علت گرم نشدن زودپز برقی | چرا زودپز گرم نمی شود؟

علت گرم نشدن زودپز برقی
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

غذا با زودپز برقی تحت فشار بالا پخت می شود که همین باعث می شود که در سریعترین زمان غذا آماده شود اما باید طرز استفاده از زودپز را بدانید و در صورت خرابی و مشکلاتی چون سوت نزدن، بخار دادن زودپز برقی، نشتی آب از زودپز و.. نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنید که در این بین گرم نشدن زودپز برقی به دلایل مختلف چون وصل نبودن زودپز به برق، فعال شدن محافظ حرارتی زودپز، عدم وجود آب داخل زودپز، خروج بخار از زودپز برقی، بسته نبودن شیر زودپز برقی، فرسودگی یا آسیب دیدن واشر زودپز رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر زودپز برقی اقدام کنید و اگر در تهران هستید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات زودپز انجام دهد.

چرا زودپز گرم نمی شود؟

یکی از مشکلات و ایرادات زودپز زمانی است که گرم نمی شود که در واقع گرم نشدن زودپز برقی به دلایل زیر رخ می دهد که بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها باید انجام شود.

 • وصل نبودن زودپز به برق
 • فعال شدن محافظ حرارتی زودپز
 • عدم وجود آب داخل زودپز
 • خروج بخار از زودپز برقی
 • بسته نبودن شیر زودپز برقی
 • فرسودگی یا آسیب دیدن واشر زودپز

💡حتما بخوانید: چرا غذا در زودپز نمی پزد؟

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

۱: متصل نبودن زودپز برقی به برق

زودپز برقی برای اینکه گرم شود باید روشن باشد و به آن برق برسد از این رو گرم نشدن زودپز ممکن است به خاطر نرسیدن برق به دستگاه باشد که در این مواقع باید پریز برق، سیم زودپز و فیوز یا کلید برقی اصلی بررسی گردد.

۲: فعال شدن محافظ حرارتی زودپز برقی

با توجه به اینکه غذا در زودپز تحت فشار بالا و گرمای بیش از حد انجام می شود از این رو برای رفع جلوگیری از آسیب دیدگی زودپز داخل آن محافظ حرارتی وجود دارد تا به موقع فعال شود از این رو گرم نشدن زودپز برقی به خاطر فعال شدن محافظ حرارتی رخ می دهد که برای جلوگیری از آن از مواد غذایی بیش از حد داخل زودپز نریزید و زودپز بیش از حد پر نکنید.

۳: عدم وجود آب در زودپز برقی

برای اینکه زودپز کار کند باید داخل آن آب وجود داشته باشد و زودپز خالی از آب مطمئنا گرم نمی کند از این رو در این مواقع و گرم نشدن زودپز برقی مطمئن شوید که داخل دستگاه زودپز به اندازه کافی آب وجود دارد.

۴: خروج بخار از زودپز برقی

اگر از زودپز بخار بیرون دهد به معنای کم شدن فشار دستگاه زودپز است که همین فشار کم منجر به گرم نشدن زودپز می شود که برای رفع مشکل باید به درستی درب زودپز بسته و مطمئن شوید که واشر زودپز سالم است و در صورت خرابی واشر حتما تعویض گردد.

۵: بسته نبودن شیر زودپز برقی

به منظور کنترل فشار داخل زودپز قطعه شیر وجود دارد که بسته نشدن درست شیر منجر به کم شدن فشار در زودپز می شود که همین دلیلی بر گرم نشدن زودپز برقی می شود.

۶: واشر فرسوده یا آسیب دیده زودپز

در زمانی که زودپز گرم نمی کند حتما واشر دستگاه زودپز را نگاه کنید و مطمئن شوید که سالم است و در صورت خرابی آنرا عوض کنید که به راحتی می توانید واشر زودپز در اکثر فروشگاههای لوازم خانگی پیدا و آنرا عوض کنید.

نحوه جلوگیری از بروز مشکل گرم نشدن زودپز

 • خواندن دستورالعمل قبل از استفاده از زودپز
 • پر نکردن بیش از حد زودپز
 • پخش مساوی مواد غذایی در مخزن زودپز
 • قرار دادن زودپز روی حرارت متوسط
 • نگذارید زودپز بیش از حد گرم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *