لباسشویی است  که در صورت کار نکردن آن و به درستی عمل نکردن آن عملا باعث از کار افتادن موتور لباسشویی می شود. سوئیچ درب لباسشویی در زیر صفحه اصلی دستگاه می باشد که یک پین به درب متصل است که در زمان بسته بودن درب لباسشویی سوئیچ فعال می شود. هر گونه خرابی سوئیچ باعث می شود که موتور لباسشویی کار نکند و به طبع دیگ دستگاه نچرخد.

علت سفت یا بد چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

بغیر از مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی بعضی اوقات ممکن است به درستی کار نکند و یا اینکه سفت بچرخد که عوامل زیر باعث بروز این مشکل می شود.

 • خرابی بلبرینگ
 • پاره شدن تسمه یا ترک خوردن یا از حالت خود خارج شدن
 • از کار افتادن موتور که ممکن است شامل آسیب دیدن یکی از قطعات آن چون زغال ها، بالشتک، بلبرینگ، آرمیچر موتور باشد.
 • استفاده بیش از حد لباس داخل لباسشویی باعث می شود که موتور نتواند به درستی درام دیگ لباسشویی را بچرخاند و در عین حال دیگ بد بچرخد.
 • خرابی در متصل کننده مستقیم موتور درایو

1 دیدگاه برای “علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی | تعمیرات آی بک امداد

 1. سمیرا گفته:

  باسلام لباسشویی ما مدل ایندزیت با اینکه خیلی خوب کار میکنه اما مشکلی که داره اینکه زمان آبکشی به شدت صدا تولید می کنه و این مارو کلافه کرده. علتش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *