علت نپختن غذا در زودپز | چرا غذا در زودپز نمی پزد؟

علت نپختن غذا در زودپز
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با داشتن انواع مواد غذایی می توانید نسبت به درست کردن انواع غذاهای خوشمزه اقدام کنید که بسته به نوع غذا باید مواد آنرا فراهم کنید اما در این بین علاوه بر تامین مواد غذایی داشتن ظروف، اجاق گاز مناسب ضروری است به خصوص اینکه اگر می خواهید سریعتر غذا درست کنید می توانید از زودپز استفاده کنید که با وجود آن سرعت پختن غذا بیشتر می شود اما در این بین با مشکل نپختن غذا در زودپز مواجه هستید به خاطر خرابی واشر، درب زودپز، واشر سوپاپ تنظیم و واشر سوپاپ اطمینان است که البته در این بین دلایل دیگر نیز از جمله استفاده از زودپزهای بی کیفیت، بی کیفیت بودن مواد غذایی و درست کار نکردن با دستگاه باعث بروز این مشکل می شود که برای تعمیر زودپز در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر زودپز در تهران با آی بک امداد

زودپز وسیله ای است که با وجود آن سرعت پختن غذا زیاد می شود و این با استفاده فشار بخار انجام می شود و خود زودپز از قطعات مهم از جمله واشر سوپاپ تنظیم، سوپاپ اطمینان، واشر درب، درب تشکیل شده است که در صورت خرابی هر کدام از آنها باعث بروز مشکلاتی چون سوت نزدن زودپز، سر و صدای زیاد از آن و حتی شدیدتر ممکن است با ترکیدن زودپز همراه شود از این رو برای تعمیر یا تعویض قطعات می توانید با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا غذا در زودپز نمی پزد؟

قطعا مهمترین دلیل استفاده از دیگ زودپز این است که با سرعت بیشتر غذا داخل آن می پزد بنابراین نپختن غذا داخل زودپز یک مشکل اصلی است که به خاطر خرابی قطعات آن از جمله واشر، درب، سوپاپ تنظیم و اطمینان و حتی بی کیفیت بودن زودپز یا مواد غذایی و در عین حال درست استفاده نکردن از زودپز است که باید برطبق دستورالعمل از آن استفاده کنید.

علت نپختن غذا ذر زودپر

توجه داشته باشید که در بین تمام مشکلات زودپز از جمله سوت نزدن، سر و صدای زیاد تعمیر زودپز باید توسط افراد متخصص انجام شود در غیر اینصورت نه تنها باعث ترکیدن زودپز بلکه ممکن است باعث نپختن غذا در زودپز شود. نپختن غذا در زودپز به خاطر خرابی قطعات آن می باشد که شامل موارد زیر است و به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر زودپز در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 • خرابی واشر
 • خرابی درب زود پز
 • خرابی واشر سوپاپ تنظیم
 • خرابی سوپاپ اطمینان در زود پز

💡حتما بخوانید: چرا زودپز سر و صدا میکند؟

خرابی واشر و تاثیر منفی آن در پخت غذای زودپز

نحوه پختن غذا در زودپز به این صورت است که با فشار بخار این کار انجام می شود و نباید بخار آن تا زمان معین از سوپاپ خارج شود از این رو هر گونه خرابی در واشر می تواند باعث بیرون رفتن بخار زودپز شود و در ادامه باعث نپختن غذا در زودپز شود.

💡حتما بخوانید: چرا زودپز سوت نمیزند؟

خرابی درب زودپز

یکی از مواردی که باعث خرابی زودپز می شود زمانی است که درب آن به درستی بسته نشود یا اینکه با بستن درب زودپز باز هم بخار درون آن خارج شود از این رو باید نسبت به تعمیر زودپز اقدام کنید چونکه هر گونه شکستگی، قر شدن، تغییر شکل درب زودپز باعث خروج بخار و نپختن غذا داخل زودپز می شود.

خرابی واشر سوپاپ تنظیم در زودپز

یکی از قطعات زودپز سوپاپ تنظیم وجود دارد که باعث ایجاد سطح متعادلی از بخار داخل زودپز می شود و خرابی آن می توانید مانع از پختن غذا شود.

خرابی سوپاپ اطمینان در زود پز و تاثیر آن در نپختن غذا

خرابی سوپاپ اطمینان در زود پز

زمانی می توانید از سالم بودن زودپز مطمئن شوید که سوپاپ اطمینان آن به درستی کار کند و خراب نباشد در غیر اینصورت با خرابی سوپاپ اطمینان نه تنها نمی تواند بخار را به اندازه کافی خارج کند بلکه احتمال ترکیدن زودپز را به همراه دارد.

خرابی سوپاپ اطمینان در نوع دوم باعث متراکم نشدن بخار می شود که همین باعث کاهش حرارت و علت نپختن کامل غذا می شود.

💡حتما بخوانید: دلیل ترکیدن زودپز چیست؟

آیا تنها علت نپختن غذا در زودپز، ایراد اجزا می باشد؟

بغیر از خرابی واشر، درب، سوپاپ تنظیم و اطمینان که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود در عین حال موارد دیگر می تواند باعث نپختن غذا در زودپز شود که شامل موارد زیر است.

 • استفاده از زود پزهای بی کیفیت
 • استفاده نکردن از دستورالعمل زودپز
 • بی کیفیت بودن مواد غذایی داخل زودپز

زود پز های بی کیفیت:

خرید بهترین برند و مارک زودپز می تواند به معنای کاهش خطرات و خرابی زودپز شود از این رو همیشه نسبت به خرید زودپز با کیفیت اقدام کنید چون استفاده از زودپز های بی کیفیت یکی از دلایل نپختن غذا در آن می باشد.

استفاده نکردن از دستوالعمل زودپز:

با اینکه زودپز وسیله ای برای سرعت در پخت غذا است اما باید یک سری موارد را رعایت کنید مثلا با زودپز کوچک نمی توانید آنرا پر از مواد غذایی کنید یا برعکس آن استفاده از زودپز بزرگ برای پختن مواد غذایی کم جایز نیست.

بی کیفیتی مواد غذایی:

علاوه بر اینکه با استفاده از زودپز می توانید پخت غذا را با سرعت بیشتر انجام دهید اما سلامت افراد باید مهم باشد از این رو قبل از استفاده از مواد غذایی مثل گوشت باید مطمئن شوید که بو نگرفته باشد چون یکی از دلایل نپختن غذا در زودپز استفاده از مواد غذایی بی کیفیت است.

خلاصه

همانطور که می توانید باعث سرعت در پخت غذا شوید اما نباید فراموش کنید که خرابی قطعات آن می تواند باعث بروز مشکلاتی شود که یکی از آنها نپختن غذا در زودپز است که به خاطر خرابی واشر، درب، سوپاپ تنظیم و سوپاپ اطمینان رخ می دهد.

8 دیدگاه برای “علت نپختن غذا در زودپز | چرا غذا در زودپز نمی پزد؟

 1. بهراد گفته:

  سلام .امروز میخواستم مایهیچه بزارم تو زودپز تو کیسه پلاستیکی گذاشتمش اما یادم رفت هوای داخل پلاستیک رو خارج کنم و متاسفانه به سوپاپ چسبیده ۴۰ دقیقه تو همین وضع بود دیدم بخار ازش نمیاد خاموش کردم.چیکار کنم؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام،با باز کردن کلگی سوپاپ یا استفاده از یک جسم نوک تیز مثل خلال دندون به آرومی فشار بدید تا سوراخ باز بشه .

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، سوپاپ و همچنین لاستیک دور درب زودپز را چک کنید چون خرابی در سوپاپ یا لاستیک موجب خروج بخار و نپختن غذا میشود.

 2. دنیا گفته:

  سلام.زودپزم رو که روشن میکنم داخلش بخار جمع نمیشه و داغ نمیکنه با وجود اینکه چراغ مربوط به Keep warm روشن میشه و مدت زمان خیلی کمی طول میکشه که اتومات کنه.لازم به ذکره که زودپز برقیم ازبرند جیپاس هستش و اگه درش رو نزارم خیلی زود آب رو به جوش میاره.علتش رو بگید؟

 3. زهره گفته:

  سلام.به تازگی زودپزبرقی خریدم یکی دوبارم توش غذا درست کردم ولی الان که روشنش کردم تا مرحله ی بجوش اومدن میره بعدش کلید Kee pressure چراغش روشن میشه و دیگه از کار میفته.زودپز از برند فوما ۱۳۴۸ هستش.لطفا راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *