انواع مشکلات رایج گوشت کوب برقی | آی بک امداد

انواع مشکلات رایج گوشت کوب برقی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

گوشت کوب برقی وسیله ای کاربردی در آشپزخانه است که به مانند مخلوط کن کار می کند با این تفاوت که اندازه آن کوچک است و فضایی اشغال نمی کند و در عین حال تمیز کردن آن راحت تر می باشد و با خواندن مزایا و معایب گوشت کوب برقی می توانید خریدی راحت داشته باشد هر چند احتمال خرابی قطعات گوشت کوب برقی از جمله کوپل ها، درب گیربکس، موتور و بروز انواع مشکلا چون روشن نشدن، سر و صدای زیاد وجود دارد که در این مقاله به بررسی انواع مشکلات گوشت کوب برقی خواهیم پرداخت و در صورتی که قادر به رفع مشکل نیستید و نیاز به تعمیرکار دارید در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

علت روشن نشدن گوشت کوب برقی

دلایل مختلفی باعث می شود که گوشت کوب برقی روشن نشود که شامل نوسانات برق، داغ شدن و سوختن موتور دستگاه، وارد آمدن ضربه به بدنه، عدم استفاده از ظروف استاندارد است که باید تمام این موارد بررسی و عیب یابی شود و برای جلوگیری از خرابی گوشت کوب برقی در اثر نوسان برق حتما دستگاه به محافظ برق وصل کنید.

توجه داشته باشید که استفاده طولانی مدت از گوشت کوب برقی باعث خرابی و حتی سوختن موتور دستگاه می گردد و دلیل اصلی آن نداشتن خنک کننده موتور است از این رو در زمان استفاده از دستگاه مواظب باشید که خیلی زیاد روشن نکنید چرا که داغ می کند و موتور را می سوزاند.

علاوه بر موارد بالا حتما در زمان استفاده از گوشت کوب برقی از ظروف استاندارد برای خرد کردن یا له کردن مواد غذایی استفاده کنید و اگر قادر به رفع مشکل نیستید حتما با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

علت سر و صدای زیاد گوشت کوب برقی

زمانی که گوشت کوب برقی روشن است و صدای زیادی از آن به گوشت می رسد آب شدن بخشی از کوپل ها، خرابی درب گیربکس، خرابی موتور دستگاه باعث بروز این مشکل می شود که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام شود.

آب شدن بخشی از کوپل‌ها

یکی از قطعات اصلی گوشت کوب برقی کوپل ها می باشد که اگر به درستی این قطعات در جای خود متصل نباشد و یا اینکه برای له کردن مواد غذایی خیلی سخت از گوشت کوب برقی استفاده کنید منجر به آب شدن بخشی از کوپل ها و در ادامه سر و صدای زیاد دستگاه می گردد که برای رفع مشکل باید حتما این کوپل ها تعویض گردد که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

خرابی درب گیربکس

توجه داشته باشید که اگر از گوشت کوب برقی برای خرد کردن مواد سخت استفاده شود منجر به خرابی درب گیربکس و صدا دادن آن می شود که در این مواقع برای رفع مشکل تنها باید درب به صورت کامل تعویض گردد و این کار توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شد.

ایراد در موتور گوشت کوب برقی

صدا دادن گوشت کوب برقی ممکن است علاوه بر خرابی درب گیربکس، آب شدن کوپل ها به خاطر خرابی و ایراد در موتور باشد که با ضعیف شدن موتور دستگاه باعث صدای زیاد دستگاه گردد که باید این قطعه توسط تعمیرکار بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

نحوه رفع مشکل روشن نشدن گوشت کوب برقی

در زمانی که گوشت کوب برقی روشن نمی شود باید کلید روشن خاموش بررسی و با اهم متر آنرا بررسی کنید و اگر مطمئن شدید که کلید سوخته آنرا عوض کنید و در عین حال ممکن است کثیفی بدنه موتور منجر به روشن نشدن دستگاه گردد که برای رفع مشکل باید تمام نواحی پایانه دستگاه و ترمینال ها تمیز گردد و در ادامه نیز به بررسی فیوز و تیغه دستگاه بپردازید که سوختن فیوز و کج شدن تیغ ها از دلایل دیگر روشن نشدن دستگاه است که باید بررسی و عیب یابی هر کدام انجام شود.

توجه داشته باشید که با کج شدن تیغه گوشت کوب برقی امکان له کردن مواد غذایی با دقت بالا وجود ندارد و همین دلیلی بر روشن نشدن دستگاه است.

نتیجه گیری

دستگاه گوشت کوب برقی به مانند مخلوط کن کار می کند با ابعاد و سایز کوچک که البته احتمال خرابی این دستگاه و بروز انواع مشکلات رایج در گوشت کوب برقی چون سر و صدای زیاد، روشن نشدن گوشت کوب برقی وجود دارد که باید نسبت به رفع مشکل اقدام و با تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر گوشت کوب برقی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *